Lucia i Rebecca mają wspólne serce i wątrobę! Jedna z bliźniaczek syjamskich musi umrzeć, aby druga mogła żyć!

26 Lipca 2011

Rodzice dziewczynek stanęli przed dramatycznym dylematem: Której z nich dać szanse na przeżycie?

bliźniaczki syjamskie

25 czerwca w Bolonii we Włoszech doszło do niezwykłych narodzin. Na świat przyszły bliźniaczki syjamskie. Lucia i Rebecca leżą w inkubatorze i obecnie ważą razem 3500 gramów. Ich wspólne serce jest zdeformowane. Noworodki mają również jedną wątrobę i wspólny fragment jelita.

O tym, że maleństwa urodzą się połączone wspólnymi organami ich rodzice wiedzieli od dawna. Już w piątym miesiącu ciąży badanie USG wykazało poważne deformacje w ich budowie ciała. Matka i ojciec maluchów nie chcieli jednak słyszeć o aborcji. Postanowili zmierzyć się z całą sytuacją, przyjąć z godnością to, co podarował im los.

Jak podkreśla wielu etyków taki niezwykły przypadek medyczny to wielkie wyzwanie moralne. Okazuje się bowiem, że zabieg rozdzielenia bliźniaków mógłby uratować tylko jedną z sióstr. Rodzice dziewczynek muszą więc teraz zdecydować, którą ze swoich córek utrzymać przy życiu. Co najgorsze, obie dziewczynki rozwijają się w równym tempie. Żadna z nich nie jest słabsza. Obie mają równe szanse na przeżycie.

Jak podaje portal niewiarygodne.pl: Cała ta sytuacja wywoła falę sprzecznych opinii środowisk katolickich i świeckich: od przekonania, że nie można dokonywać takiego wyboru, po zdanie, że jest on etycznie usprawiedliwiony i konieczny.

Rodzice bliźniaczek stoją więc teraz przed dramatycznym dylematem. Chociaż bowiem wiele osób doradza im różne rozwiązania, to jednak tylko do nich należy ostateczna decyzja...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Mapa kryminalnych zagrożeń: Sprawdź, gdzie w Polsce jest najwięcej włamań, kradzieży i gwałtów!

Czy na pewno możesz spać spokojnie?

Polityka 1 dziecka: W Azji zmuszają do aborcji i sterylizacji, w nagrodę rozdają pieniądze!

W Chinach gęstość zaludnienia na kilometr kwadratowy wynosi ok. 630 osób i stale rośnie. Rząd wymyślił jednak, jak skutecznie uporać się z przeludnieniem.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (51)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-08 13:03:18

nawet nie wyobrarzam sobie jaki dylemat przechodzą rodzice :(((((((((((((((

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-01 14:00:07

W takim razie lepiej w ogóle ich nie rozdzielać, jeśli bez rozdzielania mogłyby przeżyć obie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-31 13:36:58

:-(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-29 21:25:34

biedne bliźniaczki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-29 11:49:13

okrutne jest zycie . ale my nic na to nie poradzimy :(... a gdyby tak poczekali jakis czas... moze by sie znalazlo jeszcze jedno serduszko ii watraba aby obie dziewczynki mogly zyc... przeciez czasami niestety sa wypadki przez co potem inni moga zyc.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-29 09:19:10

Jedno musi odejść, aby drugie przeżyło... Okrutne. Naprawdę okrutne. Przez co muszą przechodzić rodzice? Matka? Przez co będzie przechodzić ta, która przeżyje, gdy dowie się, że zabiła swoją siostrę, że to ona mogła umrzeć, że o jej życiu zadecydował czysty przepadek. Tak się zastanawiam, co wy w tych komentarzach najlepszego piszecie? Zgładzić dwa istnienia, chociaż jedno ma szansę przeżyć? Co za piękne poczucie "sprawiedliwości". Skazywać dzieci na śmierć. Niektórzy nawet pewnie nie wyobrażają sobie co robią. Pozbawić je możliwości poznania świata, posmakowania posiłków, poczucie zapachów, usłyszenie różnych dźwięków, poznania przyjaciół, zobaczenie nieba... Nawet, jeżeli to niebo miało by być niebem widzianym zza szpitalnego okna...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-09 02:06:45

latwo ci tak pieknie pisac bo nigdy nie bylas chora....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-28 19:59:32

;-(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-28 18:57:22

Wiesz Hitler też lubił zabijać chorych i kalekich, myślał że oczyszcza w ten sposób społeczeństwo. Tak i ty też masz hitlerowskie poglądy. To co ty prezentujesz to nie jest empatia, tylko arogancja. Ty myślisz chyba że jesteś większa niż Bóg jeśli myślisz że możesz stwierdzić i zadecydować o tym że chory nie powinien żyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-29 16:47:13

Ja też mam takie poglądy! Tak! Zabijać bardzo ciężko chorych i kalekich!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-30 20:26:27

Czyli jak tobie zdarzy się wypadek Anonim2011-07-29 16:47:13 i stracisz kończynę czy cokolwiek,to też będzie trzeba cię zabić bo jesteś kaleką? Ludzie niepełnosprawni i chorzy też mają prawo do życia. Kwestią sporną może być jedynie sytuacja gdzie ktoś na pewno umrze a przeżywa katusze każdego dnia...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-27 23:30:48

Patrzac na niektore Wasze komentarze sadze, ze slepo podazacie za ruchem protestujacym przeciwko aborcji nie patrzac na przykre konsekwencje pogladu. Pomyslcie Wy przyszle matki czy chcialybyscie wyrzadzic taka krzywde wlasnemu dziecku i skazac je na zycie utrudnien i zaleznosci od kogos. Pomyslcie czy \wy chcialybyscie byc na miejscu tych chorych osob. Nie patrzcie tylko na wlasne marzenia o posiadaniu potomstwa, ale tez o tym na co skazujecie dziecko bedace chore.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-28 18:51:17

Ty byś zabiła chore dziecko a może ono właśnie chciałby żyć ? To by dopiero było skurczysyństwo jakbyś ty z góry przesądzała o czymś życiu tak jak się robi ze zwierzętami. Nawet gdyby chory nie chciał żyć to nawet on sam nie ma prawa do tego by o tym decydować a tym bardziej kim ty jesteś żeby decydować o tym że chory nie ma powinien żyć ? Hitler szczególnie lubił zabijać chorych i kalekich, "oczyszczać" w ten sposób społeczeństwo. Tak więc i ty masz hitlerowskie poglądy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-28 18:53:48

Wiesz człowiek nie jest w stanie przewidzieć czy pocznie dziecko chore a jak już się okaże że tak jest to nie ma prawa decydować o tym że taki chory nie powinien żyć. Wiesz Hitler w sposób szczególny lubował się w zabijaniu chorych i kalekich, "oczyszczać" w ten sposób społeczestwo. Tak więc i ty masz hitlerowskie poglądy. To co ty prezentujesz to nie jest empatia tylko arogancja, zabawa w Boga.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-27 15:42:21

Nie pozwoliłabym zabić żadnego z nich... uważam, że pozbawienie życia jednego z dzieci aby drugie mogło żyć byłoby nieetyczne. Jeśli takie się urodziły to albo razem jednak uda im się przeżyć, albo obie umrą. Takie jest moje zdanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-27 20:36:03

Dobra, ale jeżeli byłaby opcja, że bez operacji nie przeżyje żadna? To najlepiej pozbawić życia obydwie? Chore... Nie wyobrażam sobie, jaki dramat przechodzą rodzice... :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz