KDT – centrum mody czy barak z kiczem?

21 Lipca 2009

Tłumy związanych z Kupieckimi Domami Towarowymi osób, protestowały dziś w centrum Warszawy. Na rogu Marszałkowskiej ze Świętokrzyską miały miejsce dantejskie sceny. Rozżaleni kupcy wdali się w regularną walkę z policją. Czy jest o co się bić?

KDT – centrum mody czy barak z kiczem?

Tłumy związanych z Kupieckimi Domami Towarowymi osób, protestowały dziś w centrum Warszawy. Na rogu Marszałkowskiej ze Świętokrzyską miały miejsce dantejskie sceny. Rozżaleni, wściekli kupcy wdali się w regularną walkę z policją, nie szczędzili przykrych słów mediom, sypali wulgaryzmami jak z rękawa. Czy jest o co się bić?

Ukryte pod blaszanym dachem stragany reklamowano, jako tanią modę w centrum miasta,  miejsce niedrogich ubraniowych i obuwniczych zakupów dla całej rodziny. Niestety asortyment oferowany przez kupców w głównej mierze składał się z chińskich podróbek (o wątpliwej estetyce) oraz dodatków o mocno zawyżonej (w stosunku do jakości) cenie. Po drugiej stronie ulicy, w sieciowych sklepach, można było kupić rzeczy o wiele lepiej wykonane, ładniejsze i często tańsze. W czym więc tkwił fenomen KDT?

Jego obrońcy i wierni klienci twierdzą, że panował tam niepowtarzalny, rodzinny klimat, a stali bywalcy mogli liczyć na spore bonifikaty. Przeciwnicy podkreślają, że miejsce nie pasowało do centrum stolicy i było kiepską wizytówką Warszawy. Podzielona na sektory, duszna hala i disco w głośnikach z pewnością nie tworzą shoppingowej aury na miarę wielkiego miasta…

Jakie będą dalsze losy KDT, nie wiadomo – czy powinno zniknąć?  Zachęcamy was do udziału w SONDZIE. Zagłosujcie i przekonajcie się, co o tym sądzą inne Papilotki!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (252)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-30 12:11:01

No i juz nie ma oO ;P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-11 11:39:44

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-05 13:59:45

www.100zl.net/?t=52643163 zagraj i wygraj 100zł!!! :) nie czekaj, pula pieniędzy ograniczona!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-29 09:16:38

Powinni to zlikwidować. Wprawdzie nie mieszkam w Warszawie, ale byłam tam pare razy i naprawdę z punktu widzenia przyjezdnych nie wygląda ładnie taka stara hala w centrum europejskiej stolicy. Zwłaszcza, że aż strach do niej wchodzić, nigdy nie wiadomo czy się nie zawali nam na głowy. Dlatego powinni ją wyburzyć chociażby ze względów bezpieczeństwa. A co do towarów tam sprzedawanych, nie sądzę żeby wszystkie bez wyjątku były kiczowate i niskiej jakości. Są tańsze tylko dlatego, że nie reklamują ich gwiazdy na bilbordach i w kolorowych czasopismach. A to, że nie są też strasznie tanie to chyba normalne, za coś muszą żyć Ci sprzedawcy. Opłacać chociażby wynajęte miejsce, w którym mogą handlować. No i zarabiać na swoje życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-25 14:48:30

http://www.youtube.com/watch?v=FXWkISM7Ty4 !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-24 21:19:24

tAK SZCZERZE MÓIĄC TO NIE ZGADZAM SIĘ PRZECIEŻ W TAKICH HALACH NA PEWNO MOŻNA KUPIĆ DUZO FAJNYCH RZECZY CO PRAWDA NIE KUPUJĘ W TAKICH SKLEPACH ALE WIEM , ŻE SA LUDZI UBOŹSI KTÓRZY CIESZĄ SIĘ NAWET Z TAKIEJ HCIŃSKIEJ PODRÓBKI A TO , ŻE SĄ TAŃSZE CIUCHY W MARKOWYCH SKLEPACH TO RACJA ALE TAKIE CIUCHY SĄ MOŻE 2 RAZY DO ROKU JAK SIĄ PRZECENY I TO NIE ZAWSZE MOŻNA TRAFIĆ NA TO CO SIĘ CHCE BO TO ZAZWYCZAJ JUŻ SĄ UBRANIA KTÓRE ZOSTAŁY POPRPOSTU RESZTKI KTÓRE SIĘ NIE SPRZEDAŁY .. MYŚLĘ , ŻE DLA BIEDNIEJSZYCH LUDZI TAKI SKLEP STANOWI DUŻY KOMFORT

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-25 14:21:48

a czytalas list od papilotki od chinskich butach ktore zniszczyly jej buty? i chyba nieuwaznie czytasz - po drugiej stronie tego KDT mozna kupic to samo w lepszych i barzdiej komfortowych warunkach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-24 20:19:50

Pfff kiepską wizytówką warszawy jest wredność i chamstwo mieszkańców stolicy a nie jakiś tam sklep...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-23 23:20:09

pfffy KDT xD a mnie wisi gdzie kupuję, w firmowych sklepach są gorsze chłamy niż tam :DD a niech sobie będą ;D mnie nie przeszkadza:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-23 22:47:15

NIECH WYPIER.DALAJĄ Z TAMTEJSZEJ HALI!!! OD paru lat wiedzieli, ze konczy sie im umowa ale jak chce sie byc wygodnym i jeszcze prosic państwo o znalezienie nastepnego lokalu no to tak to i cala warszawa by chciala! A JA NA PIERWSZYM MIEJSCU! Niedziwie się policji i wszystkim osobom które brały udział w tym całym zamieszaniu, ze napier.doli.li tych kupców. A te głupie babska jeszcze dzieciaki pozabierały! Jakie to społeczenstwo nasze jest głupie.!!! Barak ten szpecił tylko Centrum.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-23 21:23:11

Kicz... ciekawe co by było jakby każdy tak zaczął walczyć w obliczu utracenia miejsca pracy.. nie ma co debatować..won z tym śmietnikiem z pod pałacu!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz