TELEFONY KOMÓRKOWE: Czy w polskich szkołach będą zabronione?

18 Stycznia 2011

Lubelski kurator oświaty apeluje do dyrektorów, aby zakazali uczniom używania telefonów komórkowych na terenach szkół. Czy jego apel poskutkuje?

TELEFONY KOMÓRKOWE: Czy w polskich szkołach będą zabronione?

Dziennik Wschodni” donosi, że w polskich szkołach zanosi się na sporą rewolucję. Wszyscy uczniowie, którzy mają własne telefony komórkowe, prawdopodobnie będą musieli rozstać się z nimi na czas zajęć. Lubelski kurator oświaty apeluje bowiem do dyrektorów, aby wprowadzili znacznie większe obostrzenia, dotyczące korzystania przez uczniów z urządzeń elektronicznych.

Kuratorowi nie chodzi przy tym o fakt, że dzieci i młodzież bawią się telefonami na lekcjach lub że nie wyłączają dzwonków na czas zajęć. Swój apel motywuje przede wszystkim troską o zdrowie uczniów. Twierdzi, że wyniki badań, które do niego dotarły, są bardzo niepokojące – wynika z nich m.in., że słuchanie muzyki na słuchawkach powoduje znaczne pogorszenie słuchu.

Niektórzy dyrektorzy mogą potraktować zalecenie kuratora dosłownie i całkowicie zakazać swoim uczniom przynoszenia komórek i innych urządzeń elektronicznych na teren szkoły. Sytuacja taka ma już miejsce choćby w Grecji.

Myślicie, że uczniowie stosowaliby się w Polsce do takiego zakazu? I co na to rodzice, dla których telefon komórkowy stanowi nieocenioną pomoc w kontaktowaniu się z dzieckiem w razie nagłej potrzeby?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Aż 90 licealistek z jednej szkoły ZASZŁO W CIĄŻĘ!

Epidemia nastoletnich ciąż w jednym z amerykańskich liceów. Nauczyciele boją się, że będzie ich coraz więcej…

Ksiądz zarażał wiernych wirusem, podając im hostię!

Tysiące wiernych, którzy przystąpili do komunii w czasie Bożego Narodzenia musi zgłosić się do lekarza na badania. Prawdopodobnie zostali zarażeni wirusowym zapaleniem wątroby typu A.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (125)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-10 02:09:36

prowadze zajecia ze stazystami i zawsze jest wlaczony system ekranowania skutecznie zagluszajacy sygnal,,,jednak kiedy tego systemu nie bylo delikwent u ktorego odezwal sie telefon odchodzil bez mozliwosci powrotu,,, prosze wybaczyc ale odrobina szacunku jest niezbedna,,, Natomias zarzut ze wykladowac ma telefon a uczony miec nie moze,,,coz jest takie powiedzenie ,,,"co wolno wojewodzie to nie...etc" jak ktos juz zostanie wykladowca to tez bedzie mial przywileje,,nie oge sobie wyobrazic by moj status byl taki jako kogos na stazu,,,jak komus nie odpowiadaja zasady,,zwsze moze zrezygnowac ,,zmuszac do posiadania wiedzy i papierka ikogo nie trzeba ,,ludzi do lapaty tez ciage potrzeba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-20 19:00:44

sratatataa to przesada ;p a nauczyciele to sobie mogą mieć a uczniowie to juz nie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-30 17:21:49

A tam polscy uczniowie sprawe zbagatelizowali by nawet przy całkowitym zakazie bo tacy jesteśmy.jestem w ostatniej kl liceum i wiem że tel mimo zakazu używania na lekcjach i tak się używa a więc z zakazem noszenia ich do szkoły byłoby identycznie poza tym mamy XXI wiek i za uczniami murem stali by nawet rodzice bo jak inaczej mają się z dzieckiem skontaktować jak nie przez telefon zręsztą telefony mają teraz nawet dzieci w 2kl podstawówki :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-29 13:37:48

w sql. zawsze na początku się mówi żeby nie nosić tel. bo będą zabierać... Tylko, że normalnie na zajęciach każdy ma na ławce telefon.. =)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-28 18:00:04

u nas telefonów już od kilku lat nie można nosić..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-25 10:58:13

ja jestem za tym by telefonow w szkole nie bylo jednak tam dziecko jest bgezpieczne to po co kontakt z mama czy tata. jak cos to niech ma ale wylaczony a wlaczy po szkole i sie dowie co chcieli rodzice tu raczej jest walka o to kto ma jaki telefon bo na komunie dostaje sie pelno takich gadgetow i potem lata dzoecko z palmtopem w reku wiekszym niz dwie dlonie i zobacz jakie mam dzwonki....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-25 01:06:49

toc taki zakaz jest juz od dawna :P w mojej szkole zabierali nauczyciele teleofn jak kogos zlapali he ale i tak przeciez nikt nie jest na tyle glupi zeby kome zostawiac w domu.. poprostu sie nie wyjmowalo przy nauczycielaxh

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-23 14:19:11

A od krzyku nauczycieli słuch się nie psuje? Noszę telefon do szkoły co prawda nie używam go na lekcjach ale do LO dojeżdżam autobusem a podróż trwa ponad godzinę więc w razie potrzeby muszę mieć przy sobie telefon.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-25 10:59:12

ale po co ci telfon w autobusie jedziesz i juz wysiadasz jak sie popsul wsoadasz w inny i juz. chyba ze dzwonisz do nauczyciela ze byl wypadek bedziesz pozniej :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-23 02:36:33

jaką to robi różnice? w moim gim w Śląskim nie mozna było W OGOLE mieć włączonego telefonu, ale w szkole średniej zakaz dotyczył tylko lekcji, na przerwach juz normlanie dzwoniliśmy, pisaliśmy etc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-21 22:59:27

chyba chorzy jesteście !?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz