Kościół zezwoli na używanie prezerwatyw? ŻEBY ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED AIDS - TAK, PRZED CIĄŻĄ - NIE!

13 Lutego 2011

To swoisty przełom w nauce głoszonej przez Watykan.

Kościół zezwoli na używanie prezerwatyw? ŻEBY ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED AIDS - TAK, PRZED CIĄŻĄ - NIE!

Do tej pory, Kościół Katolicki surowo zabraniał używania prezerwatyw. Według duchownych, stosowanie kondomów to forma sztucznej antykoncepcji, zupełnie niezgodna z przykazaniami. Patrząc jednak na wzrastający odsetek chorych na AIDS, na zatrważającą liczbę dzieci rodzących się z wirusem HIV, nieugięty wcześniej Kościół, postanawia teraz zmienić swoje stanowisko.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", Watykan pracuje właśnie nad podręcznikiem na temat używania prezerwatywy przez osoby zakażone wirusem HIV. Chodzi tutaj jednak tylko o nadzwyczajne, pojedyncze przypadki, na przykład wtedy, gdy zakażone jest jedno ze współmałżonków. Duchowni dodają przy tym, że najlepszym środkiem zapobiegania AIDS jest wstrzemięźliwość i monogamiczne małżeństwo.

Mimo sporych ograniczeń i zastrzeżeń, wprowadzenie takich zasad w nauce Kościoła byłoby milowym krokiem w walce z AIDS w krajach Trzeciego Świata. Jest to również zielone światło dla zmiany stanowiska Watykanu w kwestii prezerwatyw.

Wątpliwe jest jednak, aby Kościół pozwolił kiedykolwiek na używanie kondomów w celach uniknięcia niepożądanej ciąży

Karina Hefner

Zobacz także:

Płacząca figurka Maryi. Tłumy ludzi pragną zobaczyć kolejny cud!

Z oczu figurki wypływają prawdziwe łzy! Wierni przybywają z całego świata, aby zobaczyć to niezwykłe zjawisko.

Uwaga, zaostrzenie rygorów związanych z zawieraniem małżeństw!

Będzie więcej wymagań i niewygodnych pytań! Nastawcie się na istną drogę przez mękę!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (37)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-15 17:19:06

Nie rozumiem tego zupełnie! Bo ponoć nie można uprawiać seksu tylko i wyłącznie dla przyjemności - więc chorzy na aids mają na to jedyne przyzwolenie? coś tu jest nie tak. Jestem osobą wierzącą, jednak kościół jako instytucja mnie odstrasza....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-16 18:38:39

Mnie też. I to na tyle mocno, że zaczynam się odwracać od katolicyzmu. Chrześcijanką będę, ale Kościół... to dla mnie jakaś masakra. Coraz częściej myślę o kościele ewangelicko-augsburskim, bo jego zasady są bliższe mi samej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-14 14:39:14

ja za to usłyszałam od katechety, że antykoncepcja hormonalna powoduje wzrost włosów pod skórą. Ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-14 09:02:17

kosciol sie dziwi ze jest tyle nie wiernych jak sie wtraca nawet do malzenskiej sypialni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 22:11:38

Cześć Papilotki ! Sorry, że umieszczam swój liścik pod artykułem, który być może nie jest związany z moim problemem, ale pilnie muszę się Was poradzić. Otóż jutro Walentynki, ale mój chłopak mnie olewa. On po prostu 'raczej nie znajdzie czasu'.. Ja nie rozumiem.. Ok, ma pracę i wgl, ale przecież wystarczyłoby wpaść na chwilkę z małym bukiecikiem albo czekoladkami.. nie wiem, cokolwiek.. Nie chciałabym spędzać Walentynek sama, po raz kolejny. On w ogóle ma mnie gdzieś chyba, nawet nie pisze mi smsa na dobranoc ani dzień dobry, chociaż mieszkamy blisko i on ma raczej sporo czasu zazwyczaj to widujemy się raz, dwa razy w tygodniu.. Chociaz umawia sie czesciej, a potem na ostatnia chwile oznajmia, ze niestety nie moze sie spotkac.. wlasnie wtedy, gdy ja juz jestem wyszykowana.. Jest mi po prostu smutno, czuje sie zaniedbywana. Czule slowa jakich on nie szczędzi to nie wszystko. Obnoszę się z zamiarem zostawienia tego związku, lecz mam też liczne obawy. Proszę was o porady. Inne uwagi, to że jesteśmy razem dopiero 4 miesiące, a już nieraz doprowadził mnie do płaczu. Ja mu próbowałam wytłumaczyć, że powinien starać się o mnie, ale on zdaje się w ogóle nie rozumieć o co mi chodzi. Chodzi mi choćby o wspólne wyjście do kina, albo nie wiem.. na koncert. Podobno z poprzednią jego laską było podobnie. On uważa za zbędne smsy czy rozmowy na gadu.. Mowi, ze zrobi dla mnie wszystko, ale nawet o drobiazgi musze sie dlugo prosic (np cos do picia). Obawiam sie, ze laczy nas tylko sex i.. to, ze nie chcemy byc sami. :( odpiszcie blagam Ja go kocham ale nie czuje sie w tym zwiazku szczesliwa.. Czuje, ze tylko mi zalezy, a jemu tez powinno.. :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 23:06:14

Pogadaj z nim szczerze, a jeśli nie będzie uznawał Twoich argumentów i stwierdzi, że zachowuje się poprawnie rzuć go, jeśli się zmieni to jest Ciebie wart, jeśli nie- szukaj innego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-15 12:30:04

Uciekaj od niego jak najdalej!!!! On cię wykorzystuje dla seksu, pewnie pisze z 4 innymi laskami, albo może i sie z nimi spotyka. Jestem pewna, że nie jest ci wierny, o ile w ogóle uznaje waszą relację za związek! Nie bądź głupia, bo ty się coraz bardziej będziesz zakochiwać, a on pewnego pięknego dnia powie ci: good bye, nie kocham cię. Nie bądź głupia i zakończ ten związek, póki masz jeszcze trochę godności! Mówię ci to ze swojego doświadczenia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 20:08:17

mogą mi naskoczyć CIEMNOGRÓD JEB..Y

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 23:50:32

Dokładnie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 19:29:45

hahahaha xD nam prof. od biologii powiedział, jak mieliśmy o rozmnażaniu i zabezpieczaniu: idźcie do ks. zapytać się dlaczego nie wolno używać prezerwatyw, a jak powie, że to jest "przecież sztuczne", to mamy mu zgasić światło i powiedzieć "to też jest sztuczne". xD oooo matko świetny nauczyciel, ale nikt tak nie zrobił, bo mam gó wnianą i sztywną klasę xP o a ja nie mogłam, bo na religię nie chodzę ;P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 18:20:28

Ale zacofania.....kościół to nie to samo co Bóg!!!!!choć kościół wmawia ,że jest inaczej a że dają sobie robić wodę z mózgu to widać po wypowiedzi tej mądrej o 11:26!!!Jesteś dobrą owieczką ale nie masz pojęcia tak naprawdę o wierze w Boga powtarzasz tylko to co ci ksiądz na kazaniu wciska.......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 17:06:54

Dlaczego Kościół zakazuje antykoncepcji? Bo chce aby rodziło się więcej dzieci. A więcej dzieci to więcej wiernych. A więcej wiernych to więcej kasy uzyskanej z: chrztów, komunii, bierzmowań, ślubów, pogrzebów czy dania na tacę na niedzielnej mszy lub uroczystości rodzinnej jak np: ślub czy pogrzeb.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 15:09:29

jaki znowu przełom? Zacofane klechy!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 13:32:20

LUDZIE PREZERWATYWY NIE ZABEZPIECZAJA PRZED AIDS ZAPAMIETAJCIE TO !!! ONE WYLACZNIE ZMNIEJSZAJA RYZYKO ZAKAZENIA O CZTERY RAZY... TO TAK JAKBYSCIE GRALI W ROSYJSKA RULETKE... A LEKARZE TO BLEDNIE PROPAGUJA A POZNIEJ MAMY TYLU ZARAZONYCH...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz