Nauczycielka skazana za gwałcenie 13-letniej uczennicy

06 Listopada 2008

Sąd skazał Lidię M. na trzy lata pozbawienia wolności i na dziesięć lat zakazał jej uprawiania zawodu. Pedofilia, wbrew pozorom, nie jest tylko męską dewiacją.

Nauczycielka skazana za gwałcenie 13-letniej uczennicy

Ta sprawa zbulwersowała i podzieliła Słupsk. Po prawie czteroletnim procesie sąd wydał wyrok na nauczycielkę, Lidię M., za gwałcenie niepełnoletniej uczennicy, Martyny. Według akt, kobieta ponad 50 razy zmusiła trzynastolatkę do seksu.

Część znajomych nauczycielki nadal nie może uwierzyć w jej winę, jednak sędzia, Daniel Żegunia, nie miał wątpliwości, że Lidia popełniła zarzucane jej czyny. W dążeniu do celu kobieta była bezwzględna i nie cofnęła się przed niczym, aby doprowadzić do stosunku z uczennicą.

„Podstępem przełamała opór pokrzywdzonej, upijając ją piwem, stosując szantaż emocjonalny jako osoba skrzywdzona nieudanym małżeństwem, wykorzystała uczucia, jakimi ofiara ją darzyła" („Głos Pomorza").

Lidia M. ma 52 lata. Była polonistką w szkole podstawowej. Jest rozwódką z dwójką dzieci. Jej okrutne zachowanie wyszło na jaw, gdy rodzice Martyny przeczytali pamiętnik dziewczyny. Po zawiadomieniu prokuratury, kobieta na dwa miesiące trafiła do aresztu.

Dowodami w sprawie była korespondencja, e-maile, SMS-y oraz zapisy rozmów z komunikatorów. Lidia M. została skazana na trzy lata całkowitego pozbawienia wolności, 10-letni zakaz wykonywania zawodu, a podczas pobytu w więzieniu ma się poddać terapii. Biegli nie stwierdzili, że nauczycielka ma zaburzenia popędu seksualnego.

Przypadki pedofilii u kobiet są niezwykle rzadkie. Najgorsze w tym przypadku pedofilii lesbijskiej jest to, że dopuściła się jej nauczycielka na swojej uczennicy, dla której przecież powinna być opiekunką.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (134)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Endriu L
(Ocena: 5)
2013-01-29 16:30:50

Jak jedna babka może zgwałcić drugą , hehehehhee :D Chyba palcem, albo językiem .....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-04 00:25:57

Ja gdybym była w jej sytuacji bym bała się powiedzieć to komuś. Byłoby mi po prostu wstyd. To normalne, zgadzam się z osobą poniżej. Ale....3 lata ?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-04 01:17:00

Ci, którzy mówią, że dziewczyna była świadoma, mogła się bronić, są w głębokim błędzie. Zostałam zgwałcona, a może powiedzie, że sama tego chciałam, bo sie nie broniłam. Nie zrobiłam nic, gdy mnie rozebrał - miałam tylko strach w oczach - to tak paraliżuje. Gama uczuć, których i tak nie zrozumiecie, protolinijni ludzie. W głowach nie powinno Wam się mieścić, jake to spustoszenia wywołuje i na jak długo. Ciekawe, czy gdyby przysżła do Was ofiara gwałtu lub, jak moglibyście sądzić, ofiara samej siebie, bo nic nie zrobiła, i powiedziałaby, że czuje się brudna i winna, bo nic nie zrobiła, nie chciała tego, ale nie potrafiła nic zrobić, to powiedzielibyście jej w oczy, ze to dla was szokujące, ale z pewnościa mogła sie bronić i w ogóle, to może najlepiej powiedzieć, ze sobie zasłużyła. Z drugiej strony, jak mogę od przeciętnego człowieka, który sie w te sprawy nie wgłębia i żyje kolejnymi medialnymi sensacjami o brutalnych gwałtach, porozrywanych narządach rodnych, wymagać by miał chociaz odrobinę wiedzy psychologicznej i zapoznał sie z mechanizmami, które rządzą psychiką. Co robi się, żeby nie bolało - właśnie to się robi - pozwala na to i czeka, az minie - a potem ma sie poczucie winy. I lata zajmuje terapia, żeby sobie uświadomić, ze zrobiło się to tylko po to, by siebie ochronić. Paradoksalnie ochronić. Ciekawe, czy molestowanemu dziecku, nawet w wieku 13 lat, powiecie, że w sumie to moglo coś zrobić i że podobało mu sie, bo miało orgazm - a takie przypadki też sie zdarzają i powodują jeszcze większe spustoszenia - i orgazm nie oznacza, ze się podobało, że dziecko chciało. Po prostu żal mi ludzi, którzy żyja stereotypami i nie włożą wysiłku nawet by sprawdzic, czy ich wiedza jest rzetelna. Żal mi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-29 19:43:58

to co napisałaś jest straszne. Bardzo Ci współczuję. Mnie napadł gwałciciel w parku, ale udało mi się, broniłam się i tylko mnie pobił. tylko...przez 5 miesięcy bałam się wychodzić. ciężko to przeżyłam, juz jest lepiej. miałam szczęście.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-01 16:57:00

Ja bym sie chętnie zamienila z tą Martyną... lubie uprawiac sex

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-25 21:50:00

to oczy przetrzyj.. dzieciaku!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-05 11:31:00

ONA MNIE UCZYLA! A TA MARTYNE ZNALAM W SUMIE WSZYSCY JA ZNALI Z TEGO CO WIEM MATYNA CHCIALA SIE ZEMSCIC ZA TO ZE PANI OD POLSKIEGO NIE PODWYZSZYLA JEJ OCENY NA KONIEC ROKU... PANI LIDIA BYLA NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH NAUCZYCIELEK! NIGDY W ZYCIU NIE UWIERZE ZE ONA COS TAKIEGO ZROBILA! TO JEST NIE MOZLIWE! WSZYSCY BARDZO BARDZO BARDZO JA LUBILI! DOBRZE PROWADZILA LEKCJE , BYLA ZABAWNA,MILA I SYMPATYCZNA I NIGDY NIE UWIERZE ZE BYLA PEDOFILKA!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-05 00:01:08

pisanie caps lockiem swiadczy o niedojrzalosci, dobre, a olowkiem pewnie o zboczeniu sexualnym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-04 19:54:00

[quote="Gosc"]zastanawia mnie jedno: jak kobieta może zgwałcić drugą kobietę ? ^^[/quote] no właśnie nic innego jak też ta druga osba czerała z tego przyjemność:aż ponad 50 razy jak to długo musiało się ciągnąć?!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-04 16:20:00

najbardziej to chyba współczuję jej dzieciom

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-04 16:18:00

w sumie biedna kobieta, mąż ją zostawił, a do tego jeszcze ją popierdolilo i gwałciła 13latkę. najbardziej to współczuję chyba jej dzieciom

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-04 15:05:00

[quote="Gosc"]A mnie zastanawia jak ona mogła ja gwałcic ot tak...jakby to było normalne... wspólczuje lasce ale przecież to nie 2 letnie dziecko tylko juz duża dziewczyna...co była nie świadoma?...pamiętnik pisała to chyba wie na czym sex polega...nie mieści mi sie to w głowie....szok[/quote] Zgadzam się

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz