KAZIRODZTWO: W Szwajcarii może zostać zalegalizowane!

29 Grudnia 2010

Za kazirodztwo groziły do tej pory trzy lata więzienia. Szwajcarski rząd chce jednak, aby stało się ono bezkarne.

KAZIRODZTWO: W Szwajcarii może zostać zalegalizowane!

W Szwajcarii trwa ostatnio burzliwy spór między zwolennikami legalizacji kazirodztwa, a zdeklarowanymi przeciwnikami tego kroku. Szwajcarski rząd i parlament proponują usunięcie z kodeksu karnego przepisów dotyczących karania za kazirodztwo. Zdaniem Daniela Vischera, deputowanego Partii Zielonych i prawnika z zawodu, dwoje pełnoletnich bliskich krewnych, którzy za obopólną zgodą uprawiają seks, nie powinno być za to karanych. - Kazirodztwo to trudny moralnie problem, ale nie powinien go rozwiązywać kodeks karny - mówi deputowany i dodaje, że ten krok będzie miał marginesowe znaczenie dla społeczeństwa, bo w Szwajcarii zapadały do tej pory jedynie trzy, cztery wyroki rocznie za tego typu przewinienie.

Przeciwnicy legalizacji stosunków płciowych między rodzeństwem uważają jednak, że kazirodztwo jest przestępstwem i nie powinno być bezkarne. - Przecież jesteśmy zdania, że kazirodztwo jest czymś złym - mówi deputowana Barbara Schmid-Federer, a Ewangelicka Partia Ludowa dodaje: - Nie istnieje moralna konieczność ani żaden powód, by zalegalizować seks między dwojgiem blisko spokrewnionych dorosłych.

Która ze stron tego sporu postawi na swoim?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Sanktuarium w Licheniu nową lecznicą bezpłodności dla par: Lekarze ostrzegają - to zabobony!

W Licheniu powstał ośrodek leczenia bezpłodności, jednak metoda stosowana przez ojców marianów budzi zastrzeżenia lekarzy.

Żywe myszy w chipsach z Tesco! Uważaj, co jesz!

Mieszkanka Wielkiej Brytanii znalazła małe, żywe myszy w paczce chipsów. Kupiła je w hipermarkecie Tesco.

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (72)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-02 16:36:17

re: KAZIRODZTWO: W Szwajcarii może zostać zalegalizowane!

Mieszkancy Ciemnogrodu ! Dlaczego uparcie piszecie jakie z tego beda dzieci??? W 99,9 % przypadkow zadne. Chodzi o SEKS ! dla przyjemnosci. Jesli chcecie wierzyc ksiedzu pedofilowi ze seks dla przyjemnosci jest grzechem...to zal mi was.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-17 18:04:20

A ja uważam że kazirodztwo powinno być zalegalizowane, z prostego powodu,to sprawa rodziny,jeżeli dwoje dorosłych ludzi chce ze sobą uprawiać seks,i są np. bratem i siostrą to nie widzę tutaj żadnych powodów dlaczego ktokolwiek miałby im się z buciorami pchać w ich intymne życie,było,nie było. Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się cudza krzywda. A jeśli oboje czegoś chcą,nie ma krzywdy i jest to ich sprawa i biznes co robią. Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-17 20:03:32

itak powstana sloneczne rodziny:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-11 19:32:53

Legalizacja kazirodztwa to coś ohydnego, do czego zmierzają niektórzy ludzie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-02 00:54:16

nie ważne z kim , aby ino dziecko ładne było ;)) xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-01 21:31:34

Wgl nie powinno być takiego czegoś, wgl to nie powinno się narodzić na świecie ! Nikt nie powienien nawet o tym myśleć : ( !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-01 14:15:36

w rodzinach krolewskich starozytnego egiptu byly mozliwe tylko zwiazki kazirodcze, zeby nie mieszac krwi, co sie skonczylo tym ze potomkowie bardzo szybko umierali na przerozne choroby, np. hemofilie. rzad szwajcarii sam sie naraza. legalizujac kazirodztwo na wieksze koszty leczenia niemowlat par blisko ze soba spokrewnionych. A takich dzieci moze byc z czasem coraz wiecej jezeli ludzie beda wiedzieli ze ich zwiazek kazirodczy jest legalny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-01 14:11:34

przeciez jesli taka para blisko spokrewnionych osob doczeka sie dziecka to moze ono miec powazne choroby. sami narazac sie chca na ponoszenie kosztow leczenia takich dzieci, ktorych po legalizacji kazirodztwa moze byc coraz wiecej. w rodzinach krolewskich starozytnego egiptu tez tak robili, zeby nie mieszac krwi, co doprowadzilo do tego, ze potomkowie umierali bardzo szybko i caly rod wymieral. niech sie nad tym rzad w szwajcarii zastanowi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-01 01:17:50

nie do pomyslenia jak kazirodztwo moze byc zlegalizowane jak dla mnie to wielki wielki zal . niech oni najpierw pomysla a dopiero niech mowia na ten temat , nioe maja o tym zupelnego pojecia a wydaje im sie ze to jest takie proste i moze byc zlegalizowane . zal

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-31 09:47:24

Mieli w Austrii pewnego pana to Szwajcarzy chcą legalnie gwałcić swoje córki, , słabo się robi... tez zwymiotuję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-15 02:20:06

ale pie*dolisz! w artykule jest mowa o 2 PEŁNOLETNICH osobach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz