Nie żyje Charles Manson - morderca żony Polańskiego

20 Listopada 2017

Mężczyzna zmarł z przyczyn naturalnych.

śmierć Charlesa Mansona

Nazwisko Manson budzi grozę. Charles Manson był amerykańskim przestępcą i założycielem fanatycznej grupy religijnej „Rodzina”, która zamordowała m. in żonę Romana Polańskiego. Morderca zmarł 19 listopada w więziennym szpitalu w Kalifornii. Miał 83 lata.

Już jako dziecko Charles Manson łamał prawo. W wieku 9 lat trafił do zakładu poprawczego, ponieważ dopuścił się kradzieży. Następne lata jego życia obfitowały w inne przestępstwa. Co ciekawe, interesowała go muzyka. W 1967 r. założył „Rodzinę”, do czego zainspirowała go twórczość Beatlesów. Kilka piosenek sprawiło, że uwierzył w nadchodzącą rzeź białych ludzi. Jej sprawcami miały być ciemnoskóre osoby. Manson używał muzyki do indoktrynowania członków swojej organizacji. Na jego polecenie mordowali ludzi.

Do najsłynniejszych morderstw Mansona należy zbrodnia popełniona na kilku osobach w willi Romana Polańskiego. Ofiarą padła jego żona oraz czworo gości: Abigail Folger, Wojciech Frykowski, Steven Parent i Jay Sebring. Na koniec fanatycy wypisali na drzwiach napis „PIG”. Użyli do tego krwi zamordowanych. Motywem tej zbrodni była twórzczość Beatlesów, jak wyznał Manson. Mężczyzna interpretował je na swój własny sposób. Oprócz tego zabójstwa grupa dokonała jeszcze killu innych.

Manson dostał wyrok śmierci w 1971 r. Od pożegnania się z tym światem uchroniła go zmiana prawa w stanie Kalifornia. Kara śmierci została zniesiona. Morderca już do końca życia przesiadywał w więzieniu, chociaż ubiegał się o przedterminowe zwolnienie. Zmarł z przyczyn naturalnych.

Zobacz także: 5 najkrwawszych seryjnych morderców – SZOKUJĄCE!

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marie Rose
(Ocena: 5)
2017-11-20 16:18:32

coraz wincyj sławnych ludzi z tego świata odchodzi... :

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-20 16:42:21

no shit.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1