Tragiczna wiadomość z Manchesteru: W zamachu na koncercie Ariany Grande ZGINĘŁO 2 POLAKÓW!

24 Maja 2017

Jeden rodak jest ranny. Informację przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

zamach manchester ariana grande

Kilka minut przed północą z poniedziałku na wtorek w Manchester Arenie doszło do ataku terrorystycznego. Pod koniec koncerty Ariany Grande nastąpiła silna eksplozja. Jak się później okazało - ładunek wybuchowy wniósł do obiektu zamachowiec samobójca. Jak informuje policja, tego strasznego czynu miał się dopuścić 22-letni obywatel Wielkiej Brytanii libijskiego pochodzenia - Salman Abedi.

Śmierć na miejscu poniosły 22 osoby, a niemal 60 zostało rannych. Najmłodsza do tej pory zidentyfikowana ofiara miała zaledwie 8 lat. Rodziny wciąż poszukują swoich najbliższych. Wczoraj na Facebooku pojawił się apel młodej Polki, która nie może nawiązać kontaktu ze swoimi rodzicami. Dziś Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło ich śmierć. Kobieta i mężczyzna czekali przy wyjściu na uczestniczące w koncercie córki.

„Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia. Informujemy, że konsulowie otoczyli opieką rodzinę ofiar. Niezbędną pomoc konsularną otrzymują także ranny obywatel RP i jego rodzina” - czytamy w komunikacie MSZ.

Zobacz wstrząsające nagrania wykonane w momencie wybuchu paniki…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-24 19:46:20

Przerażające i bardzo smutne informacje...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-24 11:08:06

przykro mi z powodu tej pary i 15 letniej Oliviii Campbell bo widziałam wczoraj apele rodzin w telewizji proszących o kontakt. Niestety nie będzie happy endu bo potwierdzono ich tożsamość

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1