Pokazywali przedszkolakom brutalne zdjęcia!

27 Kwietnia 2009

W ramach projektu „Prawa człowieka – prawa dziecka” przedszkolaki zobaczyły zdjęcia płodu poaborcyjnego, kobiety w klatce i mężczyzny na krześle elektrycznym.

Pokazywali przedszkolakom brutalne zdjęcia!

Założenia projektu „Prawa człowieka – prawa dziecka” były bardzo dobre, jednak jego finał rodzi pytanie, o co chodziło twórcom? Do akcji przyłączyło się wiele szkół ze Skierniewic. Dzieci przygotowywały wystawy oraz przedstawienia mające zainteresować ludzi problemem respektowania praw najmłodszych.

Kulminacją projektu było specjalne spotkanie, w którym brały udział także przedszkolaki. Pokazano na nim multimedialną prezentację z szokującymi zdjęciami. Fotografie ilustrowały zjawisko łamania praw człowieka. Wstęp do wyświetlania slajdów przygotowała Anna Politańska, pedagog ze Skierniewic. Na zdjęciach znalazły się: martwy płód, torturowana kobieta z zakrwawioną twarzą w klatce i mężczyzna czekający na egzekucję na krześle elektrycznym.

Anna Politańska, zapytana przez „Dziennik Łódzki”, czy ta demonstracja przykładów łamania praw nie była zbyt brutalna, nie widziała w tym problemu. W jej opinii trzeba przygotowywać małe Dzieci na takie widoki:

„Świat jest bardzo różny, bywa też okrutny. Tworzą go ludzie i żeby nie było takich sytuacji, jakie pokazano podczas prezentacji, przygotowujemy podobne programy. Ten rzeczywiście zawierał dość drastyczne przykłady, ale to była prezentacja przeznaczona dla wszystkich uczestników. Obecne były małe Dzieci, ale one przecież powoli wchodzą w świat dorosłych”.

Odmiennego zdania jest wicekurator oświaty w Łodzi, Konrad Czyżyński:

„Mój komentarz może być tylko jeden. Takich zdjęć nie powinno się pokazywać tak małym dzieciom. I to jeszcze bez dokładnego komentarza. Przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkół podstawowych nie powinno być wśród odbiorców podobnych treści. Organizatorzy konferencji ze Skierniewic przesadzili”.

Sytuację ma skontrolować Urząd Marszałkowski w Łodzi, który nadzoruje ośrodki doskonalenia nauczycieli.

Zobacz także:

Czy ten plakat to pornografia?

Skandaliczna reklama z Janem Pawłem II

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (115)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-26 10:53:00

[quote="Gosc"]A ja sądzę że w przedszkolu nie powinni tego puszczać, ale powinni puścić w 6 kl. sorry że tak mówię ale teraz jest dużo młodych "dziewczynek" które zachodzą w ciąże bo "chcą zobaczyć jak to jest uprawiać se...". Jeśli kogoś uraziłam mówiąc to, to bardzo przepraszam. Ale ja myślę że właśnie tak jest, bo teraz jest pełno filmów ze scenami seksualnymi nawet w "Titanic'u" było coś takiego, a właśnie ja obejrzałam ten film jak miałam chyba 10 lat... I jeszcze dodam jedno wiem że niektóre dziewczynki nie chcą tego robić ale np. rodzic je gwałci itd... I tutaj nie wiem co dodać w sprawie aborcji... Z jednej strony źle, bo zabija się CZŁOWIEKA, DZIECKO !! A z drugiej (nie mówię że dobrze) jak 10-latka ma wychowywać malutkie dziecko?? I nie rozumiem dlaczego mówi się "PŁÓD" Skoro już od poczęcia to jest CZŁOWIEK !! To tak jakby teraz wam ktoś powiedział "jesteś płodem" bo może się coś takiego zdarzyć... bo skoro na DZIECKO w brzuchu matki mówicie PŁÓD to czemu na was tak nie mówić jesteście tą samą osobą co była w brzuchu !! Sorry jeśli mówię nie jasno ale nie wiedziałam jak to powiedzieć ^^'[/quote] sratata

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-22 21:58:00

A ja sądzę że w przedszkolu nie powinni tego puszczać, ale powinni puścić w 6 kl. sorry że tak mówię ale teraz jest dużo młodych "dziewczynek" które zachodzą w ciąże bo "chcą zobaczyć jak to jest uprawiać se...". Jeśli kogoś uraziłam mówiąc to, to bardzo przepraszam. Ale ja myślę że właśnie tak jest, bo teraz jest pełno filmów ze scenami seksualnymi nawet w "Titanic'u" było coś takiego, a właśnie ja obejrzałam ten film jak miałam chyba 10 lat... I jeszcze dodam jedno wiem że niektóre dziewczynki nie chcą tego robić ale np. rodzic je gwałci itd... I tutaj nie wiem co dodać w sprawie aborcji... Z jednej strony źle, bo zabija się CZŁOWIEKA, DZIECKO !! A z drugiej (nie mówię że dobrze) jak 10-latka ma wychowywać malutkie dziecko?? I nie rozumiem dlaczego mówi się "PŁÓD" Skoro już od poczęcia to jest CZŁOWIEK !! To tak jakby teraz wam ktoś powiedział "jesteś płodem" bo może się coś takiego zdarzyć... bo skoro na DZIECKO w brzuchu matki mówicie PŁÓD to czemu na was tak nie mówić jesteście tą samą osobą co była w brzuchu !! Sorry jeśli mówię nie jasno ale nie wiedziałam jak to powiedzieć ^^'

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-11 14:16:00

Nie rozumiem jak mozna malym dzieciom cos takiego pokazac.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-09 00:13:00

Wszyscy wiedza o tym ze dzieci powinny poznać świat,ale niestety tak się produkują emosy.Rozumiem to cale ukazanie świata ale nie można pokazywać małym dzieciom TAKICH rzeczy , mnie samej nie chce się żyć od oglądania takich okrutnych rzeczy...dzieci nie powinny poznawać świat od tej zlej strony,są tez dobre strony a jeżeli ktoś ich nie widzi to pewnie jemu zrobili taki piękny teatrzyk w przedszkolu...pewnie teraz te dzieci zaczynają sobie zadawać pytania a potem sie wstydzą zapytać o odpowiedz.To straszne gdy widzimy małe dzieci płaczące w poduszkę, a gdy je pytamy co się stało to się boją nam powiedzieć, lecz gdy nam powiedzą to zaczynamy się śmiać a wtedy jeszcze bardziej je pogrążamy...A jak ktoś ładnie napisał to dzieci właśnie powinny się do szkoły przygotować żeby sobie przyszłość zapewnić ale zamiast się uczyć to myślą na lekcjach o koszmarach jakie się im przyśniły wczoraj lub tydzień temu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-06 00:58:00

scena żywcem wzięta z opowiadania"Panikat" Kamila C.Alstera. Dammit...przeraża mnie otaczający nas świat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-01 11:40:00

rozumiem pokazać coś takiego w liceum, może ewentualnie w gimnazjum (chociaż są granice), ale w przedszkolu? przecież te dzieci mają się przygotowywać do nauki w szkole, mają brać udział w zabawach edukacyjnych i integracyjnych, bawić się! Jaki cel ma pokazywanie im takich scen i obrazków? Przecież one są za małe, żeby wyciągać z tego wnioski. Ewentualnie mogą miewać po takim czymś koszmary senne.... Pamiętam, że kiedy byłam w przedszkolu, bałam się nawet świętego mikołaja w masce, a co dopiero gdyby ktoś mi pokazał takie zdjęcia, wolę nie myśleć, jaki odniosłoby to skutek!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-30 23:41:00

ahaa,powinna oczywiscie poniesc konksekwencje swojego czynu,ale śmiem w to wątpić czy tak bedzie ;-/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-30 23:40:00

jakas chora ta baba jedna! zlamala totalnie co niektórym dzieciakom dziecinstwo,pewnie sama nie miala normalnego dziecinstwa i jej padlo na mozg! Kretynka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-30 19:51:00

pokazuja takie rzeczy przedszkolakom?? ciekawe o czym pozniej beda takie dzieci marzyc? O aborcji? Byciu w klatce? Przeciez wyda im sie to normalne, pomysla, ze tak wyglada normalne zycie. Dla mnie, gdybym byla w przedszkolu bylby to szok. I tak nic bym nie zrozumiala z prezentacji (o! tym bardziej zapamietala), ale te zdjecia pamietalabym do konca zycia. Jestem przeciwko takim prezentacjom! Mogliby przedstawic to bardziej w formie bajki, duzo mniej drastycznie. Jestem zawiedziona, ze juz wcale nie mysla o uczuciach dzieci/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-30 07:28:00

Pomysł całego projektu byłby OK, jeśli pokazano by go gimnazjalistom i licealistom, ponieważ znajdują się w takim wieku, że są świadomi wielu rzeczy, niestety przedszkolaki i wczesne podstawówki nie wyciągnął odpowiednich wniosków z "prezentacji". Nie można odbierać dzieciom dzieciństwa, a zamiast zmuszać je do oglądania drastycznych rzeczy warto skupić się na aspekcie wychowawczym i kształtującym dobre zachowania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz