TRUDNA DECYZJA: Czy powiedzieć facetowi, że mam HIV, skoro i tak używamy gumek?

24 Lutego 2012

"Boję się, że kiedy wyjawię mu prawdę, on odejdzie."

let it be

Przeczytałam kiedyś, że HIV i AIDS to dżuma XX wieku. Ja sama padłam ofiarą wirusa. Zaraziłam się od chłopaka jak miałam 18 lat. Dość szybko się o tym dowiedziałam, bo on mi kazał się przebadać. To była załamka, ale z wirusem można nauczyć się żyć. Ja z nim żyję już szósty rok, choć to nie jest łatwe.

Przyznanie się komuś do choroby to wciąż wielka sprawa – ludzie się boją pozytywnych. Myślą, że można się zarazić, używając tego samego ręcznika do rąk albo jedząc tymi samymi sztućcami. Albo przez całowanie. Owszem, jest ryzyko, ale tylko, kiedy oboje mielibyśmy w jamie ustnej rany i doszłoby do wymiany krwi. Do tej pory zawsze, gdy z kimś się spotykałam i padało to wyznanie, o kolejnej randce nie było mowy.

Jakiś czas temu poznałam chłopaka naprawdę wyjątkowego. To coś wspaniałego, jakim on jest człowiekiem. Tego się nie da opisać słowami – czuły, ciepły, inteligentny. Tak bardzo mi na nim zależy. Tak bardzo nie chcę go stracić. I dlatego zataiłam informację o wirusie, moim wiernym towarzyszu, Hiwku...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (161)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-31 16:55:02

Zależy Ci??? chyba nie bardzo skoro go okłamujesz. A jak przez gumka pęknie i się zarazi to co powiesz - sorry??? Jesteś nieodpowiedzialna egoistką myślącą tylko o własnej dupie. Facet ma prawo wiedzieć i sam zdecydować czy chce się kochać z osobą będąca nosicielem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-09 14:18:42

Odczuwam wewnętrzny dosonans, żeby spotykać się z moim mężczyzną nawet przy przeziębieniu... Nie chcę go zarazić, bo i po co? Leżenie plackiem w łożku przyjemności ani korzyści mu nie przyniesie. Ale moment... czy my mówimy o HIV?? Proszę Cię! Jeśli Ci na nim zależy to daj mu mnożliwość podjęcia WŁASNEJ decyzji, czy będzie chciał z Tobą być, czy też nie. Balansujesz nad przepaścią- chcesz za moment mieć na sumieniu zarażenie tak bliskiej Ci osoby? Żeby pomóc podjąć Ci jedyną słuszną decyzję zapytam: chciałabyś znaleźć się po drugiej stronie barykady? Chciałabyś sypiać niczego nieświadomoa z nosicielem nie wiedząc o tym? Kolokwialnie, ale z przesłaniem: ogarnij się kobieto!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-09 13:06:12

Ty dziwna, nie do końca rozumna istotko ;) to jest karalne ;) uprawiając z kimś seks, będąc nosicielem HIV i będąc tego w pełni świadomym popełniasz przestępstwo :) nie mówię już o kompletnym braku korpusu moralnego, egoistko. Pozdrawiam serdecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-07 19:22:26

Ja bym sie ostro wkurwila na jego miejscu! to jest powazna sprawa i nie mozna tego tak bagatelizowac- to nie jest katar tylko Hiv! nie sugeruje ze jest to cos okropnego ale powinnas byc szczera z nim przzde wszystkim i dac mu wybor! Jestes straszna egoistka robiac takie rzeczy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-28 14:04:14

Pewnie,że powiedzieć jesteś z nim nie szczera ;/ powiem Ci ,że naważyłaś sobie teraz większego piwa gdyby dowiedział się o tym na początku byłoby inaczej i Tobie lżej... przy pierwszej najbliższej okazji powiedz mu to ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-27 10:33:27

jeśli ci na nim naprawę zależy powinnaś mu powiedzieć on ma prawo wiedzieć. powinien mimo wszystko mieć świadomość o zagrożeniach. a ty będziesz się czuła w porządku a jeśli mu na tobie naprawdę zależy będzie dla ciebie wsparciem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-26 21:51:46

Toć od razu widać, że ten list to zwykła ściema! Czy takich słów i budowy zdań używałaby 24latka??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-26 12:42:09

ten portal jest nienormalny.. co to za list? Kto mając HIV pisałby takie rzeczy??!! Robicie sobie jaja nawet z takiej choroby??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 23:31:48

Prezerwatywy nie zabezpieczają w pełni przed wirusem HIV! Musisz mu powiedzieć. Rozumiem, że czujesz się samotna i chciałabyś mieć "kogoś", ale nie możesz narażać kogoś zdrowego na śmiertelną chorobę! Słyszałam, że istnieją spotkania towarzyskie dla ludzi chorych, możesz tam poznać kogoś w podobnej sytuacji jak ty, i nie będziecie bali się, że jedno zarazi się od drugiego. To wyjście lepsze i dla Ciebie i dla wszystkich

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 22:48:22

jeśli masz wątpliwości co do tego czy mu powiedzieć(jak mogłaś się z nim przespać!) to oznacza, że go nie kochasz. Ja swojego chłopaka nie naraziłabym na żadne choroby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz