W telewizji padły skrajnie szowinistyczne słowa o manifestujących kobietach: „Kto to r*cha? Brzydkie, nikt ich bzykać nie chce!”

05 Października 2017

To niestety wydarzyło się naprawdę.

Sklepowicz o czarnym wtorku

Od kilku dni jest bardzo głośno o kolejnych manifestacjach kobiet, które walczą o to, by prawo antyaborcyjne nie zostało zaostrzone. Zaledwie dwa dni temu odbyły się protesty, które zgromadziły dziesiątki tysięcy nastolatek, babć i matek.

Przypomnijmy, że choć rok temu restrykcyjna ustawa antyaborcyjna nie została przegłosowana, to rząd niestety nie powiedział o niej ostatniego słowa. Wiele z punktów ograniczających nasze prawa wciąż jest w obiegu sejmowym:

- przymus rodzenia dzieci z gwałtu (również zbiorowego) i kazirodztwa, a także przymus rodzenia płodów uszkodzonych i zdeformowanych
- nakaz utrzymania ciąży pozamacicznej, która może zagrażać życiu matki
- zakaz wykonywania badań prenatalnych
- badanie przez sąd, czy matka celowo doprowadziła do poronienia

Polskie kobiety, które nie chcą być sprowadzone do roli inkubatora; które nie godzą się na to, by gwałciciel miał większe prawa od swoich ofiar; które walczą o to, by nie być traktowane w społeczeństwie przedmiotowo – wyszły w Czarny Wtorek odważnie na ulice.

Jak można się było spodziewać, nie wszystkim się to spodobało. Prawnik Roman Sklepowicz, który gościł ostatnio w internetowej telewizji „wRealu24”, manifestujące kobiety określił mianem „brzydul, których nikt nie chce bzykać”.

 

Nie, to niestety nie jest kiepski żart.

- Ładne laski idą na dyskotekę, a brzydkie, których nikt bzykać nie chce, to idą na demonstracje. Ja stałem i patrzyłem, i tak stałem sobie i mówię: którą bym bzyknął? Ta? O Jezus, o Boże! Nie, nie, tej nie. Stałem i cały czas myślałem, kto to r*cha? Doszedłem do wniosku, że nikt i dlatego idą na demonstracje – bredził na tle śmiechu Marcina Roli.

Tu mała dygresja. W tym miejscu warto zacytować fragment wywiadu, którego Rola udzielił na temat internetowej telewizji „wRealu24”:

- To będzie nowa jakość mediów (…)Ważne, by być rzetelnym, przedstawiać fakty takimi, jakimi są. Będzie piekielnie ostro i bez cenzury (…) Ja bym to nazwał nową jakością mediów. Internet przecież to piąta władza. To on dziś nadaje trendy, tworzy interaktywną opinię publiczną. To przyszłość.

O tym, jaką jakość miał na myśli, przekonaliśmy się podczas jego wywiadu ze Sklepowiczem.

- Czyli one tam idą przez brak seksu? – śmiał się Rola.

- Tak! Nikt nie chce się nad nimi ulitować, nikt nie chce pociągnąć za majtki, no to ona dawaaaj na manifestacje.

- To jest seksizm, one przeciwko temu walczą – zauważył przytomnie Rola. Choć uśmiech nie znikał mu z ust.

- Walczą o to, żeby nikt ich nie r*chał – wszedł mu w słowo Sklepowicz. – Niech to napiszą: „niech ktoś nas wyr*cha! Jesteśmy gotowe! Jest równouprawnienie, nas też trzeba bzyknąć!”.

Właściwie to nie wiemy, jak mamy to skomentować. Że te słowa były obrzydliwe? Szowinistyczne? Chamskie? Że poziom tego wywiadu był właściwie żaden? Mamy wrażenie, że są to i tak zbyt łagodne określenia.

Komentarze zostawiamy zatem Wam, dziewczyny.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

MAG
(Ocena: 1)
2017-11-21 11:01:14

Tu nie am co oceniac, mneij niz zero. Jacy brzydcy faceci!! Brzydkie, odpychajace twarze. Czy oni maja jakieś kobiety ??? Czy ktoraś chcialaby sie takiego dotknąc???! Łeee, obrzydlistwo. A czy to ,ze musze podać w okienku 7, - podwyzsza ranking artykulu o tych pprymitywach?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-11 01:16:11

Ma rację facet, popieram całkowicie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-10-06 09:43:02

głupie baby protestują... dobrze powiedział, sama prawda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-10-06 07:44:39

zacznijmy od tego która jego wy**cha ;/ starcy dziad aż prosi się o sklepanie mordy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-05 22:31:22

I bardzo dobrze... feministki sfrustrowane.. wstyd dla normalnych kobiet

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-06 12:15:47

Jaki znowu wstyd?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2017-10-05 18:22:38

Nic tylko pogratulować wszystkim wyborcom pis-u, zwlaszcza płci żeńskiej... To właśnie dzięki Wam powstają tego typu programy , w których wypowiadają się pseudoeksperci będący poplecznikami tej partii

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-05 19:32:38

sprzedały sie za 500zł miesięcznie, jak najtańsze k*rwy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-05 17:03:47

Jego też zapewne nikt r*chać nie chce skoro pi..erdoli bzdety, zakompleksiony ,,samiec alfa,,. Nienawidzę takich starych ch..uji i chętnie bym takich za jaja wieszała.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-05 13:23:35

powinien przeprosić za te słowa, które były obraźliwe. Kolejny, który przedmiotowo traktuje kobiety... wstyd proszę pana. Wstyd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-05 12:36:44

kogo obchodzi opinia jednego niedorozwinietego facecika z niskim poczuciem wartosci? Takie rzeczy wygaduja tylko ci, co sami sa brzydcy i "niedo.ruch.ani". My znamy swoja wartosc i taki sfrustrowany facecik w niczym nam nie przeszkodzi!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-05 12:18:47

Kobiety! Nie pozwalajmy na takie traktowanie!! Bądźmy SoLIDARNE ! Trzeba mówić o naszych sprawach głośno i bez OBAW. Nikt inny o nas nie zadba jak my Same .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz