Muzułmanki teraz będą musiały ZASŁANIAĆ nawet OCZY, jeśli mąż sobie zażyczy

23 Listopada 2011

Ich spojrzenia są zbyt seksowne i wyzywające.

muzułmanki

Różnice kulturowe trudno przeskoczyć. Tym bardziej niełatwo zrozumieć zasady panujące w odmiennych kręgach kulturowych. Z perspektywy Europejczyka cieszącego się wszelkimi prawami naprawdę ciężko pojąć styl życia i religijne przywiązanie wyznawców islamu. Zwłaszcza wtedy, kiedy konserwatyzm światopoglądowy prowadzi do tak absurdalnych, a nawet tragicznych konsekwencji.

Muzułmańskie kobiety nigdy nie były traktowane na równi z mężczyznami. Święta księga islamu, czyli Koran, stawia przedstawicielki płci pięknej w wyjątkowo przykrym położeniu. Najbardziej widoczną konsekwencją są tradycyjne stroje, które mają za zadanie zasłonięcie czasami jedynie głowy, ale równie często całego ciała, a nawet twarzy. Przesada? Niektórzy twierdzą, że to i tak za mało.

Komitet Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu, czyli saudyjska policja religijna, ogłosił niedawno, że w uzasadnionych przypadkach mężczyzna ma prawo nakazać kobiecie zakrywanie... oczu. Uzasadnionym przypadkiem jest sytuacja, kiedy spojrzenie kobiety jest zbyt seksowne, wyzywające i magnetyczne. Zasłonięcie narządu wzroku ochroni nie tylko ją, ale i potencjalnych adoratorów.

Decyzja komitetu zapadła po doniesieniach saudyjskiej gazety, która poinformowała o mężczyźnie, który trafił do szpitala po zranieniu przez funkcjonariusza policji religijnej. Funkcjonariusz dwukrotnie ugodził go nożem, kiedy mężczyzna upierał się, że jego żona powinna zasłonić oczy. Dzisiaj do podobnej sytuacji już nie dojdzie, bo sprawa została unormowana prawnie.

KKCiZZ "zasłynął" decyzją z 2002 roku, kiedy islamscy policjanci zabronili uczennicom opuszczenia płonącej szkoły w Mekce. Dziewczęta nie miały na głowach wymaganego nakrycia, a w takim stanie nie mogły pokazać się publicznie na ulicy. Zginęło 15 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Epidemia SAMOOKALECZEŃ wśród nastolatków: Przypalają się i tną sobie skórę!

Jak to robią i dlaczego?

75-letni matematyk ONANIZOWAŁ SIĘ podczas lekcji na oczach zażenowanych uczniów!

"Dziwnie podrygiwał" za biurkiem.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (96)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-12 16:22:41

To już przesada!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-24 20:56:37

zbyt seksowni mężczyźni w naszym kraju także powinni zasłaniać mordy!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-04 17:11:23

ale one same nie narzekają i lubią chodzić w tych burkach nawet się przyzwyczaiły i nie chcą ich zdejmować,no tak taka prawda!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-04 17:06:59

one wyglądają jak prześcieradła i nindża

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-07 15:31:45

Myślę, że tutaj trzeba oddzielić od siebie dwie kwestie - kulturę od religii. Koran nie nakazuje nosić burek, niqabów i kwefów. To jest wymysł garstki szaleńców i fanatyków, którzy twierdzą, że to ONI i TYLKO ONI mają monopol na prawdę. Koran nakazuje jedynie skromność w ubiorze i zachowaniu, przy czym pragnę dodać, że nakaz ten odnosi się nie tylko do kobiet, ale i do mężczyzn. Burki i zakrywanie twarzy nie mają nic wspólnego z Islamem. Wręcz przeciwnie - są zakazane w Koranie, bo jest tam napisane, że kobieta powinna ubierać się tak, żeby była rozpoznawalna, ale nie obrażana. Z zakrytą twarzą kobieta nie jest rozpoznawalna, więc zasłanianie twarzy jest sprzeczne z Islamem. Nawet zakrywanie włosów jest bardzo wątpliwe, bo Koran nie mówi tego wprost, że kobieta ma nosić hijab. Nie ma nawet mowy (w sensie dosłownym) o zakrywaniu włosów, a zakrywanie twarzy jest zupełnie nie do przyjęcia w Islamie. Koran kładzie nacisk na SKROMNOŚĆ, a jej rozumienie może być bardzo różne. Każdy inaczej pojmuje, co jest skromne, a co nie. To zależy również od czasu i miejsca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-05 19:02:26

Najprawdziwsza prawda!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-09 22:06:19

"Kochanie , Kochanie bardziej w prawo , Nie! w prawo , PRAWO !!!.... Ups ... " - PARANOJA !!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-26 05:09:05

SZLAK MNIE TRAFIA BO MAJA TAKIE ZAKAZY CO DO SWOICH KOBIET A JAK PRZYLATUJA DO INNYCH KRAJI CHOCBY ANGLII CZY IRLANDII (WIEM BO MIESZKALAM I TU I TU) TO ZMIENIAJA PANNY JAK REKAWICZKI I RUCHA..... WSZYSTKO CO SIE RUSZA TACY POZADNI!!?? UZYWAJA ZYCIA JAK NIENORMALNIE ALE SWOJE KOBIETY NAJCHETNIEJ SCHOWALI BY POD TAKIE NAKRYCIA I ROBIA TO! DLATEGO JAK WIDZE ARABA TO MNIE TRZESIE BO TO DWULICOWE DRANIE.....KTORE W INNYCH KRAJACH PIJA I ZABAWIAJA SIE Z PANIENKAMI....TACY "POZADNI" Z NICH MUZULMANIE!!! A SWOJE KOBIETY TRAKTUJA JAK NIEWOLNICE A SWAT NA TO PATRZY!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-26 05:02:39

A SWIAT NA TO PATRZY I OPROCZ PISANIA O TYM NIC Z TYM NIE ROBI A W TEJ RELIGII MEZCZYZNI ROBIA Z KOBIET NIEWOLNICE I TO NIE MA NIC WSPOLNEGO Z Z ICH DOBREM!! ONI ROBIA Z NIMI CO CHCA I UWARZAM ZE SWIAT POWINIEN ZAINTERWENIOWAC BO TO CHORE I NIELUDZKIE.....TE KOBIETY NIE MAJA TAM ZYCIA ZERO PRAW FACET MOZE ZROBIC Z NIMI COKOLWIEK PRZYJDZIE MU DO GLOWY I NIC MU ZA TO NIE GROZI....ZA ON MOZE WSZYSTKOW!!! NAJLEPIEJ NIECH ZARZUCA NA NIE WORKI PO ZIEMNIAKACH I PROWADZA ZE RECE BO SKORO MAJA MIEC ZAKRYTE TAKZE OCZY TO TO BEDA MALO CO WIDZIALY......JA JUZ NIE WIEM NAWET CO NAPISAC TAK MNIE TO BULWERSUJE I SZOKUJE ZE TE KOBIETY MAJA TAK SPRANE MOZGI ZE NIE POTRAFIA WALCZYC O SWOJE PRAWA ANI SIE POSTAWIC!!!!!!!!!!!!!!! A JA JAK WIDZE ARABA I JEMU PODOBNYCH TO MNIE TRZESIE I OD RAZU DAJE MU ODCZUC ZE NAWET NIECH NIE PODCHODZI BO MOGE BYC BARDZOOOOOOOOOOOOOO NIEMILA!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-25 22:14:52

koran nie ma nic wspólnego z tymi zakazami/nakazami....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-24 21:19:36

we francji jest to zakazane ! no i bardzo dobrze ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-26 05:05:22

WSZEDZIE POWINNI TO WPROWADZIC NIE ROZUMIEM DLACZEGO JESZCZE TEGO NIEZROBIONO TO JEST PROSTE!!! MIESZKASZ W NASZYM KRAJU PRZESTRZEGAJ NASZYCH ZASAD TZN KOBIETY NIE MAJA PRAWA CHODZIC W TAKIM OKRYCIU....JAK MY LECIMY DO NICH NIE WOLNONAM SIE ZBYTNIO ODSLANIAC LUB CALOWAC W MIEJSCU PUBLICZNYM WIEC DLACZEGO TO CHOLERSTWO U NAS ROBI CO CHCE?????!!!!!!!! ZAKAZ I JUZ ...BO NAM SIE NIEPODOBA PATRZENIE NA TEKIE OKRYTE KOBIETY KTORE WYGLADAJA JAK NIEWOLNICE!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-15 22:46:05

Oj tak zgadzam sie jestem jak najbardziej za madrze napisales/napisalas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! swieta prawda racja 100%

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz