Wyczekane otwarcie restauracji WABU w Warsaw Spire

28 Października 2016

Miejsce stworzone dla miłośników japońskiej kuchni.

wabu sushi

W dniu 25 października 2016 r. w warszawskim wieżowcu Warsaw Spire przy placu Europejskim 2 odbyło się otwarcie restauracji WABU Sushi & Japanese Tapas. Zasada serwowania potraw w formie tapas, sezonowe ryby, atmosfera dzielenia się kulinarnymi doświadczeniami i wnętrze zaprojektowane przez czołowego polskiego designera przyciągnęły na event ludzi z show biznesu i miłośników japońskiej kuchni.


Restauracja WABU jest czymś zupełnie nowym na kulinarnej mapie stolicy. Wabu to wyjątkowe sushi oraz unowocześniona kuchnia w stylu izakaya. Zgodnie z tą japońską tradycją potrawy podawane są w formie tapas, a ideą izakaya jest dzielenie się nimi. Wabu to unikalne ryby, autorskie kompozycje i techniki kucharskie, które wiernie oddają smak Dalekiego Wschodu z nutą finezji i nowoczesnych akcentów. Restauracja Wabu zlokalizowana jest w centrum Warszawy, na parterze wieżowca Warsaw Spire. W restauracji panuje nieformalna atmosfera, a zaprojektowane wnętrze jest wyjątkowo ciepłe i przyjemne. Restauracja Wabu jest projektem Aleksandry i Marka Tymińskich, osób związanych z kuchnią sushi od 12 lat, których marzeniem było wprowadzenie na polski rynek najnowszych światowych trendów kulinarnych bazujących o kuchnię japońską. Design wnętrza na podstawie ich wizji stworzony został przez światowej sławy projektanta Roberta Majkuta.


Otwierając tę restaurację, w pełni wykorzystuję moje ponad 12-letnie doświadczenie na rynku sushi. Jest to moja największa inwestycja i jednocześnie największa restauracja. Mam nadzieję, że udało nam się stworzyć miejsce unikalne, będące czymś nowym na warszawskim rynku restauracyjnym – mówiła Aleksandra Tymińska, właścicielka restauracji.


Na wtorkowym otwarciu pojawili się Emilia i Mariusz Czerkawscy, Odeta Moro, Monika Mrozowska, Natalia Jakuła, Przemysław Saleta, Piotr Zelt, Lidia Popiel, Agustin Equrrola, Agnieszka Rylik, Marta Kuligowska, Natalia Jakuła i Tomasz Iwan.

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (17)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Regna
(Ocena: 5)
2017-07-01 14:05:49

Też uwielbiam wabu! Odkąd je odkryłam na japońskie jedzenie chodzę tylko tu :) Jest zawsze miło, obsługa z uśmiechem na twarzy, menu rozbudowane tak że każdy znajdzie coś dla siebie- pary z dziećmi, randkowicze, czy na oficjalne spotkania. Świetne sałatki i sashimi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
bizmut
(Ocena: 5)
2017-05-21 21:38:57

Fajne miejsce, wpadamy ze znajomymi, zamawiamy ulubione dania i spędzamy miło czas. Obsługa mega miła, sushi najlepsze w mieście, więc warto!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
nika
(Ocena: 5)
2017-05-08 13:51:40

Przefajne miejsce! Nie tylko dobre jedzenie, ale także obsługa, plus miło,że można zamawiać pół porcji, więc spróbować więcej potraw. Dla mnie bomba, znajomi podzielają mój zachwyt.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dorota
(Ocena: 5)
2017-04-07 14:04:20

wabu jest sprawdzonym miejscem na spotkania towarzyskie i biznesowe. menu jest ciekawe, każdy pasjonat kuchni japońskiej znajdzie coś dla siebie. bywam regularnie i nie zamierzam tego zmieniać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kora
(Ocena: 5)
2017-03-22 09:43:14

bardzo dobry pomysł,że wabu znów się otworzyło jesienią. mam dzięki temu swoje miejsce gdzie zabierać klientów i sama chodzić ze znajomymi :) jedzenie jest tak samo dobre jak było, obsługa wie co w trawie piszczy, a rolki i zupy wymiatają!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kama
(Ocena: 5)
2017-01-14 22:34:01

ciekawe miejsce w naszej pięknej stolicy :) świetnie urządzone wnętrze, menu na poziomie i obsługa, która doradzi gdy tylko trzeba, ceny przystępne a jedzenie bardzo dobre jakościowo. Będę wracać :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
juka
(Ocena: 5)
2017-01-03 14:25:15

miłośnikom kuchn japońskiej polecam :) rolki skradły moje serce, tak samo jak wnętrze tego miejsca. będę wpadać ze znajomymi, zdecydowanie :))))))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
róża
(Ocena: 5)
2016-12-09 20:32:20

do wabu sushi dotarłam niedawno. wcześniej słyszałam dużo dobrego na temat tej restauracji ale zawsze lepiej sprawdzić co i jak samemu. okazało się,że nie warto było zwlekać bo i samo miejsce i to co serwują są na najwyższym poziomie. menu bogate, szczególnie tatar z łososia rewelacyjny!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Edi
(Ocena: 5)
2016-11-12 22:31:42

wpadłam do nich przypadkiem kilka dni temu i wiem, ze na pewno jeszcze do nich zajrzę. pyszne sushi robione na naszych oczach, rozpływa się w ustach po prostu. co do wystroju to zwalił mnie z nóg, widać od razu że jakiś designer to organizował

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kasia
(Ocena: 5)
2016-11-07 20:35:02

O jakie sławy. Mój mąż sushi uwielbia więc już wiem gdzie zaproszę go w sobotę na kolacje!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz