Szpiegostwo w Internecie: Teraz każdy będzie mógł poznać historię twoich wyszukiwań!

25 Lutego 2012

Niczego już nie da się ukryć!

google

Internet, kojarzony do tej pory z wolnością słowa i nieograniczoną swobodą korzystania z różnych stron, już niedługo stanie się synonimem inwigilacji i szpiegostwa. Wszystko za sprawą nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, którą przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

- Każdy nasz ruch w sieci będzie w pełni kontrolowany. Powstanie także archiwum stron, które odwiedzamy - alarmuje Dziennik Gazeta Prawna. - Dostawcy stacjonarnego Internetu będą gromadzić dane na temat odwiedzanych przez nas adresów.

Czemu ma służyć taka inwigilacja? Zdaniem ministrów nowe przepisy sprawią, że firmy dostarczające Internet będą musiały zagwarantować swoim klientom wykupione przez nich prędkości. - Tylko w ten sposób dostawca będzie mógł sprawdzić, czy nastąpił spadek prędkości transmisji i czym był spowodowany - wyjaśnia Eugeniusz Gaca z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Niestety, mimo że dane będą zbierane wyłącznie na wypadek ewentualnych reklamacji, to dostępu do nich mogą zażądać służby w związku z prowadzonymi postępowaniami.

Przygotujmy się zatem na czarny scenariusz: już niebawem prywatność w Sieci będzie jedynie iluzją.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Gimnazjum w Masłowie: Nauczycielka obcięła uczniowi garść włosów ZA KARĘ!

Sprawą nerwowej anglistki zajmie się Kuratorium Oświaty.

W USA aborcje są legalne, ale wprowadzono nowe prawo: Przed zabiegiem kobieta musi...

Dobry pomysł czy manipulowanie uczuciami?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (23)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-26 19:27:24

Ludzie, panikujecie tak jakbyście popełniali jakieś przestępstwa w internecie.. Nikt Was nie będzie sprawdzał jeśli sytuacja tego nie będzie wymagała, a przynajmniej internet będzie musiał dobrze chodzić (czyt. odpowiednio szybko)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-26 18:29:24

Człowiek nie robi nic złego, a jedynie korzysta z internetu i jest traktowany jak zbrodniarz! W naszym polskim prawie zawsze były absurdy, ale to co ostatnio się dzieje uderza coraz głębiej w godność człowieka. Paranoja...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-26 02:01:35

MASONERIA LUDZIE !!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 23:14:23

nie moge dodac komentarza zasrance

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 23:13:11

Odpowiedz na komentarz niżej : A były w tej bajce smoki? Pewnie jesteś jakimś tajnym szpiegiem albo nie, nie płatnym zabójcą. Wiesz zbyt dużo i teraz ścigają cię, a ty chcesz oszukać przeznaczenie efektem motyla niczym Renegat albo Chuck Norris. Generalnie forum dla upośledzonych życiowo jest chyba gdzie indziej, ale urzekła mnie twoja historia więc zwierz się drogie dziecko, zwierz. Wiem, że Panie przedszkolanki wmawiały ci ,ze jesteś Atomówką albo Woody Woodteckerem jak nie chciałeś wpieprzać grysiku, ale nie przejmuj się to minie. Najważniejsze, że potrafiłeś się przyznać do tej choroby i że to akceptujesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 11:43:58

Globalizacja - oto haslo klucz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 11:20:05

jak nie ACTA to co innego, zwariować w tym kraju można :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 10:31:19

te zasady sa juz od dawna...teraz tez gromadzi sie przeciez procent naszego archiwum w podobnym celu.to jest problem niewiedzy obywateli na temat tego co na prawde wazne.nie rozumiem po co robic taka nagonke w internecie na to co juz obowiazuje i do czego powinnismy byc przyzwyczajeni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 09:41:48

predkosc internertu to tylko przykrywka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 08:45:09

Tu nie chodzi o ACTA dziewczyny. To zupełnie wewnętrzna Polska ustawa, która ma wejść. Polecam wpisać sobie ACTA bis w google i zobaczyć o co chodzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz