Składają krwawe ofiary z dzieci!

20 Sierpnia 2009

Okrutny, afrykański zwyczaj ma politykom i biznesmenom zapewnić pomyślność. Giną niewinne dzieci!

Składają krwawe ofiary z dzieci!

Kultura krajów arabskich i państw afrykańskich dla nas, Europejczyków, bywa szokująca. Zaledwie kilka dni temu świat obiegła straszna widomość – w Afganistanie zalegalizowano gwałty. Od teraz każdy mężczyzna ma prawo zmuszać swoją żonę do kontaktów seksualnych i w razie czego karać w brutalny oraz nieludzki sposób, jeśli ta nie wywiąże się z „małżeńskiego obowiązku”.

W Indiach narodziny dziewczynki to rodzinna tragedia, głównie z powodu konieczności wnoszenia posagu. Ojcowie, niezadowoleni z konieczności tak pokaźnej inwestycji w dziecko, zmuszają swoje żony do usuwania ciąży lub (jeśli żyją na wsi, gdzie nie ma dostępu do aparatury USG) zabijają je wkrótce po narodzinach – trując, dusząc albo topiąc. W ciągu ostatnich 20 lat zniknęło tam w niewyjaśnionych okolicznościach aż 10 milionów dziewczynek! A wszystko w ramach oszczędności, bowiem posag to nie lada wydatek – tym wyższy, im starsza wydawana za mąż niewiasta. Jeśli rodzice oszczędzą córce życie, chcą się jej czym prędzej pozbyć. Nie inwestują w jej edukację, każą pracować w kuchni lub pasać krowy, podczas gdy bracia uczą się matematyki i języków obcych.

W Afryce od lat wśród młodziutkich dziewcząt żniwo zbiera krwawy zwyczaj obrzezania. Wykonywany w niesterylnych warunkach zabieg pociąga za sobą masę powikłań. Najczęściej to krwawienie, tężec, posocznica, zakażenie wirusem HIV i śmierć. Niestety, w przekonaniu wiernych tradycji, jeśli kobieta po zabiegu umiera (z wykrwawienia, w wyniku doznanego szoku, z bólu) oznacza to, że nie była dziewicą, więc zasłużyła na taką karę. A rodzice, zamiast płakać po dziecku, żałują tylko pieniędzy wydanych na obrzezanie i zainwestowanych w „puszczalską” córkę.

Obrzezanie to nie jedyny problem czarnego kontynentu. Jak podaje portal Pardon.pl, od pewnego czasu rządy państw afrykańskich zmagają się z plagą rytualnych morderstw. Uchodzący za społeczną elitę politycy i biznesmeni masowo zwracają się do bezwzględnych szamanów, którzy za „symboliczną” opłatę (około 200 dolarów) polują na dzieci, żeby potem złożyć je w ofierze. To, zgodnie z tamtejszymi wierzeniami, ma zapewnić pomyślność w interesach lub zwycięstwo w wyborach. Na Pardon.pl czytamy:

„Za przelewaną krew odpowiedzialni są członkowie społecznej elity. Tacy, jak na przykład Godfrey Kato Kajubi, biznesmen z Ugandy. Na jego zlecenie szaman upolował 12-letniego chłopca, po czym dostarczył odrąbane od ciała genitalia i głowę. Kajubi spalił, co mu przyniesiono, by zapewnić sobie pomyślność w interesach”.

Afrykańscy politycy są przekonani, że złożenie ofiary z ludzi da im nadprzyrodzoną moc. W tym celu nie tylko palą części ich ciał, ale nawet wypijają upuszczoną ze zwłok krew. W ciągu ostatnich dwudziestu lat ofiarami szamanów padło kilkaset niewinnych dzieci – porywanych, zabijanych, ćwiartowanych, bezczeszczonych.

Niestety, mimo okrucieństw, z jakimi zmagają się kobiety i małe dzieci na całym świecie, niewiele ocalałych ofiar ma odwagę walczyć. Fenomenem, który ściągnął uwagę mediów między innymi na proceder honorowych zabójstw i legalnych gwałtów, jest osoba odważnej 16-latki z Pakistanu. Dziewczynka, mimo grożących jej kar, postanowiła walczyć o godność kobiet w swoim kraju. Czy i w innych rejonach świata znajdzie się ktoś, kto stawi czoła okrutnym tradycjom oraz zabobonom?  

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Zobacz także:

Legalizacja gwałtów w Afganistanie 

Nowe prawo arabskiego kraju zezwala mężczyźnie do woli gwałcić swoją żonę. Gdy ta wyrazi sprzeciw, mąż może ją uwięzić i zagłodzić.

Mordują kobiety w imię honoru! 

"Honor mężczyzny znajduje się między nogami kobiety" – głosi stare arabskie powiedzenie. Ofiarą "honorowych zabójstw" zwykle padają kobiety podejrzane o seks przedmałżeński i cudzołóstwo.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (176)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-27 18:56:06

To jest straszne ! Masakra jak tak można !? Ja w przyszłości adoptuj takie biedne maleństwo z Afryki ! Bo nie mogę patrzeć jak oni nie szanują siebie i innych ! Pomogę chociaż jednemu dziecku .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-29 17:04:36

biedactwa małe , takie są kochaniutkie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-10 16:22:25

to okropne mało sie nie popłakalam jak to czytałam jak mozna cos takiego robić?! Czlowiek to niby najbardzoej inteligentna istota na swiecie a jednak takie przypadki skłaniaja do zadania sobie pytania czy to jest na pewno prawda. Moim zdaniem niektorzy ludzie tacy jak np. w tym artykule którzy dopuszczaja sie takich zbrodni mogliby nauczyc sie troche od zwierząt! Zwierzeta wychowują swoje młode bez względu na pleć. Kazde traktuja na równi. Ale tak sie dzieje w krajach gdzie niema chrzescijaństwa, gdzie chłopca nie mowi sie że kobiete trzeba szanować nie im mówbie sie ze kobieta to szmata stworzona by go sluchac a jak nie to mozesz sie jej pozbyc i znalesc sobie inna posluszniejsza. LUDZIE MUSZA SIĘ W KONCU OPAMIETAĆ. JAK MOZNA ROBIC TAKIE RZECZY I TO DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-13 12:24:09

Co za durna propaganda. Przez takie teksty opisujące ekstremistów rodzi się opinia Cywilizowanego Zachodu o "trzecim świecie." To pozwala nam potem patrzeć spokojnie i ignorować jak trwa ludobójstwo i wojny w tych krajach, których winna jest polityka Zachodu. Czyste pranie mózgów się wam robi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-14 14:56:21

to straszne... :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-14 14:16:39

jak ktoś może bić dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-03 20:18:00

jak dziecko może nie rozumieć prostych nakazów i zakazów, które z wykonaniem nie wiążą się żadne problemy? Osobiście nie mam dzieci i nie chcę miec, żeby się z nimi nie użerać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-30 18:11:48

A my narzekamy jak to nam źle w tej biednej, brudnej i zimnej Polsce. Zacznijcie doceniać to co macie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-26 00:04:37

chore

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-23 21:28:03

Przecież oni byli też dziećmi i ich jakoś nikt nie zabił! To co tam się dzieje to MASAKRA!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-23 15:58:07

rasistka nie jestem ale jak o tym wszystkim sie czyta to ma sie ochote pozaijac tych ludzi, a wlasciwie zwierzeta...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz