Przed sąd za zdjęcia z Oświęcimia. UPDATE

14 Września 2008

Prokuratura sprawdzi, czy dziewczyna nie popełniła przestępstwa.

Przed sąd za zdjęcia z Oświęcimia. UPDATE

UPDATE

Historia ze zdjęciem z pieca kremacyjnego w Majdanku może mieć dla nastoletniej dziewczyny nieprzyjemne konsekwencje. Prokuratura najpierw ustali wiek amatorki fotografii. Jeśli okaże się, że ma ukończone 17 lat, sprawą zajmie się sąd dla dorosłych, jeśli nie ukończyła tego wieku, sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Prokuratura sprawdzi, czy zdjęcia nie noszą znamion przestępstwa, chodzi o znieważenie pomnika, grozi za to kara grzywny bądź pozbawienia wolności. Dziewczyna weszła do środka pieca kremacyjnego i tak powstała pamiątkowa fotografia.

Platformy społecznościowe pełne są głupich zdjęć osób siedzących na „kiblu", pijanych, roznegliżowanych - wszystko po to, żeby pokazać, jaką fajną jest się osobą i sprawdzić swoją popularność.

W niektórych przypadkach głupota ludzka jednak nie zna granic. Na stronie internetowej Pardon.pl pojawiły się zdjęcia z wycieczki do Oświęcimia. Już samo chwalenie się odwiedzeniem takiego miejsca, które powinno służyć chwili skupienia, a nie robienia pamiątkowych zdjęć, jest dziwne, ale można to wybaczyć. Jednak zdjęcia znalezione i podesłane przez internautów są szokujące, a jeszcze dziwniejsze są komentarze pod nimi.

Fotografie przedstawiają m.in. dziewczynę, która, na pamiątkę wycieczki do Oświęcimia, weszła do środka pieca. Inna, nie mniej mądra osoba, zrobiła sobie zdjęcie przed bramą wjazdową ze słynnym hasłem „Arbeit macht frei", a jej koleżanki skomentowały to następująco: „sweetuśna Focia :*", „wow, ślicznie jak zawsze :) *".

Dziewczynki mają po kilkanaście lat, ale chyba na lekcjach historii nie bywały, a zamiast obejrzenia edukacyjnego programu w telewizji, wolą spędzić kolejnych 5 godzin na portalu, gadając z koleżankami.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1198)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-21 01:04:34

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-01 22:21:50

ja nie widze w tym nic złego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-25 22:15:35

ja bym ją tam zamkneła i spaliła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-03 16:25:21

do gazu szczylowe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-15 10:08:31

Byłem w Sztutowie i Oświęcimiu a miałem wtedy 16 lat.poraziło to nas wszystkich ale my byliśmy pokoleniem urodzonym kilka lat po wojnie.Dzisiejsi młodzi ludzie w większości nie czytają i nie interesują się historią co przede wszystkim jest wynikiem wychowania,jak w domu rodzice nie czytali ,nie rozmawiali ,nie udzielali odpowiedzi na pytania to żadna szkoła tu nie pomoże. Być może jest jeszcze czas aby młodzi polacy zrozumieli że \"fura,skóra i komóra\" to nie jest sens życia,bez znajomości przeszłości nie ma przyszłości.Przed laty kiedy byłem uczniem byłem dumny z siebie i moich kolegów bo prezentowaliśmy dużo wyższy poziom intelektualny od naszych rówieśników z Niemczech czy Anglii,dziś jest mi wstyd gdy czytam rozmaite fora,blogi .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-20 16:27:06

Nie wiem, ale wydaje mi się, że sytuacja nie jest aż tak beznadziejna... Ja mam 20 lat w Oświęcimiu byłam z klasą... Jakieś 4 lata temu może. Pamiętam, że wtedy nie było "słit foci" ani nic takiego, było to dla mnie szokujące przeżycie i bardzo smutne jak i dla większości moich znajomych. Mam nadzieję, że wśród niewiele młodszych ode mnie są też ludzie, którzy nadal się interesują, mają ideały, mają szacunek i respekt do historii, chylą głowę przed ludzką tragedią. W zasadzie jestem pewna że są. P o prostu hołota za bardzo rzuca się w dzisiejszych czasach w oczy, właśnie przez internet itp, itd. Pozdrawiam :) N.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-15 10:04:48

Byłem w Sztutowie i Oświęcimiu a miałem wtedy 16 lat.poraziło to nas wszystkich ale my byliśmy pokoleniem urodzonym kilka lat po wojnie.Dzisiejsi młodzi ludzie w większości nie czytają i nie interesują się historią co przede wszystkim jest wynikiem wychowania,jak w domu rodzice nie czytali ,nie rozmawiali ,nie udzielali odpowiedzi na pytania to żadna szkoła tu nie pomoże. Być może jest jeszcze czas aby młodzi polacy zrozumieli że "fura,skóra i komóra" to nie jest sens życia,bez znajomości przeszłości nie ma przyszłości.Przed laty kiedy byłem uczniem byłem dumny z siebie i moich kolegów bo prezentowaliśmy dużo wyższy poziom intelektualny od naszych rówieśników z Niemczech czy Anglii,dziś jest mi wstyd gdy czytam rozmaite fora,blogi .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-14 12:43:11

powinni ta dziewczyne zamknac w tym piecu za to co zrobila...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-30 11:47:48

ej k*** zdjęcia to zdjęcia! no z piecem to przesada wiadomo, ale przed bramą...wiadomo, że to ona była niby sweetaśna a nie ta brama z napisem chamstwo w kit jeźeli od 17 lat możemy stawac przed sądem jako "dorośli" to dla czego alkohol mamy od 18 ? tragedia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-17 14:12:46

sama mam 15 lat ale nigdy nie postąpiłabym jak te dziewczyny. Nie wiem jak można znieważyć tak ważne miejsce. Kolejną kwestią jest to, że jak w ogóle można wejść do pieca w którym były spalane ludzkie zwłoki. Zwłoki naszych rodaków. Po części winę ponosi szkoła - jak można wysłać tak nieodpowiedzialne osoby w takie miejsce. Jeśli bydło nie umie się zachować to niech siedzą w domu/szkole. Prawo - prawem, ale kara powinna być bardzo wysoka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-12 23:25:31

Jeszcze powinni oskarżyć wszystkie osoby, które skomentowały owe zdjęcia. Winę za ten cały cyrk ponosi szkoła, że wysyła tak młodych ludzi w takie miejsca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz