NIE WIERZYMY: Zabijanie bezdomnych psów w Rumunii będzie legalne?

30 Stycznia 2011

Rumunia planuje wprowadzenie nowej, okrutnej ustawy, która ma zezwalać na mordowanie bezdomnych zwierząt.

NIE WIERZYMY: Zabijanie bezdomnych psów w Rumunii będzie legalne?

Dwa lata temu rumuński senat przyjął projekt ustawy, która zalecała kastrację zwierząt, zamiast masowego ich zabijania. Ustawa ta została jednak zablokowana i obecnie w Rumunii przygotowywana jest nowa – taka, która będzie zezwalać na mordowanie bezdomnych psów i zakazywać dokarmiania ich.

Wyłapywanie i zabijanie bezpańskich zwierząt ma się rozpocząć w stolicy kraju, Bukareszcie. Według szacowanych danych żyje tam obecnie około 40 000 bezdomnych psów. W Rasnov natomiast już teraz bestialsko traktuje się psy, które przebywają w schroniskach. Naoczni świadkowie zeznawali o konkretnych przypadkach bicia na śmierć, wieszania, trucia, a nawet strzelania. Mimo listu protestacyjnego BMT Auslandtierschutz z dnia 9.03.2010, w Rasnov wciąż masowo mordowane są zwierzęta.

Nic nie dały także protesty przeciw nowej ustawie z dnia 30 kwietnia 2010 roku, organizowane przez stowarzyszenia ochrony zwierząt. Rumuńskie władze nie przejmują się bowiem zupełnie zbiorowymi protestami i planują rozszerzenie okrutnych praktyk na cały kraj. Chcą wymordować wszystkie bezpańskie psy: chore, zdrowe, młode, stare, agresywne i te przyjazne człowiekowi. Wiadomo także, że niektóre miasta zaplanowały premię 25 € za zabicie psa i usunięcie jego zwłok na wysypisko śmieci.

Jeśli planowana ustawa rzeczywiście wejdzie w życie, obchodzenie się z bezpańskimi zwierzętami nabierze nowego, niewyobrażalnie okrutnego wymiaru.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Chłopiec wpadł do wrzącej wody! Zagotował się na śmierć!

Dramatyczny wypadek, który doprowadził do śmierci 3-letniego chłopca.

Rodzice chcieli wypędzić z niej demona! 25-latka zmarła na skutek domowych egzorcyzmów!

Napoili ją pięcioma litrami wody święconej i... zaczęli skakać po jej ciele! Gdy straciła przytomność, nie zareagowali.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (149)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Florvina
(Ocena: 5)
2013-10-01 20:19:59

re: NIE WIERZYMY: Zabijanie bezdomnych psów w Rumunii będzie legalne?

Skurwysyny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-06 22:24:40

Proponuję, żeby wyłapać wszystkie psy bezdomne w Rumunii. Zawieść te psy do Brukseli i wypuścić im tam. Ciekawe co by wtedy mówili.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-02 22:03:57

zabić wszystkich rumunów, wtedy cyganie nie będą biegać po całym świecie i kraść

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-03 08:37:38

Je**ne sukinsyny!!!Powinni wybić gwałcicieli i pedofilów a nie biedne psy które niczego nie zrobiły!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-15 10:31:45

POWINNI TAK ZABIJAĆ GWAŁCICIELI A NIE BEZBRONNE PSY!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-06 22:00:46

jak tak wam bardzo zależy to weźcie sobie te psy do domu. lepiej żeby psy biegały w hordach gryzły ludzi i zwierzęta. lepiej, żeby przenosiły choroby. lepiej żeby cała Rumunia jebała brudnymi psami. proszę bardzo chrońcie, krzyczcie, ale ten bełkot na nic nie pomoże, bo i tak te psy zostaną wybite. poza tym winni takiej sytuacji są ludzie którzy nie pozwalają na zabicie pieseczka, bo on jest taki słiiit. potem zdziczały pies biega po miastach i wsiach gryzie ludzi i dziką zwierzynę. ZABIĆ WSZYSTKIE ZDZICZAŁE PSY INNEGO SPOSOBU NIE MA !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-19 23:56:46

gowno wiesz o sprawie i sie wymadrzasz! wiesz dlaczego ich tak duzo? ba rzad zakazal trzymania zwierzat w domu, ludzie musieli sie ich pozbyc, a ze nie ma schronisk, wyrzucili na ulice.. wiec zycze ci zeby kiedy ciebie tez sie"pozbyli"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-10 16:49:06

To nie jest normalne - jakkolwiek byście to argumentowali- że zagrożenie, że choroby . To i tak nie ma usprawiedliwienia, a właściwie może obrócić się przeciwko ludziom. Zezwolenie na mordowanie i płacenia za to. Ile zwyrodnialców zrobi sobie z tego zabawę? A ile z tych zwyrodnialców znudzi się pieskami i przerzuci na ludzi? Człowieka poznaje się po tym, jak traktuje słabszych od siebie i tych, którzy są od niego zależni. Jaki to wszystko daje obraz człowieka? Wielki władca świata, pan życia i śmierci...dobre sobie - człowiek jest okrutny, dla innych ludzi, jak i dla zwierząt. Jest najokrutniejszy z żyjących istot , bo nie zabija tylko iu wyłącznie z głodu, kierowany instynktem. Robi to często z błahych przyczyn, z pełną premedytacją. Wstyd mi często, że należe do rodzaju ludzkiego. Najbardziej zepsutego na tej Ziemi. Problem jest, to prawda. Można by go pewnie rozwiązać w sposób humanitarny - usypianie. Niestety pojawia się wielie głosów " pieniądze lepiej spożytkować na coś lepszego" - co jest takie lepsze i ważniejsze, niż zachowanie się w sposób moralny i chociaż w małym stopniu powstrzymanie degradacji wrażliwości społeczeństwa. Uważam, że jeśli to ustawa przejdzie, Rumunia nie zasługuję na UE i miano kraju cywilizowanego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-15 20:39:47

Popieram jak już naprawdę chcą się ich "pozbyć" to można to przecież zrobić bezboleśnie. najpierw narkoza potem uśpienie. Innego rozwiązania nie widze. Ludzie którzy będą znęcać się nad zwierzętami i je zabijać, mogę się założyć że zdziczeją zacznie im się to podobać gdy psów zabraknie przerzucą się na mordowanie ludzi. Nie rozumiem prezydentów takich państw, powinni świecić przykładem. Usypiać a nie mordować i znęcać się nad zwierzętami. Sami przyczynili się do ich rozmnażania więc powinni być odpowiedzialni!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-11 22:03:49

Moim zdaniem jeśli naprawdę nie mają co z tymi psami zrobić, to powinni je uśpić, a nie zezwalać na ich mordowanie... osobiście uważam, że dla bezpańskich psów,( które mogą być chore i cierpieć z tego powodu jak i z takiego, iż mogą być bite albo ludzie mogą się nad nimi po prostu znęcać), byłoby lepiej gdyby zostały uśpione, a nie jakby do końca życia głodowały i cierpiały przez człowieka. ABSOLUTNIE NIE POPIERAM BEZLITOSNEGO TRAKTOWANIA I MORDOWANIA Z ZIMNĄ KRWIĄ PSÓW JAK I INNYCH ZWIERZĄT, ale uważam, że powinny zostać uśpione.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-09 08:21:32

Ludzie!! Oni sa nienormalnie! pies tez czuje. Pies jest prawi jak czlowiek! Pes to czasami lepszy przyjaciel dl czlowieka niz sam czlowiek. Jak mozna robic takie rzeczy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-10 19:10:27

BŁAD!!! PIES JEST LEPSZY NIŻ CZŁOWIEK ludzie to najgorsze istity żyjące na świecie . zapamiętajcie to ! ludzie to ...brak słów do wyrazenia tego .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz