Rozenek, Lis i Rosati czytają hejterskie komentarze na swój temat. Uwaga - mocne

11 Czerwca 2018

Poruszająca akcja Showmax „Na początku było słowo” na rzecz Centrum Praw Kobiet.

Na początku było słowo Showmax

To były złe kobiety. Dziwki – tak w Opowieści podręcznej ciotka Lydia wypowiada się o tych, które w świetle prawa Gileadu uznane zostały za zdrajczynie stanu. Jednak jej ostre słowa bledną na tle komentarzy, jakie na swój temat czytają Hanna Lis, Weronika Rosati i Małgosia Rozenek-Majdan w akcji Showmax „Na początku było słowo”. To kolejna akcja przeprowadzana na rzecz Centrum Praw Kobiet. Tym razem skierowana przeciwko przejawom nienawiści wobec kobiet w sieci.

Gdy przychodzi stanąć w obronie praw i godności kobiet, ulice wypełniają się tłumem protestujących. Jednak gdy podobne zagrożenie pojawia się w sieci, brakuje wyraźnego głosu sprzeciwu. Tam panuje przyjęta powszechnie zasada obojętności. Nadszedł czas, by umocnić onlinową barykadę i stanąć w obronie atakowanych w sieci kobiet. Showmax wraz z Hanną Lis, Weroniką Rosati i Małgorzatą Majdan-Rozenek sprzeciwiają się wirtualnym przejawom niechęci wobec kobiet. Tej samej niechęci, która w Opowieści podręcznej przybrała z czasem fizyczny wymiar i doprowadziła do stworzenia Gileadu. Bohaterki kampanii „Na początku było słowo” przed kamerami skonfrontowały się z wyjątkowo brutalnymi komentarzami anonimowych internautów. Wszystkie czytały je po raz pierwszy. Jaka była ich reakcja?

Tak naprawdę mechanizm jest zawsze bardzo podobny - za każdym razem nienawiść hejterów rodzi kolejną nienawiść - mówi Hanna Lis. Oni chyba nie do końca zdają sobie sprawę, że my jesteśmy prawdziwymi ludźmi. a nie będę oszukiwać, że mnie to w ogóle nie dotyka. Dotyka, ale o wiele mniej dzisiaj, niż kiedyś. Komentarze, które nierzadko na swój temat czytam są jeszcze bardziej perfidne, paskudne i okrutne niż te, które przeczytałam na potrzeby tej kampanii, bo dotyczą ludzi mi najbliższych. Jeżeli jakiś anonimowy internauta posuwa się do tego, że życzy śmierci moim dzieciom i moim najbliższym, to zastanawiam się co jest w głowach tych ludzi - dodaje dziennikarka.

Do czego doprowadzić może obojętność wobec takich przejawów wrogości w stosunku do kobiet? W świetle obecnych wydarzeń serial Opowieść podręcznej wydaje się być groźną przestrogą. Ostrzeżeniem przed tym, jak może zmienić się rzeczywistość, jeśli rzeczywiście zignorujemy niepokojące sygnały i pozwolimy na dalsze rozwijanie się nienawiści. A ta najczęściej rodzi się w sieci.

Nienawiść odczłowiecza. Odczłowiecza nie tylko tego kto tę nienawiść kreuję, kto ją wlewa do przestrzeni publicznej, do mediów społecznościowych, ale oczywiście także ofiary. I w którymś momencie te ofiary stają się w oczach hejterów nic nie wartymi przedmiotami – tłumaczy Hanna Lis - To jest bardzo niebezpieczny precedens, bo zaburza całe życie publiczne, społeczne i może doprowadzić, niestety głęboko w to wierze, do kryzysu wartości i do kryzysu instytucji państwa.

W sprawie zabrała głos również Weronika Rosati. Aktorka przyznaje, że obraz ukazany w Opowieści podręcznej całkowicie nią wstrząsnął i choć wydaje się być absurdalny, jest w nim dużo prawdy o człowieku i ostrzeżenia dla widzów. Dlatego ważne jest, żeby krzyczeć i nie pozwolić, żeby do tego doszło. Kobiety powinny trzymać się razem i nie pozwolić na jakiekolwiek umniejszanie swoich praw czy godności - mówi Weronika. Jest taka teoria, że skoro jest się osobą publiczną to powinno się liczyć z hejtem. Ale czy jak to spotyka inne kobiety, to też można powiedzieć, że jest na to usprawiedliwienie? Nie ma usprawiedliwienia dla hejtu – żadnego! - dodaje.

Małgorzata Rozenek-Majdan, która również na potrzeby akcji zmierzyła się z okrutnymi komentarzami na swój temat, nadal nie traci nadziei - Prawa kobiet to są duże i głośne hasła, ale tak naprawdę wszystkie znaczące zmiany zaczynają się od każdej z nas - przekonuje Rozenek-Majdan. Bądźmy dla siebie milsze, bądźmy dla siebie lepsze to i świat wokół nas się zmieni.

Akcja Showmax „Na początku było słowo” jest kolejną, która wspiera Centrum Praw Kobiet. Każde udostępnienie klipu w mediach społecznościowych to 1 zł przekazane na rzecz fundacji, której dofinansowanie ze strony Państwa zostało ograniczone.

Zobacz, jak potoczyły się dalsze losy Podręcznych kobiet w Gileadzie – świecie zbudowanym na nienawiści i braku tolerancji. Nowe odcinki drugiego sezonu co czwartek dostępne wyłącznie na Showmax.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (21)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 22:24:38

Hejterzy to śmieci. Widziałam kanały ludzi na YT, którzy pod tą akcją jeszcze bardziej cisnęli. Dziwnym trafem ludzie bez wyglądu, z wadą wymowy i bardzo ograniczeni w słownictwie. Zwykłe przygłupy bawią się w pisanie takich podłych rzeczy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 02:42:00

Pelno tego rowniez i na tym portalu, gdzie kobiety wyzywaja inne od najgorszych, zycza im aby zostawil je maz, stwierdzaja ze sa niegodne zycia, bo nie dorobily sie jeszcze willi i kariery godnej corki prezydenta, ale gdy sie juz dorobia i nie daj Boże sie tym pochwala, to rzuca sie w nie jeszcze gorsze epitety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 03:35:26

Na to jest już pewnie jakaś nazwa w psychologii :P Trafiasz na kogoś kto napisał komentarz i czujesz, że nie zgadzasz się z taką osobą - głowny cel to nie dyskusja a podważenie tego co napisała komentowana osoba. Kiedy ta odpisze, żeby dodać wiecej informacji, które stawiają ją w dobrym świetle ta poprzednia krytykantka będzie szukala na siłę powodów, żeby jej udowodnić że 'jest nikim'. Ma problem z przyznaniem się do tego, że się co do niej pomyliła. Ludzie nie lubią przyznawać się do błędów, nie mieć racji - stąd te gów.noburze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 12:41:21

Niech sobie dadzą spokój..młodość minęła i teraz chcą sie zrobic Święte..na kosmos z wami dziunie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 11:23:25

Rożenkowa to zwykła kłamczucha-kłamie na temat swojego wieku dlatego ldzie jej nie lubią

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 14:56:11

Ona nie klamie ile ma lat. Ona po prostu o wieku nie mówi! A to różnica, nikogo nie oklamuje przeciez, a co to nakaz mówienia a wieku? To jej sprawa, nie ona jedna o tym nie mowi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 19:44:45

Kłamie. Poszukaj sobie jej wywiadu z Magdą Mołek choćby ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
2
(Ocena: 5)
2018-06-11 09:10:00

Ekshibicjonizm - bo tym się trudnią te panie, takie ma właśnie konsekwencje. Każdy może zbluzgać, opluć, wyśmiać. Chyba nie liczyły na 100 poparcie i same superlatywy? Na to trzeba niestety zapracować. Oczywiście - wulgaryzmy i upodlenie kogoś jest podłe i złe, ale jest też ceną którą płacą za swój sposób bycia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 12:11:33

Krytyka a tym bardziej konstruktywna nie ma nic wspólnego z hejtem, ale niektórzy najwyraźniej nie widzą różnicy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 19:04:31

Akurat to co ludzie wypisują na ich temat to hejt, a nie krytyka konstruktywna...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 08:06:31

Mega wstrętne komentarze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 06:52:27

Nigdy nie pisze, że życzę komuś śmierci czy choroby, ale jak Gonia wystawi swoje sztuczne worki pod brodę i wciśnie się w przymałą kieckie, to to napiszę i nie widzę w tym hejtu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 10:14:14

To jest wlasnie hejt.. nie szkoda Co czasu na pisanie takich pierdół w internecie? Bo ta nabotoksowana ta za chuda za ruda za cycata.. mi jest żal takich osob jak ty, ktore tracą czas na wypisywanie takich głupot na pudelku albo o zgrozo na oficjalnych stronach celebrytów! Ile trzeba mieć czasu wolnego zeby wchodzić na osobe na Facebooku zeby ją zhejtować? Ludzie maja w sobie tyle nienawisci, zlych emocji.. SZOK

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 11:43:03

Dokładnie tyle samo czasu, ile ty masz na czytanie i odpowiadanie na komentarze na Papilocie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xdy
(Ocena: 5)
2018-06-11 14:29:33

tzn ze masz sama problemy ze sobą, sądze ze osoby z zaburzonym poczuciem wartosci są takie jak ty. Obojętnie kto i ile mowi o sobie, druga osoba moze nie wyswietlas informacji o innej lub nie interesować sie jej zyciem. A jeśli tak cie to boli to jesteś poprostu zadzrosna i ciagle żyjesz tym co dzieje sę u niej - proste.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 14:55:22

Co dzieje się u niej? Przeglądam sobie po prostu ploty i foty i od czasu do czasu napiszę komentarz. Raz o cyckach Gosi, a raz o zgrabnych nogach Szulim czy Rubikowej. Schowaj swoje wywody w kieszeń, psycholożko za dychę;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 18:27:57

Lepsza psycholozka za dychę niż mądraliński hejter w necie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 18:45:12

Napisać, że ktoś, kto ma sztuczne cyce, ma sztuczne cyce, to nie hejt. Myli ci się z prawdą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 03:37:15

A po cholerę pisać komuś, że ma sztuszcze 'cyce'? Czy wg ciebie ta osoba o tym nie wie i trzeba ją uświadomić? :D Syndrom pięciolatka, mówienie głośno tego co inni widzą i jeszcze to śmieszne powoływanie się na 'prawdę'.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 06:46:10

Zeby przestala podciagac je podw brode. Po to. Po to, by wiedzila, ze zle wyglada. No nie drażni kiedy ktos mysli ze wyglada swietnia, a sie osmiesza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-13 09:30:11

I już odrazu widać, ze autorka głównego komentarza ma płaska klatę piersiowa jak u chłopa, zazdrość brzydka rzecz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz