Masowo torturują i mordują psy!

17 Lipca 2009

Rocznie w Korei zabija się 2 miliony psów, których mięso trafia do restauracji. Wcześniej jednak niewinne zwierzęta poddawane są bestialskim torturom - duszeniu, podpalaniu, wieszaniu czy rażeniu prądem…

Masowo torturują i mordują psy!

Droga Redakcjo,

Zwracam się  z prośbą umieszczenia tego linku na waszej stronie - http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs/  O co tu chodzi? Psy w Korei Południowej są torturowane, mordowane, a ich mięso jest potem spożywane. Link ten prowadzi do petycji, pod którą każdy człowiek może się podpisać. Potrzeba 1 000 000 podpisów, aby wysłać tę petycję do Korei i żeby tamte władze rozpoczęły postępowanie wobec tej zbrodni. Tak być nie może!

Umieszczając ten link w Internecie na różnych blogach, możemy powiększyć liczbę osób sprzeciwiających się  tej katordze. Im szybciej więcej ludzi wystąpi za tą petycją, tym szybciej zakończą się tortury tych przyjaznych czworonogów. Nie bądźmy obojętni!

Bardzo proszę o rozpatrzenie tego maila i umieszczenia wiadomości na Waszej stronie www.papilot.pl   

Dziękuję z góry,

Papilotka”

Jak wynika ze statystyk, około 6000 restauracji w Korei Południowej podaje psie mięso. Wprawdzie rząd tego kraju zaakceptował Prawa Ochrony Zwierząt, delegalizujące torturowanie m.in. psów, ale nie są one respektowane. W efekcie, każdego roku w brutalny sposób zabija się tam 2 miliony psów, a 5000 psiaków dziennie poddawanych jest okrutnym torturom – duszeniu, podpalaniu, wieszaniu czy rażeniu prądem… Niektóre z nich umierają na skutek bezdusznego pobicia. Ich mięso trafia później do barów, gdzie uważane są za regionalny przysmak.

Szansą na ocalenie milionów psów była Olimpiada w Seulu w 1998 roku oraz Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2002 roku, kiedy przez Koreę przetoczyła się fala manifestacji protestujących przeciwko dręczeniu, zabijaniu i jedzeniu psów. Niestety, restauracje serwujące psie mięso zamknęły swoją działalność tylko na czas trwania imprez sportowych. Dzisiaj sytuacja staje się coraz poważniejsza, a psy nadal trafiają do masowych rzeźni, gdzie w bestialski sposób pozbawia się je  życia.

Do międzynarodowej debaty na temat problemu zabijania psów w Korei przyłączyły się również gwiazdy, m.in. Brigitte Bardot, która nazwała ten proceder „barbarzyńską moralnością”, narażając się tym samym na oskarżenia o rasizm. Pewne jest jednak, że w przypadku tak palącego problemu, jakim jest umieranie milionów niewinnych zwierząt, powinny padać jedynie mocne słowa.

Los torturowanych w Korei psów może zmienić petycja (administrowana przez United Dogs and Cats i oficjalnie popierana przez Korea Animal Rights Advocates), która od pewnego czasu krąży w Internecie. Aby została przedstawiona organom koreańskiej administracji państwowej, musi się pod nią podpisać milion osób. Jeśli i wy chciałybyście pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia, koniecznie zajrzyjcie tutaj. Popierając te inicjatywę, przeciwstawiacie się działalności psich farm oraz sprzedaży psiego mięsa i torturowaniu psów w Korei.

Nadia Tyszkiewicz

Zobacz także:

Zamordował i zjadł koleżankę, teraz jest celebrytą!

To nie jest scenariusz nowego filmu Tarantino. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Issei Sagawa okrutnie zamordował i zjadł swoją koleżankę ze studiów, ale nie trafił do więzienia, stał się japońskim celebrytą…

Straciła twarz w wypadku – SZOKUJĄCE ZDJĘCIA!

Dzień 19 września 1999 roku na zawsze zmienił życie 21–letniej wówczas Jacqueline Saburido. Dziewczyna żywcem płonęła w aucie, po tym jak pijany kierowca uderzył w jej samochód. Cudem przeżyła, ale straciła twarz…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (976)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

netka
(Ocena: 5)
2015-06-13 16:30:59

re: Masowo torturują i mordują psy!

Ludzie, ogarnijcie sie. Wiecie, jak sie w humanitarnych krajach europy zabija świnki i kurki? No właśnie. Wkładanie świniaka w wody z prądem jest dużo lepsze od tego, nie? Tak samo jak wieszanie kury na sznurku za szyję i wkładanie do wrzątku. No fakt, my jesteśmy bardziej cywilizowani. Oni jedzą pieski, a my świnki, ot różnica. Jest ich za dużo i muszą sie wykarmić. Przecież jest napisane, że te mięso JEDZĄ. Teraz będę pewnie trollowana przez malutkie gimbuski ale cóż, poza siedzeniem na necie i tak nic innego nie potraficie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-23 11:54:49

re: Masowo torturują i mordują psy!

Bozabijac debili

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-23 11:52:11

re: Masowo torturują i mordują psy!

Poprostu tych ludzi pozabijac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Klaudia
(Ocena: 5)
2013-10-14 12:00:32

re: Masowo torturują i mordują psy!

Oko za oko, ząb za ząb i TORTURA za TORTURĘ !!! Nienawidzę skośnookich i wszystko co żółte i z nimi związane !!! To co robią to przechodzi ludzkie pojęcie !!! Nie świat, lecz ludzie są do wyginięcia !!! Zamiast żeby wypuszczać Polaków na wojny, które i tak gówno dają, niech lepiej zajmą się czymś pożyteczniejszym !!! Zawsze jest tak, że polak wpierd ... się tam gdzie nie trzeba a i tak dostaje po dupie, więc najwyższy czas zająć się tym co trzeba !!! Jeżeli ktoś założy Ku Klux Klan na żółtków, czyli cała ta Korea południowa, północna, Chinole i wszystko tego typu co zabija - to POPRĘ TAKĄ ORGANIZACJĘ W 1 000 000 % !!! ba nawet do niej DOŁĄCZE !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gabi
(Ocena: 5)
2013-07-07 20:33:45

re: Masowo torturują i mordują psy!

sami niech się wybija i zeżrą... za dużo tych żółtków więc się żywią wszystkim ci znajdą! Po co się mnożą na potęgę? w sieci są zdjęcia/artykuły ludzkich płodów zjadanych przez chińczyków ( jest to rarytasem), nienormalni ci Azjaci....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kan
(Ocena: 5)
2013-05-16 02:49:07

re: Masowo torturują i mordują psy!

A w czym pies lepszy od świni? Jakoś nie widzę takiego lamentu jeśli chodzi o polskie ubojnie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 21:43:35

Jak oni moga robic takie cos tym biednym niewinnym zwierzaka :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-04 19:15:09

Ludzie zapominają o człowieczeństwie, ciągle szukają nowych przysmaków zapominając że te zwierzęta mają uczucia:( masakra

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-07 23:34:12

ICH TO JEST PONAD 3MILIARDY TO NIECH NA WZAJEM SIEBIE ZABIJAJĄ, A NIE TE PIESECZKI NIKOMU NIC NIE WINNE straszne ;(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-31 23:48:14

A psy - to lepszy gatunek niż świnie, krowy?A drób? Nie jem mięsa, więc nie wzrusza mnie bardziej los psów. Jakoś nie biadolimy o tym, ale u nas się zjada innych zwierząt. Dla mnie to zwykła hipokryzja .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-07 23:29:39

JESTEŚ BEZDUSZNYM CHAMEM ! ! !, ciekawe co ty byś zrobił stawiając się na miejscu tych piesków

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ssssssssssss
(Ocena: 5)
2014-09-20 21:21:23

A ty się postaw na miejscu biednych świnek i krów, które zjadasz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz