NASZE ZDROWIE w naszych rękach. Start kampanii „Jak działa ZDROWY człowiek”

24 Września 2015

Kampania organizowana przez Ministerstwo Zdrowia związana jest z ustawą o zdrowiu publicznym, której założeniem jest poprawa stanu zdrowia całego społeczeństwa.

kampania

W miniony wtorek, 22 września br. oficjalnie wystartowała ogólnopolska kampania społeczna „Jak działa ZDROWY człowiek”. Kampania organizowana przez Ministerstwo Zdrowia  związana jest z ustawą o zdrowiu publicznym, której założeniem jest poprawa stanu zdrowia całego społeczeństwa.  

Kampania „Jak działa ZDROWY człowiek” składać się będzie z dwóch głównych elementów. Pierwszy – typowo edukacyjny, którego częścią jest wydana właśnie przez Wydawnictwo Agora książka „Zdrowy apetyt”, skupiać się będzie na przekazywaniu jak najwięcej wiedzy pomocnej  w dbaniu o zdrowie, zwracaniu uwagi na niebezpieczeństwo wynikające z niewłaściwego trybu życia, pokazywaniu danych i statystyk, a także na oferowaniu poręcznych narzędzi służących poprawie jakości życia, które można stosować na co dzień. Działania w tym zakresie będą prowadzone w mediach klasycznych w tym, między innymi w tygodniku „Twoje Zdrowie”, który jest patronem medialnym kampanii, a także w Internecie.

  Drugi element kampanii – skierowany do młodszej grupy odbiorców – będzie w zabawny, dowcipny sposób motywował i inspirował do podejmowania różnych prozdrowotnych zachowań  oraz zmian dotychczasowych przyzwyczajeń. Komunikacja odbędzie się głównie w Internecie np.www.facebook.com/jakdzialazdrowyczlowiek. 

Inaugurację kampanii „Jak działa ZDROWY człowiek” rozpoczęło spotkanie z dziennikarzami zorganizowane w formie warsztatów edukacyjnych. Gościem specjalnym była dr n. med. Beata Małecka-Libera - sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. W gronie ekspertów znaleźli się Anna Jelonek - dietetyczka, współautorka książki „Zdrowy apetyt” oraz Wojciech Majda - kardiolog i psychoterapeuta. 

O głównych celach i etapach kampanii opowiedziała Tatiana Mindewicz-Puacz- koordynatorka kampanii, a następnie na scenę wkroczyła WĄTROBA…. Tak, WĄTROBA, bo w kampanii nie tylko ludzie mają głos, ale także ich NARZĄDY WEWNĘTRZNE, które w dość przewrotny i zabawny sposób opowiedzą nam, jak powinny być traktowane. W trakcie trwania akcji przekażą nam swoisty dekalog ZDROWEGO CZŁOWIEKA. I mimo, że PAN WĄTROBA na twarzach wielu obecnych gości wywołał uśmiech, to cała kampania jest bardzo poważna, bo chodzi przecież o ZDROWIE CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA. 

Pani minister i eksperci zaproszeni na spotkanie przybliżyli wszystkim zebranym gościom oraz internautom oglądającym przed komputerami transmisję z otwarcia kampanii, skalę problemu zdrowotności Polaków. Okazuje się, że ponad połowa dorosłych Polaków ma nieprawidłową masę ciała (nadwagę lub otyłość).

Niestety, problem coraz częściej dotyka także najmłodszych - dzieci  i młodzież. Dzieci coraz mniej chętnie ruszają się, frekwencja na lekcjach wychowania fizycznego gwałtownie spada, przy coraz większym spożyciu wysokokalorycznych posiłków.    

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ewka
(Ocena: 5)
2015-09-26 01:30:04

re: NASZE ZDROWIE w naszych rękach. Start kampanii „Jak działa ZDROWY człowiek”

duży wybór zdrowych ekologicznych produktów można znaleźć na bio-kraina.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1