Ksiądz zabiera z grobów sztuczne kwiaty: "Wszystko musi umrzeć, a te rośliny temu przeczą!" ABSURD?

27 Stycznia 2011

Elizabeth Eales od 23 lat walczy z lokalnym pastorem o możliwość składania na grobie swojej córki sztucznych kwiatów. Duchowny jest jednak nieugięty.

Ksiądz zabiera z grobów sztuczne kwiaty:

Elizabeth Eales miała zaledwie 20 lat, kiedy trzy tygodnie po porodzie zmarło jej pierwsze dziecko. – Dni, kiedy lekarze walczyli o życie mojej córki, były dla mnie męczarnią – wspomina kobieta. - Nadzieja przeplatała się u mnie ze zwątpieniem kilka razy dziennie… Niestety po trzech tygodniach Rebecca przestała oddychać i zmarła w szpitalu. Trzymałam ją wtedy na rękach. To wszystko wydarzyło się w 1988 roku, a ja wciąż mam ten obraz przed oczami.

Elizabeth nie wiedziała wówczas, jak się zachować – To było moje pierwsze dziecko, a ja byłam taka młoda – opowiada. - Ciągle płakałam. Czułam się samotna.

Kobieta postanowiła pochować córeczkę na cmentarzu w St. James, który znajdował się 5 minut drogi od jej ówczesnego domu. Codziennie przynosiła na grób świeże kwiaty, te jednak szybko więdły, a ich płatki na wszystkie strony rozwiewał wiatr. Postanowiła więc przyozdobić miejsce pochówku Betty sztucznymi różowo-białymi roślinami. Kiedy Elizabeth następnego dnia pojawiła się na cmentarzu, przy grobie córki zamiast kwiatów znajdowała się karteczka od pastora. Duchowny informował ją, że cmentarz przynależy do Diecezji w Gloucester, a składanie sztucznych roślin, zabawek, plastikowych wiatraczków, czy szklanych waz jest tutaj zabronione. – Ten zakaz jest dla mnie absurdalny i okrutny – żali się kobieta i dodaje: - Rodzice powinni mieć prawo przynoszenia do zmarłego dziecka wszelkich rzeczy, które pomogą uporać im się z tą straszną stratą!

Po tym zajściu ojciec Elizabeth, Ivor, udał się do pastora. Ten jednak nie chciał z nim rozmawiać. Postawa duchownego zszokowała rodzinę Eales’ów i rozważali nawet przeniesienie ciała Betty na inny cmentarz. – Doszłam jednak do wniosku, że nie zniosłabym widoku kolejnego pogrzebu mojego dziecka. To byłoby dla mnie zbyt wiele… Stanęło więc na tym, że grób pozostanie w St. James – tłumaczy Elizabeth.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (38)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-22 10:59:25

nie wiem co jest nie tak z tym textem i z imionami ;p może tu jest błąd, a jeżeli text był tłumaczony z języka angielskiego to sie odczepcie, Betty to jest jedno ze zdrobnień od Rebecca ;P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-04 21:32:27

Dziecko najpierw Rebbeca się nazywała a teraz Betty? ;D czy coś tu jest nie tak?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-28 13:54:04

Przeniesienie ciała Betty na inny cmentarz? Przecież Betty to matka :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-28 11:30:35

w dodatku codziennie przeczesuje cmentarz i zbiera sztuczne kwiaty? ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-28 10:56:51

niby pastor taki święty, ale kwiatków na grób bliskiej osoby nie pozwoli przynieść... Rozumiem, gdyby matka chciala przynieść cos co zakłóca spokój, albo jakoś przeszkadza, ale przeciez to tylko kwiatki. I potem ludzie sie dziwią, ze coraz wiecej osob odchodzi od kosciola

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-28 10:44:59

ja bym go oskarżyła o kradzież - w końcu zabiera cudzą własność bez wiedzy właściciela, nie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-27 22:58:37

Oczywiście przyznaję rację matce dziecka,ponieważ strata dziecka jest dla rodzica czymś okropnym i z niczym nieporównywalnym.Dlatego duchowny nie powinien wprowadzać takiego zakazu,gdyż nie wie co kobieta czuła w tamtej tragicznej chwili i co nadal czuje widząc,że kwiaty z grobu są usuwane.Jestem jak najbardziej za tą kobietą i jej rodziną,niech nadal składają sztuczne kwiaty na grobie dziecka,może wtedy duchowny się trochę opamięta i zechce znieść ten beznadziejny zakaz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-27 21:41:23

ten pastor am nie po kolei w głowie normalnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-27 20:24:04

durny jakis ten pastor.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-27 20:09:57

artykuł z dupu i o niczym

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz