Wielki sukces medyczny: Bliźnięta syjamskie zrośnięte głowami zostały rozdzielone! Operacja trwała 27 godzin

24 Października 2016

Taki przypadek zdarza się raz na 2,5 miliona urodzeń...

bliźnięta syjamskie

Anias i Jadon to bliźnięta syjamskie, pochodzące z Illinois w Stanach Zjednoczonych. Chłopcy byli zrośnięci główkami, ale niedawno przeszli trudną operację. Obecnie trwa walka o ich życie.

Bliźnięta syjamskie to bliźnięta nierozdzielone. Bardzo rzadka wada rozwojowa powoduje, że niektóre części ciała dwóch organizmów są ze sobą zrośnięte. Przypadek 13-miesięcznych Aniasa i Jadona występuje raz na 2,5 mln urodzeń. Mama chłopców, Nicole McDonald, chciała dla synów jak najlepiej i udało jej się dopiąć celu. W końcu zostali rozdzieleni. Operacja była związana z ogromnym ryzykiem, ponieważ dzieci miały wspólną część mózgu. Zabieg przeprowadzono w szpitalu Montefiore Medical Center w Nowym Jorku. Trwał aż 27 godzin i chociaż nie obyło się bez komplikacji, zakończył się sukcesem. Na Facebooku matki chłopców można było przeczytać relację z wydarzenia. Na koniec kobieta poinformowała o pomyślnym zakończeniu operacji. Koszt tego sukcesu to 10 mln złotych.

Operacja przebiegła pod czujnym okiem dra Jamesa Goodricha. Mężczyzna wcześniej przeprowadził sześć zabiegów tego typu. Samo rozdzielanie trwało aż 16 godzin, a kolejne 11 poświęcono rekonstrukcji czaszek chłopców. Zdaniem matki, zespół medyczny zaangażowany w operację dokonał cudu. Niestety jeszcze przez wiele tygodni Anias i Jadon będą poddawani rehabilitacji.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć mamie i chłopcom powodzenia w tym trudnym okresie!

 

Zobacz także: Wasze Listy: "Nie chcę dziecka z zespołem Downa!"

 

Źródło: www.tvn24.pl, wiadomosci.wp.pl, viralka.pl

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz