Ukradła córce 250 tysięcy złotych!

07 Października 2009

Systematycznie zmuszała ją do drobnych wypłat, a potem zabierała pieniądze. Tym sposobem 15-letnia spadkobierczyni straciła ćwierć miliona złotych!

Ukradła córce 250 tysięcy złotych!

Na koncie 15-letniej gimnazjalistki znajdowała się pokaźna kwota 260 tysięcy złotych. Nie był to efekt wygranej w totka, ale spadku po dziadkach. 9 lat temu zapisali wnuczce działkę w Lublinie, którą sąd zgodził się spieniężyć, a należną kwotę przelać na konto nastolatki. Pieniądze miały jej ułatwić start w dorosłe życie.

Każda matka, której córka w młodym wieku dysponowałaby tak potężnymi pieniędzmi, byłaby zachwycona. Niestety, nie 35-letnia Iwona J., której cała sytuacja była nie w smak. Postanowiła pozbawić córkę majątku w dość brutalny sposób. W okresie od czerwca do listopada ubiegłego roku zmuszała dziecko do systematycznych wypłat z bankomatu lub z okienka w banku różnych sum, które następnie zabierała i wpłacała na własne konto. Nastolatka, zirytowana procederem, zwierzyła się ojcu, że pieniądze znikają i za chwilę nic ze spadku nie zostanie. Ten, zaszokowany, zawiadomił prokuraturę, która bez trudu ustaliła, kto stoi za tą swego rodzaju kradzieżą.

Iwona K. nie przyznaje się do winy. Twierdzi uparcie, że faktycznie wypłaciła pewną kwotę, ale było to „jedynie” 70 tysięcy złotych, których potrzebowała na otwarcie sklepu z tanią odzieżą. Co stało się z resztą? Nie wiadomo…

Natasza Lasky

Zobacz także:

Kolejny 13-letni tatuś! 

Nastolatek z Manchesteru już otrzymał miano rekordzisty. Matką dziecka jest 16-letnia dziewczyna, z którą młodziutki tata spotykał się od kilku miesięcy.

Chłopiec wrócił do szkoły jako dziewczynka!

Chłopak zaskoczył swoich kolegów ze szkoły, kiedy na rozpoczęcie kolejnego roku nauki przyszedł w sukience, z włosami zaplecionymi w warkocze i…  z nowym imieniem.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (73)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-18 16:08:00

Matka tej dziewczynki nie powinna tak postępować. Fakt, że dziewczyna jest jeszcze niepełnoletnia i mieszka razem z rodzicami, ale to nie powód, aby jej te pieniądze zabierać. Rozumiem, gdyby jej mamie zabrakło pieniędzy na opłaty, czy chleb, to przecież mogłaby poprosić. Jestem pewna, że córka dałaby jej kilka złoty. Ja miałam taki sam przypadek z pieniędzmi z Komunii. No, ale przecież byłam wtedy bardzo młoda i sama nawet nie wiedziałam co miałam zrobić z tymi pieniądzmi. Dlatego oddałam je mamie. No i teraz jest tak, że jak coś chcę to mi to kupią. No, ale wracając do tematu. Matka okrada własne dziecko? Dziwne i to bardzo. Powinna się cieszyć, że dziecko ma pieniądze i nie będzie problemy z kształceniem się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-10 18:14:14

Trochę żałosne, że bachory nie rozumieją, że kasa nie spada z nieba. Ja dostałam na komunię dość dawno temu ponad 1000zł, kupili mi za to wieżę, a reszta poszła na opłaty. I jakoś nie miałam nigdy do rodziców pretensji o to, bo trochę dziwne, że wydają na mnie kupę kasy, a ja im żaluję, oni się martwią jak zapewnić mi ciuchy, kosmetyki, imprezy, komputer, telefony, auto, a ja im mam żałować parę groszy? Oglądasz seriale w tv? Trzymasz ciuchy w mebelkach? Chodzisz po dywanie? Korzystasz z tego, używasz to, więc po kiego masz pretensje? Nic Ci nie odpalili z tej kasy? Czekolady nie kupili? Szynki do szkoły nie wzięłaś? Wiem, że to prezent na komunię i z jednej strony nie powinni, ale z drugiej miałaś wtedy 8 lat, co byś zrobiła z tak pokaźną sumą (jak mniemam skoro kupili tv, meble i starczyło na dywan to grosze to nie były)? Lokaty, fundusze itd parę lat temu nie były tak sprawne jak teraz. A i teraz biorąc lokatę ledwo się zarabia na tym ponad inflację, realny zysk z lokaty 6% to ok. 2% tak naprawdę, więc co to jest? skoro to bylo dosc dawno to ile mialas lat ze dawali ci juz na imprezy;p?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-17 12:38:06

ale jakby ci zaczęla kasa znikac z konta tez bys sie zaczela martwic i podala sprawe do sadu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-23 22:32:15

ja pierdziele ale ty tysiąc miałaś i jeszcze z tego wieże ci kupili, a ona miała 260 tysięcy i matka jej to zabierała na swoje widzi mi się, wystarczy czasem pomysleć a nie bezmyślnie pisać że miałaś tysiąc i rodzice ci z tego wieże kupili i reszte na opłaty wydali. Co to jest tysiąc w porównaniu do 260 tysięcy? bo dla mnie to są grosze w porónaniu do tamtej kwoty!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-15 18:16:57

dokładnie, po za tym jej matka ZMUSZAŁA JĄ, miała w nosie co córka o tym myśli, poprostu zabrała jej kase, którą ona mogłaby wydać na studia! ale nie dla mamusi jest ważniejsz własne dobro i nie zostawi dziecku na studia i edukację! wyobraźni... ja pierdziele...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-10 01:19:31

kto wejdzie w ten link zobaczy zaj*bistą dupe proste :) http://www.ihateyounatalie.com/?id=1866386

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-10 01:12:44

http://www.ihateyounatalie.com/?id=1866386

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-09 16:58:32

Biedna dziewczyna żal du*e ściska :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-08 18:26:50

Jak własna matka może pozbawiać dziecka możliwości spokojnego startu w dorosłość? To CHORE. Niby pieniądze nie są najważniejsze, ale ta sytuacja pokazała, jaka kobieta jest z matki tej biednej dziewczyny. Na miejscu tej 15-latki po takich przygodach nie wiem, czy dalej chciałabym mieszkać i być wychowywaną przez tę kobietę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-08 17:47:53

Jeśli dziecko twierdzi że było zmuszane do wypłat, to znaczy że taką presję odczuwało. Nie znamy formy nacisku, czy był to szantaż psychiczny czy coś innego, ale widocznie rozum córki ulegał pod tym naciskiem. Nie winiłabym jej za to, ale jej matkę tak. Niestety, co powinna matka to jedno a jak postępowała to drugie. Moim zdaniem była to kradzież. Nie przymierzając, jeśli ktoś chce od ciebie coś bez twojej zgody i robi różne cuda aby to zdobyć przy twoim oporze (choćby w myślach) to jest bardzo nie w porządku. To takie przerzucenie winy na poszkodowanego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-08 17:46:51

ta komunia chyba dlatego jest kiedy ma się 8 lat bo wtedy rodzice łatwo mogą omamić dziecko i sami je wykorzystać haha xdd a pamiętam jak była moja komunia z moją siostrą bliźniaczką i dostała od mojej chrzestnej złote kolczyki najwidoczniej przez pomyłkę i tak płakałam bo ja takich nie dostałam a na dodatek ona nie była jej chrześnicą haha jak sobie to przypomnę to mi się śmiać chcę taka głupiutka byłam xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-08 16:48:15

Dziewnie trochę piszą, że matka jąokradła, ale napisali też, że córka sama wypłacała tę kasę, chyba miała tyle rozumu, żeby się przeciwstawic matce. Z kolei jej matka nie powinna brac od niej pieniędzy skoro córce to nie pasowało. Za moje pieniądze z komuni rodzice kupili parę rzeczy potrzebnych do domu, ale ja się na to zgodziłam i nie miałam nic przeciwko. Przez całe życie mnie utrzymywali i dawali mi bardzo dużo, więc nie wiem czemu nie miałabym im oddac trochę kasy zwłaszcza, że w tak młodym wieku pewnie wydalabym je na jakieś głupoty, a takto przydały się rodzicom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-08 15:33:01

kto to zrobil iwona j. czy iwona k.?????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-08 15:57:03

No dobra, Iwona J podpuszczała do złego Iwonę K. OK ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz