Triumph zwalnia kobiety z azjatyckich fabryk!

30 Lipca 2009

Triumph masowo zwalnia pracownice fabryk na Filipinach i w Tajlandii. Redukcję etatów tłumaczy międzynarodowym kryzysem finansowym. Zdaniem portalu www.cleanclothes.org, powód jest zupełnie inny. Poprzez zwolnienia znany producent bielizny chce ograniczyć działalność związków zawodowych!

Triumph zwalnia kobiety z azjatyckich fabryk!
Władze Triumph International zamykają fabryki w Tajlandii i na Filipinach, w których w większości zatrudniane są kobiety, pod pretekstem globalnej recesji gospodarczej. Likwidowane są jednak tylko te fabryki, w których najprężniej działają związki zawodowe. Przedsiębiorstwa, w których związki zawodowe nie są tak silne, nadal funkcjonują. Rozszerzana jest, chociażby, działalność nowo powstałej fabryki Triumpha w północnej Tajlandii.

W dniu 29 czerwca jeden z tajskich producentów szyjących dla Triumpha, Body Fashion Thailnad, poinformował, że blisko połowa z liczącej 4200 osób załogi straci pracę do końca sierpnia. Z kolei Worldwell Garment Company, również pracujący dla Triumpha, zamknął swoją fabrykę w Święto Pracy. Kobiety, które stawiły się 1 maja do pracy, zostały odesłane do domów. Pracownikom nie wypłacono również należnych im wynagrodzeń i odszkodowań.

Podobne likwidacje dotkną przemył bieliźniany na Filipinach. Do końca sierpnia pracę straci 1660 osób, w związku z zamknięciem działalności Triumph International Filipiny i Star Performance.

Masowe zwolnienia w azjatyckich fabrykach są przeprowadzane niezgodnie z międzynarodowym prawem pracy. Przed zlikwidowaniem fabryk, władze Triumph International nie przeprowadziły negocjacji ze związkami zawodowymi, mimo że obowiązuje taki wymóg. Zwolnieni pracownicy organizują pokojowe manifestacje, które mają na celu wyrażenie sprzeciwu przeciwko stosowaniu nieuczciwych praktyk. Domagają się oni przeprowadzenia restrukturyzacji w fabrykach i przywrócenia do pracy.

Zdaniem www.cleanclothes.org, Triumph w przeszłości wielokrotnie naruszał bądź łamał prawa pracowników azjatyckich fabryk, gdzie produkowana jest luksusowa linia bielizny niemiecko-szwajcarskiego koncernu.

Możesz pomóc pracownikom w walce o ich prawa, podpisując się pod petycją do władz Triumpha. Petycję znajdziesz na stronie: www.cleanclothes.org.

Źródło: www.cleanclothes.org.

Karolina Jarosz      

Zobacz także:

Jedzenie będzie coraz droższe!

Kryzys da nam wszystkim popalić. Jego skutki będziemy coraz bardziej odczuwać podczas codziennych zakupów spożywczych. Ceny wędlin już wzrosły o 10%!

Po jakich studiach nie znajdziesz pracy?

Bezrobocie cierpią absolwenci biotechnologii, chemii, fizyki i ochrony środowiska, a Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydaje miliony na promocję tych kierunków. Nieporozumienie czy dobra inwestycja na przyszłość?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-30 14:36:43

Czy wiesz że IQ Nicole Kidman oszacowano na 132, Shakiry na 140, Sharon Stone na 154, Przemka Salety na 102 a Dody na 156. A ty wiesz jakie masz IQ? Nie wiesz? Sprawdź się! www.iqtest24.p l

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-30 12:01:26

http://s10.bitefight.onet.pl/c.php?uid=138855

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-30 11:51:23

słyszałam o azjatyckich kierownikach w podwrocławskim LG, którzy nawet kobietę uderzą w twarz, jeśli coś na taśmie idzie nie tak. moje zdanie co do tolerowania imigrantów jest takie: przyjeżdżają - znaczy mają OBOWIĄZEK dostosować się do kultury i obyczajowości panującej w danym kraju. jeśli mają zachowywać się tak samo jak w krajach 3go świata, niech wypierd*lają z powrotem do swoich lepianek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-30 09:39:39

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-30 09:07:25

blablabla co mnie to obchodzi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-30 10:47:51

a co nas obchodzi, ze ciebie to nie obchodzi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-30 01:53:42

Po żółtych takich rzeczy można sie spodziewać. Nie przestrzegają żadnych zasad w biznesie. Były przypadki, że bili pracowników po twarzy za to, że np. któryś nie mógł zostać dłużej w pracy z ważnych powodów, mimo że nie był o tym uprzedzony. Nie jestem rasistką ale za ich niejednokrotne zachowanie: z dala od żółtych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-30 10:11:29

ale korcern jest niemiecko - szwajcarski i to chyba oni to zrobili, nie ? a nie `żółtki` ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-30 12:29:09

ale Body Fashion Thailnad ktore zatrudnialo tych pracownikow juz nie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz