Polki coraz częściej poddają się aborcjom!

18 Września 2009

W naszym kraju coraz częściej legalnie usuwa się ciąże.

Polki coraz częściej poddają się aborcjom!

W Polsce z roku na rok wykonuje się coraz więcej legalnych aborcji. Zgodnie z prawem, w naszym kraju ciążę można przerwać, jeśli jest ona owocem gwałtu, stosunku kazirodczego, zagraża życiu lub zdrowiu matki bądź rozwijające się dziecko może urodzić się ciężko upośledzone. Jeszcze w 2007 roku tego rodzaju w pełni uzasadnionych prawnie zabiegów przeprowadzono niezwykle mało (w porównaniu z innymi krajami UE), bo tylko 322.

Rok temu, w 2008 roku, legalnych aborcji było już więcej, bo prawie 500. W 467 przypadkach powodem przerwania ciąży był wynik badania prenatalnego, wskazujący na możliwość ciężkiego upośledzenia płodu, a w pozostałych - zagrożenie życia matki. Co ciekawe, nie usunięto żadnej ciąży będącej efektem tzw. czynu zabronionego.

Najprawdopodobniej liczba legalnych aborcji będzie z roku na rok rosła. Miejmy nadzieję, że badania prenatalne staną się w Polsce tak powszechne, jak na Zachodzie, dając możliwość wyboru ciężarnym kobietom, czy na pewno czują się na siłach wychowywać ciężko chore dziecko.

A czy wy, wiedząc, że rozwijające się w waszym brzuchu maleństwo prawdopodobnie nigdy nie będzie żyło normalnie, zdecydowałybyście się na legalny zabieg?

Lilianna Tylman

Zobacz także:

Jak ułożyć sobie życie po niechcianej ciąży?

Ciąża może być ogromnym ciężarem dla pary, która nie była na nią przygotowana. Nie ma co ukrywać – po urodzeniu dziecka świat staje na głowie.

Leczyli ludzi martwymi płodami!

Policja właśnie zamknęła nielegalnie działającą w Budapeszcie klinikę, w której leczono ludzi pozyskanymi wbrew prawu komórkami macierzystymi.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (565)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-14 12:35:45

na szczęście żyjemy w unii i można spokojnie pojechać do każdego kraju na zabieg. bo tylko kobieta ma prawo decydować o sobie samej. a nie jakieś świnie w sejmie z czarną kliką ja miałam najbliżej na Słowację i przyznam że całkowicie inne podejście do kobiety. Zero komplikacji, dziwnych pytań, problemów . Nikogo nic nie interesuje. Nie słuchajcie dziewczyny nikogo, same śmiało podejmujcie decyzje. powodzenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 10:42:29

mam 32 lata i 3 wspaniałych dzieci i okazało się że jestem po raz czwarty w ciąży . Ale mam bardzo wielki problem bo mój partner nie chce tego dziecka a ja tak jeśli nie usunę ciąży to grozi mi roztaniem co mam zrobić sama nie dam sobie rady z 3 dzieci i nie chce go stracić bo go kocham, Nie mam ochoty na nic wpadłam w depresjie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 23:55:11

wielcy obrońcy nienarodzonych dzieci dajcie sobie siana;/ myślicie że dzięki waszym inteligentnym komentarzom rzesza ludzi ot tak zmieni zdanie i zacznie rodzić niechciane dzieci? według mnie już lepiej żeby ludzie tacy osunęli w każdy możliwy sposób dziecko niż żeby ono musiało żyć wiedząc że nie było chciane i w dodatku żyć w świecie zdominowanym przez bandę debili komensalizm i wszelakie choróbstwa, albo żyć w, i tak przepełnionych, domach dziecka z myślą że jest tak beznadziejne że nawet rodzona matka się go pozbyła.. rozumiem że każdy ma swoje zdanie ale większość z was nie wypowiada go tylko narzuca i szczerze powiedziawszy to smutne..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-23 23:10:18

Więcej, bo dziewczyny kombinują jak mogą żeby dostać się na legalną aborcję, mam nadzieję że dożyję czasów, gdy wyjdziemy z ciemnogrodu i zalegalizujemy aborcję..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-26 16:40:32

oczywiście, że tak. Sama bym nie chciała żyć chora na downa czy inna chorobe i nigdy nie zaznac szcescia, wiec nie zrobiłabym takiej krzywdy dzieciakowi. Kobiety mają prawo decydowac o sobie! Jak czyatm te pełne hipokryzji komentarze to żal mi niektorych dziewczyn.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-06 21:37:49

Myślę, że problem nie polega na tym, czy JA poddałabym się temu zabiegowi, ale czy jest to w ogóle możliwe. Według mnie bowiem aborcja powinna być jak najbardziej legalna - wbrew temu, co próbuje nam się wmówić, jest to indywidualny problem. Może większość nie zdecyduje się na przerwanie ciąży, ale reszcie taki zabieg mógłby uratować życie - dać im szanse na życie w zgodzie z sobą, a nie poświęcenie się dla ideału nieskalanej Matki-Polki i związanie się z jakimś patologicznym typem tylko ze względu na bachora.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-06 21:37:11

Myślę, że problem nie polega na tym, czy JA poddałabym się temu zabiegowi, ale czy jest to w ogóle możliwe. Według mnie bowiem aborcja powinna być jak najbardziej legalna - wbrew temu, co próbuje nam się wmówić, jest to indywidualny problem. Może większość nie zdecyduje się na przerwanie ciąży, ale reszcie taki zabieg mógłby uratować życie - dać im szanse na życie w zgodzie z sobą, a nie poświęcenie się dla ideału nieskalanej Matki-Polki i związanie się z jakimś patologicznym typem tylko ze względu na bachora. Mieszkam obecnie za granicą i z niejakim zdziwiniem przywitałam plakaty reklamujące kliniki aborcyjne wiszące na stacjach metra. Ale nikomu to nie zaszkodzi, z nieba nie sypią się gromy i nie nadchodzi armageddon, więc czemu nie pozwolić wreszcie kobietom żyć w zgodzie ze sobą?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-23 20:23:50

Za swoje czyny trzeba brac odpowiedzialnosc a nie zabic i po problemie, idz lepiej wez cos ciezkiego i sie mocno puknij w lep.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-05 14:26:58

się coś stało. Ja uważam aborcję tylko w przypadku gwałtu i zagrożenia życia matki. Chociaż sama pewniw bym się na żadne nie zgodziła, ale to wasza decyzja i wasze sumienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-05 14:21:21

Wolała bym się sama zabić niż zabić dziecko. Dziecko w brzuchu matki jest jej cząstką jej samej, gdyby umarła cząstka mnie umarła bym ja. Urodziłam nieplanowane dziecko tuż po 18 ur, nie miałam pieniędzy, musiałam skończyć szkołę, mąż był alkoholikiem, później pojawiło się 2 nieplanowane dziecko, mąż nie pracował i znęcał się nade mną, reszty nie będę wypisywać bo zajęło by mi to 2 dni. W okńcu udało mi się od niego odejść. Pomimo takiej sytuacji nawet na myśl mi nie przyszła aborcja i nie zrobiłabym tego nawet gdyby dziecko miało być chore. Teraz jestem z innym mężczyzną, mam 3 dziecko, jestem szczęśliwa. Umarła bym gdyby któremuś z moich dzdzieciaków

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-02 09:24:12

ja osobiście niechce mieć dzieci!! a gdyby tak się zdarzyło i miałoby być zdrowe to wychowałabym je, jeśli zagrrażałoby życiu mojemu czy dziecku to od razu poszłabym usunąć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz