Ksiądz chciał, aby zabito jego dziecko

23 Lipca 2008

Proboszcz z Janików na Śląsku prosił lekarzy, aby uśmiercili jego nowo narodzoną córeczkę.

Ksiądz chciał, aby zabito jego dziecko

Niestety takie historie naprawdę się zdarzają. Do Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie trafiła Edyta L., kobieta była w zaawansowanej ciąży. Lekarze stwierdzili wadę łożyska, która mogła spowodować śmierć dziecka, potrzebne było cesarskie cięcie. Kobieta nie chciała się zgodzić na zabieg, dopiero po trzech dniach lekarzom udało się ją przekonać.

Wszystko przebiegło bez problemów i na świat przyszło zdrowe dziecko. Według informacji w dzienniku „Polska", mężczyzna, który towarzyszył kobiecie, był bardzo zdenerwowany całą sytuacją. Do zajmującej się pacjentką doktor Ewy Jaśkiewicz zwrócił się z pytaniem: „Mogłaby pani coś zrobić, żeby to dziecko nie żyło?"

Lekarka wspólnie ze swoimi przełożonymi zdecydowała się powiadomić policję. W trakcie wyszło na jaw, że mężczyzna jest księdzem. Wieńczysław Ł. został zatrzymany, po przesłuchaniu nie postawiono mu żadnych zarzutów, więc został zwolniony. Ostatni raz był widziany podczas odprawiania niedzielnej mszy.

Ksiądz jest zagrożony karą dożywocia oraz wykluczenia z grona duchownych.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (269)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-07 15:36:22

łapać huja!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-15 08:37:05

SZKODA SŁÓW NA TAKICH DRANIÓW

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-10 19:32:50

Czemu dożywocie,nie rozumiem,on nic takiego nie zrobił. Chciarz z wykluczeniem z grona duchownych się zgadzam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-27 10:45:23

Dlaczego dożywocie? Co on zrobił?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-13 10:58:00

Wg. mnie księżą jak i my wszyscy powinni móc zakładać rodziny i wtedy mogli by dawać nam jakiekolwiek kazania i prawić morały bo przynajmniej wiedzieli by o czym mówią a tak? Potrafią mówić tylko co dobre a co złe, odejdą spod ołtarza i robią jeszcze gorzej niż my. Jeśli by mieli rodziny wiedzieliby o wszystkich problemach które dotyczą małżeństw, problemów z wychowaniem dziecka i jak to jest kiedy myśli się o całej rodzinie żeby ją wyżywić a nie tylko o sobie. Mój wujek był na zabawie na której byli księża i tak się upili że zaczęli na głos śmiać się i opowiadać co któremu kto powiedział na spowiedzi:/ Aż zwykli ludzie musieli zwracać im uwagę. To księża zrażają nas do kościoła i do całej wiary. Mnie zrazili.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-17 22:52:00

każdy ksiądz to człowiek i facet i bardzo współczuje ludziom którzy ślepo wierzą przedstawicielom kościoła to trochę śmieszne że po tylu rzeczach jakie się słyszy o duchownych tyle osób wciąż wierzy w nieskazitelność tej instytucji BZDURA BZDURA BZDURA "ksiądz? nie... ksiądz by tego nie zrobił... nie wierzę" a kim on jest? człowiekiem jak każdy z nas... o jak pięknie się składa że obok widze artykuł o tych "cudownych nieskazitelnych osobach" http://www.papilot.pl/lifestyle/news/2009/03/3430-watykan-potepil-ekskomunike-dziewieciolatki.html mała zgwałcona ciężarna dziewczynka która przez wzgląd na swoje życię (zapewne nie tylko choć to jedyna podstawa z prawnego punktu widzenia) decyduje się usunąć bliźniaczą ciążę i tak zapewne będzie mieć do końca życia spaczoną psychikę przez tego zwyrolca co jej to zrobił a tu co...? - kolejny zwyrolec (jakże wspaniały i nieomylny bo to duchowny przecież) - biskup ją potępia jak ona śmie przycież my kobiety jesteśmy maszynami do produkcji dzieci możemy się popsuć być zdezelowane można nas niszczyć bezcześcić ale ważniejszy jest ten płód który się w nas rozwija i jeszcze NIE JEST CZŁOWIEKIEM więc do póki jest chociaż cień szans (a nawet jak go nie ma) że możemy dać mu życie tracąc nawet przytym swoje to naszym obowiązkiem jest dać tym embrioną szanse... lub druga skrajność: lepiej zabić dziecko bo książulek fiu*a na wodzy utrzymać nie mógł i glówką zamiast głową myślał no bo co by ludzie powiedzieli gdyby się ktoś dowiedział i co jeszcze trzeba by było do roboty iść i skończyło by się życie z tacy w kościele BYLI SĄ i BĘDĄ zwyrodnialcy amen

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-19 10:12:00

[quote="JanisWild"]kosciol przestal istniec.. to tylko instytucja...[/quote] niestety :[ zgadzam sie z toba. Ale dozywocie za wypowiedzenie przez ksiedza tego zdania to chyba troche przesada. Chociaz i tak zrobil i chcial zrobic cos okropnego..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-14 18:55:00

zgadzam sie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-01 14:34:00

WNOSZE O ZNIESIENIE CELIBATU!!!! ksiadz to normalny facet jak kazdy inny i potrzebuje seksu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-20 15:56:00

O nie !! to nie sekta ...ale zdażają się wybryki ..eh...tacy księża powinni odrazu być zwalniani z posady prezbitera ....ale ja niewiem człowieku mogłeś sie zastanowić przed wstąpieniem do grona duchownych . Przecież mogłeś mieć rodzinę .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz