Kobiety, które zniknęły bez śladu

29 Września 2016

Czy można w jednej chwili zapaść się pod ziemię? Teoretycznie nie, praktyka pokazuje jednak, jak wiele kobiet odchodzi albo zostaje uznanych za zaginione.

zaginione kobiety

Tą sprawa przez kilka miesięcy żyła cała Polska. Poznanianka Ewa Tylman, lat 26, zaginęła w listopadzie ubiegłego roku. W nocy poprzedzającej zaginięcie bawiła się ze znajomymi w popularnych klubach. Z ostatniego lokalu wyszła w towarzystwie kolegi. Miejski monitoring po raz ostatni zarejestrował ją ok. godz. 3.30. Już następnego dnia rozpoczęto intensywne poszukiwania kobiety. Funkcjonariusze przeczesywali korytarz Warty, przez długi czas nie było jednak w sprawie przełomu. Mężczyzna, który towarzyszył Ewie, usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Aresztowano go, on jednak nie przyznał się do winy. Dopiero osiem miesięcy później z rzeki wyłowiono ciało. Badanie DNA potwierdziło, że to zaginiona Ewa Tylman. Poznaniankę pochowano na początku sierpnia. Adam Z. wciąż przebywa w areszcie.

Podobną historią Polacy żyli przeszło sześć lat temu; w Sopocie bez śladu zniknęła młoda mieszkanka Trójmiasta Iwona Wieczorek. Przez lata jej zaginięcie pełne było znaków zapytania. Spekulowano, że kobieta mogła zostać zamordowana albo porwana. Choć od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje, że śledczy wpadli na nowy trop i są bliscy rozwiązania zagadki, sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek wciąż nie znalazła zakończenia.

Gdzie one są?

Opowieści z zaginięciem w tle przykuwają uwagę. Bo przecież człowiek nie może po prostu zapaść się pod ziemię. A jednak statystyki mówią same za siebie. Według danych zebranych przez Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Itaka w 2015 roku zgłoszono 1174 zaginięcia – w tym 786 mężczyzn i 388 kobiet. Jeśli chodzi o kobiety, najwięcej zaginionych jest w wieku 9-17 lat. W 2015 roku odnaleziono aż 255 kobiet. Z 388 – 33 nie żyją; 9 popełniło samobójstwo.

Historie takie jak Ewy Tylman czy Iwony Wieczorek – choć zazwyczaj stoi za nimi życiowy dramat – rozpalają wyobraźnię. Ludzie lubią spekulować, jaki los mógł spotkać zaginione kobiety. Fora dyskusyjne pełne są wpisów internautów, którzy stawiają hipotezy, przerzucają się argumentami, przedstawiają własną wersję zdarzeń.

Zobacz także: Pokazuje swoje ciało po 2 porodach i wyznaje: Nienawidziłam tego widoku!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-29 10:15:36

to musi być straszne dla rodzin takich zaginionych osób...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1