Tragedia w wesołym miasteczku. Jedna osoba nie żyje, kilka zostało rannych, trzy walczą o życie

28 Lipca 2017

Uwaga - drastyczne video!

Ohio State Fair

Lato to okres świetności wesołych miasteczek. Uwielbiają je nie tylko dzieci, ale także dorośli. Karuzela oraz inne atrakcje przyciągają wszystkich. Ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, które wiąże się z tą rozrywką. Najlepszym przykładem jest tragedia w Ohio w Stanach Zjednoczonych. W wyniku awarii podczas jazdy na karuzeli „The Fireball” osoby, które się na niej znajdowały, zostały wyrzucone w powietrze. Jedna zginęła, a kilka zostało rannych. Wśród nich trzy nadal walczą o życie. Najmłodszy poszkodowany nie skończył jeszcze 13 lat.

Jak donosi portal dailymail.co.uk, zmarłym jest 18-latek. Podczas przejażdżki jego ciało wypadło z karuzeli i z impetem uderzyło o ziemię. Mężczyzna zmarł. Stan dwóch innych osób jest stabilny, natomiast nie wiadomo, co będzie z pozostałą trójką. Do wydarzenia doszło w środę – 26 lipca na krótko przez 19.30. Ranni zostali zabrani do OhioHealth Grant Medical Center oraz Wexner Medical Center.

Tragedia została nagrana, a video zamieszczone w Sieci. Pokazuje ono, że ludzie wypadają z karuzeli w wyniku odłączenia się ławki od huśtawki. W sprawie jest prowadzone dochodzenie i powstanie raport.

Oświadczenie dotyczące wypadku wydał prezydent Ohio – John Kasich. „Jestem bardzo zasmucony tym wypadkiem, śmiercią oraz ranami, które odnieśli ludzie, przeżywając radosny czas w wesołym miasteczku” - czytamy. „Nasze myśli oraz modlitwy płyną ku tym, którzy się smucą i którzy zostali zranieni. Zleciłem śledztwo w sprawie tego wydarzenia i nakazałem zamknięcie wszystkich przejażdżek do momentu, gdy kontrole bezpieczeństwa nie będą kompletne” - zapewnił Kasich. Co ciekawe, do tragedii doszło po tym jak inspektorzy z Ohio Department of Agriculture zostali zmuszeni do długich godzin pracy w tym tygodniu, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych nieprawidłowości. Z powodu deszczowej pogody w ostatnich dniach doszło do opóźnienia. Stąd intensywny, przedłużony czas pracy specjalistów.

„Deszcz nieco nas spowolnił. Zwykle tego rodzaju rzeczy są gotowe szybciej” - mówi Ron Dean – inspektor, który od 13 lat pracuje dla Ohio Department of Agriculture.

Ta środa była pechowa. Właśnie tego dnia rozpoczęła się zabawa. Ma ona potrwać do 6 sierpnia, ale trudno powiedzieć, czy po takiej tragedii ktoś pojawi się w wesołym miasteczku. Czas pokaże, czy doszło do zaniedbania.

Zobacz także: Dlaczego Jarosław Bieniuk wstrzymał film o Annie Przybylskiej?

 Źródło: www.dailymail.co.uk

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gb
(Ocena: 5)
2017-08-01 14:43:38

takim o to sposobem już na karuzele nigdy nie wejde,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-28 11:10:33

to jedna z moich ulubionych karuzel..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1