Poprawkowa MATURA 2012 - jak spisali się polscy uczniowie? (Mamy WYNIKI)

18 Września 2012

Tradycyjnie największym problemem okazała się matematyka.

Poprawka matury

Kilka dni temu do polskich szkół ponadgimnazjalnych dotarły wyniki matur poprawkowych, do których w sierpniu przystąpiło prawie 49 tys. uczniów. Czy tym razem maturzyści powinni mieć powody do zadowolenia? To zależy. Choć w ogólnym podsumowaniu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w maju, czerwcu i sierpniu zdało aż 86 proc. absolwentów (czyli w sumie po poprawkach zdawalność matur w tym roku wzrosła o sześć punktów procentowych), w poszczególnych województwach kwestia ta nie wygląda już tak różowo.

- W Podlaskiem do poprawkowej sesji maturalnej przystąpiło 1279 osób. Ponad połowie z nich nie udało się poprawić wyników. Przy drugim podejściu pomyślnie egzaminy zdało zaledwie 557 osób – czytamy na bialystok.gazeta.pl.

Nieco lepiej, choć również nie do końca zadowalająco, wypadli maturzyści z Pomorza. - Połowa z tych, którzy przystąpili do sierpniowej poprawki, zaliczyła ją – informuje dziennikbaltycki.pl.

Tradycyjnie największym problemem na egzaminie sierpniowym okazała się matematyka. Tutaj zdawalność po poprawkach wzrosła zaledwie o dwa punkty procentowe. - Jako nauczyciel matematyki mogę powiedzieć, że jeśli wciąż są uczniowie, którzy przychodzą na egzamin dojrzałości i nie potrafią obliczyć nierówności kwadratowej czy wyliczyć wartości procentowej, to znaczy, że za mało się uczą – stwierdziła Irena Łaguna, dyrektor OKE.

Ci uczniowie, którym nie udało się poprawić wyników w sierpniu, kolejny raz będą mogli spróbować swych sił na maturze w maju 2013. Może tym razem pójdzie im lepiej?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Ten psiak przeżył koszmar! Stalowa obroża każdego dnia coraz bardziej się zaciskała...

Mało brakowało, a zwierzak straciłby życie.

Kazała uczniowi napisać 100 razy `Jestem kretynem`. Teraz pójdzie za to do więzienia!

Zdaniem sądu postępowanie kobiety było zbyt despotyczne.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (110)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-21 21:02:29

matematyka to najgorszy przedmiot jaki moze byc, w ogole mi sie nie rpzyda to co sie ucze w technikum ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 16:17:43

najlepsze co można było zrobić, to właśnie obowiązkowa matura z matematyki. Matematyka jest równie potrzebna co umiejętność czytania ze zrozumieniem (jak na maturze z pol) oraz znajomość języka obcego. Ktoś może zapytać "a niby dlaczego?", a dlatego, że uczy logicznego myślenia, co jest bardzo przydatną umiejętnością. Poza tym może dzięki obowiązkowej maturze z matmy zmniejszy się ilość tzw. humanistów, którzy (nie wszyscy) nazywają się tak tylko dlatego, bo nie umieją obliczyć najłatwiejszego zadania, co jest wynikiem ich zaniedbania. Sama matura z matematyki, według mnie, należy do najłatwiejszych - mówi to tegoroczna maturzystka, która uczęszczała do klasy o profilu humanistycznym, a maturę z matmy zdała na 88% :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 17:09:45

ohohohoh, jakie to straszne! ta matura była łatwa ty maturzystko z 88 % ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 19:17:06

Właśnie to napisałam. Była łatwa. I uważam, że każdy mógł to napisać na te min 30%, gdyby nie (w większości przypadków) zaniedbanie. Nie rozumiem złośliwości z Twojej strony, Kłania się czytanie ze zrozumieniem :]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 16:13:14

Bosz...jak można nie zdać matury....to tylko 30%, na studiach trzeba uzyskac 70% żeby zdac byle koło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 15:21:24

JA POPRAWILAM MATURE I BARDZI SIE CIESZE :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 14:00:37

jeśli w tym roku matura z matmy była w mirę prosta, to pewnie w następnym nie będzie już tak kolorowo... lepiej zacznijcie się uczyć już teraz maturzyści 2013 :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 11:41:32

Nie rozumiem, jak można było zawalić tegoroczną maturę z matematyki. Nigdy nie byłam orłem w tej dziedzinie- w klasie maturalnej nie udało mi się uzyskać oceny dostatecznej! Pomimo tego zdałam, i to w świetnym stylu- 86%. Przy rozwiązywaniu zadań wystarczy myśleć i korzystać z tablic. To naprawdę nic trudnego :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 10:09:25

Tutaj wpisz treść komentarza do Poprawkowa MATURA 2012 - jak spisali się polscy uczniowie? (Mamy WYNIKI)...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 10:02:39

ja nigdy nie lubialam matematyki, najgorzej mi szla i mialam slabe oceny z niej, psula mi srednia. na szczescie ja zalapalam sie na ostatnia mature bez niej 89r. a teraz dawno jestem po szkole i mam na to wyrabane. wiekszosc zadan nie przydaje sie w codziennym zyciu. niech szkolu ucza liczyc, bo potem ide na rynek po warzywa a dziewczyna w pamieci nie potrafi policzyc. teraz to ucza ale kalkulatory. wszystkim , ktorzy nie lubia matmy , a sa na nia skazani zycze powodzenia ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 10:05:14

przepraszam za blad. szkoly mialo byc to takie sprostowanie dla czepialskich.:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 11:52:51

bardziej razi w oczy to "lubiałam"...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 09:05:11

Super psiak na foto!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 09:02:54

Do matematyki trzeba mieć podejście i ją zrozumieć, jak się nie zrozumie podstaw, to potem nie pójdzie się dalej. Na maturze można mieć tablice matematyczne i trzeba tylko wiedzieć co gdzie podstawić do wzoru i jakiego wzoru użyć, następnie obliczyć. Funkcja kwadratowa, procenty i planimetria, to najważniejsze rzeczy, których trzeba się nauczyć do matury. Komentarz " matmę lubią ludzie, którzy są nudni i bez wyobraźni...." zostawił ktoś, kto nie zdaje sobie sprawy, że tu własnie trzeba myśleć i mieć wyobraźnie do rozwiązywania trudniejszych zadań, jej nie da się wykuć, tak na prawdę, można ją wykuć tylko po to żeby zdać, bo na tyle są łatwe zadania na maturze. Ale w rzeczywistości trzeba ruszyć głową, i mieć pojęcie o tym co się tak na prawdę oblicza. I nie szufladkuj ludzi niemądry człowieku, bo tacy ludzie wcale nie są nudni. Ludzie, którzy znają dobrze matematykę to z reguły inteligentne osoby, a z takimi można porozmawiać o czymś, a nie o byle czym. Na maturze z języka polskiego pozostaje tylko przepisać tekst źródłowy w odpowiedni sposób, pamiętać o ortografii i interpunkcji i tyle, fakt, trzeba mieć wyobraźnię żeby wiedzieć co się pisze, żeby nie napisać głupot i wpasować się w klucz. Ale ogólnie to żadna filozofia. Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz