Nasi rodacy ledwo wiążą koniec z końcem! Wielu Polaków żyje na SKRAJU NĘDZY! Nie mają, co włożyć do garnka, nie starcza im na opał!

27 Lutego 2011

Przed ubóstwem nie chronią już nawet praca czy dyplom wyższej uczelni.

Nasi rodacy ledwo wiążą koniec z końcem! Wielu Polaków żyje na SKRAJU NĘDZY! Nie mają, co włożyć do garnka, nie starcza im na opał!

Jak donoszą najnowsze sondaże, ponad 13 milionów Polaków żyje na granicy ubóstwa! Wielu z nas nie ma pieniędzy na podstawowe środki do życia.

Co najgorsze, bieda przestała już być domeną jedynie marginesu społecznego. Ubóstwo w dzisiejszych czasach to nie tylko wynik bezrobocia, patologii, alkoholizmu czy wyuczonej bezradności. Niestety, jak pokazuje najnowszy raport, wielu ludzi w Polsce, mimo stałego zatrudnienia ledwo wiąże koniec z końcem. Pensje wielu osób są po prostu zbyt niskie, by wystarczyły na jedzenie, rachunki, ubranie czy lekarstwa.

Zatrważający jest również fakt, że do grup żyjących w skrajnej nędzy zalicza się już nie tylko rodziny wielodzietne, matki samotnie wychowujące dzieci, mieszkańców miejskich enklaw biedy, lecz także... absolwentów wyższych uczelni! Jak się okazuje, dyplom nawet najlepszej szkoły nie gwarantuje już powodzenia w życiu. Młodym ludziom bardzo ciężko jest znaleźć pracę, a nawet jeżeli im się to uda, zarabiają bardzo mało.

Co więcej, ludzie żyjący w skrajnej biedzie, często borykają się również z problem wykluczenia społecznego. Wielu Polaków z powodu swojego ubóstwa ma utrudniony dostęp do edukacji czy opieki zdrowotnej. Trudno jest również dostać zasiłek czy choćby drobną zapomogę.

Jak więc zaradzić temu poważnemu problemowi, skoro nawet już wykształcenie i praca nie dają nam gwarancji na godziwy byt?

Karina Hefner

Zobacz także:

Muzeum Medyczne w Filadelfii: Zobacz PRZERAŻAJĄCE eksponaty (18+)

Ogromna kolekcja modeli patologicznych przyciąga do Mutter Muzeum liczne wycieczki szkolne.

ŚMIESZNE ZDJĘCIA: To naprawdę nie Photoshop! Zabawne dzieła przypadku! (Niektóre 18+)

Okazuje się, że najzabawniejsze zdjęcia są dziełem przypadku!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (104)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-21 10:34:15

biednyś boś głupi....... bogacze zagłosowali a biedni siedzieli w niedziele w domciu.... gdyby nie pis niebyło by odpisów na dzieciaki ,mieszkań za złotóweczkę ,becikowego..... niewdzięczny narodzie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-06 09:55:12

Polacy którzy wyjechali nigdy już do polski nie wrócą.I kto na tych leserów polityków będzie pracował!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-06 09:53:18

Młodzi ludzie po studiach ,technicy wjeżdżajcie z tego chorego kraju.Tu Was czeka nędza i bieda,nie ma pracy i nie będzie.Zostaną tylko starsi ludzie i oraz politycy. I Polska zniknie z mapy świata,i tak będzie najlepiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-06 09:47:41

wyjdzmy na ulicę bo pogrzebią nas żywcem,już teraz nie mamy za co zrobić opłat i kupić jedzenia, a będzie jeszcze gorzej....................................

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-06 09:44:47

Mi też skończył się marny zasiłek zaznaczam ,że będąc na zasiłku i tak szukałam pracy.Będąc w urzędzie pracy zapytałam Panią urzędniczkę o pracę ta wydarła się na mnie po co Pani praca ma Pani zasiłek.Jak to usłyszałam ręce mi opadły.Odpowiedziałam że się chętnie z nią zamienię,wykrzyczała mi w twarz że jestem bezczelna.Jak tacy ludzie pracują w urzędach to nie ma co się dziwić ,że w Polsce tak jest.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-06 09:30:13

Co w ty kraju się dzieje,ludzie po studiach nie mogą znalezdz pracy.Opłaty ciągle rosną wszystko drożeje jak żyć w tym chorym kraju.Mąż stacił pracę mi skończył się zasiłek.Nie mam za co zrobic opłat w maju, na jedzenie brakuje.....................

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-06 16:14:14

katastrofa ,uciec z polski, tylko gdzie????????????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-25 14:28:39

Tusk obiecywał już niedługo polacy bedą wracać bo paca bedzie się tu opłacać i gdzie te "Szklane domy" Za komuny przynajmniej było sprawiedliwiej ni tak ze jede ma 1000zł a drugi 10000 tyś na miesiąc każdy miał pracę i na wakacje się jeźdźiło bo teraz lipa mieszkanie człowiek dostał a teraz to nawet bylejakiego pokoju by niebyło za co wynająć każdy z tamtych czasów emeryture ma nawet jak 800 zł to i tak dobrze bo przeważnie utrzymuje jeszcze swoje dzieci i wnuki co pracy nie mają albo na umowa zlecenie to i tak emerytury niedostaną a ci co dostaną to wyliczenia są takie że od najniższej krajowej bedzie 400zł cała nadzieja w tym że podniosą wiek emerytalny i niekażdy dożyje więc jeśli masz możliwośc to uciekaj za granice bo Polska Tuska to kraj przekwitłej wiśni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-18 19:26:40

Za dużo gwiazd i polityków ,,obrastających w tłuszcz'' ... Oni mają dużo kasy, a zwykłe osoby tak mają jak jest napisane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-14 14:04:23

Pf. Ale mi nowość. mieszkam w Gdańsku. Nie głównym, ale nie tak całkiem na uboczu. I jak tylko przejdę koło śmietnika to tam siedzi jakichś 3-4 facetów ,lub nawet kobieta w łachmanach i grzebią w śmieciach.Aż żal patrzeć. A tu piszą, że "Nasi rodacy ledwo wiążą koniec z końcem! Wielu Polaków żyje na SKRAJU NĘDZY! Nie mają, co włożyć do garnka, nie starcza im na opał!" ,normalnie Bosh, taka nowość że się posrać można i to na miejscu! Jeszcze jakie wytłuszczone , do prezydenta napiszcie może dodatkowo żeby fundnął każdemu willę z basenem, prywatny samolot i drużynę piłkarską. Niektórzy po śmietnikach szukają jedzenia ,a ci niech się jeszcze cieszą, że mają gdzie trzymać te garnki i opał, bo jak jeszcze trochę tak pożyjemy to za pare lat i co chwilę będą ceny podskakiwać, to za rok bułkę kupię za 500zł ,a milionerzy będą mieszkali w kawalerkach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz