Nie uwierzysz, co ten ksiądz przekazał na WOŚP

15 Stycznia 2018

Dzisiaj mówią o tym WSZYSCY.

WOŚP Elbląg

Choć trudno uwierzyć w to, że inicjatywa taka jak WOŚP może w ogóle budzić czyjąkolwiek niechęć, z roku na rok przybywa przeciwników całej akcji. Do bojkotu zbiórki zachęcała poprzednio partia rządząca. Głośno było swego czasu także o niechlubnym zachowaniu księdza Jacka Międlara.

Przypomnijmy: Nie daję pieniędzy na WOŚP

Mimo że w świadomości wielu osób kościół uchodzi za instytucję przeciwną Orkiestrze, tak naprawdę nie brakuje duchownych, którzy bardzo wspierają działalność Jurka Owsiaka.

Przykładem może być chociażby ksiądz z Elbląga, który wszystkie zebrane podczas niedzielnej mszy pieniądze przeznaczył na WOŚP. Ponieważ wspieranie Orkiestry jest dobrowolne, duchowny z Kościoła Polskokatolickiego na samym początku mszy poinformował wiernych, że datki zebrane na tacę zostaną przeznaczone na ten cel.

Kiedy zdjęcia księdza wrzucającego pieniądze do puszek wolontariuszy trafiły na Facebooka, reakcja internautów na ten niesamowity gest była bardzo pozytywna.

„Brawo dla księdza to jest naprawdę ksiądz z powołania i inni księża powinni brać z niego przykład”.

„Wielki szacunek dla księdza. Jestem naprawdę pod wrażeniem” – posypały się komentarze.

Nic dodać, nic ująć!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-16 15:21:24

Są parafie ,które pozwalają wolontariuszom na działalność na swoim terenie.Co do dawania ja myślę,że niech każdy robi jak uważa.Jednym pasuje WOŚP innym co innego i nie się o co tutaj kłócić.Bo różne były spiny wśród internautów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Soi
(Ocena: 5)
2018-01-16 09:15:03

Co tu do chwalenia? On nie dał swoich pieniędzy tylko to co zebrał od wiernych... Równie dobrze Ci ludzie mogli od razu wrzucać do skrzynki a jedyną osobą w kościele, która by nic nie dała to byłby ksiądz, bo przecież on sam sobie ofiary nie rzuca. Więc jak dla mnie to on tylko zrezygnowałze zbierania kasy tego dnia dla siebie. Nic wielkiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-16 14:20:14

Tu chodzi o to, że 1) normalnie na każdej mszy zbiera się na tacę więc te pieniądze poszłyby na parafię a tak pójdą na dzieci 2) zmobilizował ludzi do działania. Także fajnie że to zrobił, tymbardziej, że wiadomo, że jest dużo księży i katolików ogólnie potępiających wośp, więc dobrze, że tacy jak ten ksiądz pokazują, że kościół to nie tylko te zasierdziałe, ciągle narzekające na wszystko osoby ale i pozytywni ludzie, którzy zamiast samych minusów (które owszem, istnieją, jak choćby wypłaty w wysokości 15 tysięcy dla żony Owsiaka czy kasa z wośpu na woodstock) widzą również plusy i potrzebę pomocy i to, że o Owisiaku można mówić wiele ale jednak zrobił kawał dobrej roboty z tymi sprzętami dla dzieci i w tym momencie liczy się właśnie to a nie jego poglądy itp.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-16 06:21:30

A co to jest za kościol "polskokatolicki"?:-|

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-16 10:14:35

Nie wiesz? Odsyłam do wujka google

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-15 21:21:46

Pomagać i wpierać to piwinien właśnie kosciół dla portrzbujacych robić. A potem sie dziwia ze ludzie odchodza od koscioła warto sie zastanowic dlaczego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-15 15:56:57

Wrescie polski katolicki kosciol pokazuje serce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-15 15:39:08

piękny gest

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1