Nowym premierem Polski będzie Mateusz Morawiecki? Oto reakcja internautów…

07 Grudnia 2017

To już oficjalne. Beata Szydło złożyła rezygnację.

rezygnacja Beaty Szydło

Od kilku dni cała Polska zastanawiała się, jak będzie wyglądał skład rządu po rekonstrukcji. Mówiło się, że to właśnie dzisiaj premier Beata Szydło złoży rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Podczas posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości faktycznie tak się stało. Zastąpi ją Mateusz Morawiecki, obecny wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Serwis money.pl przypomina: O tym, że mógłby zostać premierem, mówiło się już w kwietniu 2016 roku. Z kolei w czerwcu 2017 roku sam zainteresowany mówił, że takie dywagacje są jak „dyskusja o lodzie na Saharze”.

W ostatnich dniach kandydatura Morawieckiego stawała się jednak coraz bardziej prawdopodobna. Jako sprawny menedżer i człowiek potrafiący zjednywać sobie przychylność innych, miał naprawić stosunki z Unią i zadbać, by fundusze z Brukseli płynęły do Polski szerokim strumieniem.

Co w takim razie stanie się teraz z Beatą Szydło? Nieoficjalnie mówi się, że być może zostanie wicepremierem Polski. Oznaczałoby to zatem, że ona i Mateusz Morawiecki… zamieniliby się stanowiskami.

Jak internauci zareagowali na rekonstrukcję rządu? Na memy nie trzeba było długo czekać.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz