Studenci będą płacili za „komisy”!

03 Lutego 2009

Minister nauki, Barbara Kudrycka, chce wprowadzić opłaty za egzaminy komisyjne, czym wzbudziła ogromny sprzeciw studentów.

Studenci będą płacili za „komisy”!

„Rzeczpospolita” ujawniła katalog opłat, który chce zaproponować minister nauki, Barbara Kudrycka. Zgodnie z przygotowanym przez nią wykazem studenci będą musieli płacić za tzw. „komisy”. Jej pomysł oburzył członków Parlamentu Studentów.

„Student ma prawo do egzaminu komisyjnego z mocy regulaminu studiów. Wprowadzenie opłaty ograniczy prawa studenta” - powiedział przewodniczący Parlamentu Studentów, Bartłomiej Banaszak.

Oberwie się także doktorantom i studiującym w języku obcym, ponieważ i od nich uczelnie będą mogły pobierać opłaty.

Inną z proponowanych przez minister Kudrycką zmian jest zniesienie wpisowego (popularnego w szkołach prywatnych) i zastąpienie go ustalaną co roku przez ministra opłatą rekrutacyjną (tak jak na uczelniach państwowych).

Nic dziwnego, że proponowane zmiany budzą sprzeciw studentów, dla których często egzamin komisyjny był jedyną możliwością obrony przed niesprawiedliwością wykładowcy. Teraz za sprawiedliwość przyjdzie im zapłacić.

Agata Stefanowicz

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (152)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-09 22:12:00

I to jest właśnie głupie :/ Na mojej uczelni - państwowej - płaci się za 2gi termin 50zł... to jest chore!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-20 19:29:00

cieszmy sie, ze nie musimy placic za glupote kudryckiej!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-20 17:43:00

u mnie na uczelni sie płaciło za warunek ale egzamin komisyjny jest darmowy,a teraz i jedno i drugie jest za darmo.Może dlatego,że jestem na dziennych studiach i nie płace za nic.I tak powinno być w panstwowych szkołach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-16 20:40:00

Moim zdaniem to idiotyczne( teraz to będą oblewać specjalnie byle by tylko zarobić na nas jak najwięcej. Durny pomysł oby nie przeszedł

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-12 09:04:00

niektorzy wlasnie w liceum uczyli sie po to,zeby teraz nie placic za studia;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-12 09:02:00

u mnie nie ma oplat za komisa i niech tak zostaje. bo to juz smiech na sali z pustym krzeslem czy oni nie chca studentow w Polsce????;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-07 15:55:00

U mnie na uczelni są pobierane opłaty za egzamin komisyjny...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-07 13:58:00

[quote="Gosc"][quote][b]myszak[/b] Dziwne, dodało mój komentarz jako od gościa... hmmm... [quote][b]Gosc[/b] wez sie puknij porzadnie w ten swoj brzydki GLUPI leb ty ladna, he he he DOBRE ! kupilas juz lustro ? bo najwyrazniej nie widzisz sie ;/ zal mi cie, probojesz sie dowartosciowac dodajac swoje zdj w internecie BRAWO, BRAWO !!!!! [/quote] Podsumuje to dziecinko krótko, parafrazując (rozumiesz takie trudne słowo?) pewien cytat filmowy: "Nie chce mi się z tobą gadać"[/quote] cha cha cha ! ! ! jestes zenujaca , myslisz ze mam nascie lat i sie nudze dobre ! jestes glupia i brzydka i niestety nic tego nie zmieni po tej twojej mordzie widac ze niezla z ciebie intrygandka(znasz takie trudne slowko) Nie umiesz przyjac krytyki. Nie mam zamiaru sie z toba klocic znasz moje zdanie zalosna dziewczyno... [/quote] intrygandka?? chyba ktos jednak nie zna takiego trudnego slowa (pisze sie intryganTka). zalosne jest twierdzenie, ze ktos jest brzydki, gdy juz zabraknie innych argumentow podczas dyskusji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-06 20:34:00

ja pierd** ja chodze na prywatne zaoczne bo panstwowe były tylko magisterskie na moim kierunku w mojej okolicy i na uczelni płaca normalnie za komisa 200 zycie jak nie chce Ci sie uczyc to po h** sie pchasz na studia pozniej wypuszczaja stado baranow którzy mieli duzo szczescia i nieograniczone poprawki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-06 18:22:00

[quote="myszak"]Dziwne, dodało mój komentarz jako od gościa... hmmm... [quote][b]Gosc[/b] wez sie puknij porzadnie w ten swoj brzydki GLUPI leb ty ladna, he he he DOBRE ! kupilas juz lustro ? bo najwyrazniej nie widzisz sie ;/ zal mi cie, probojesz sie dowartosciowac dodajac swoje zdj w internecie BRAWO, BRAWO !!!!! [/quote] Podsumuje to dziecinko krótko, parafrazując (rozumiesz takie trudne słowo?) pewien cytat filmowy: "Nie chce mi się z tobą gadać"[/quote] nie sprzeczaj sie z nia mnie ona tez wkurza ;/ zgadzam sie z toba w 1000% myszak i morda jak mysza;p pozdro dla "GOSCIA"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz