Iranki walczą z dyskryminacją kobiet! Czy ugrają coś na nagości? VIDEO

21 Marca 2012

Podczas krótkiego nagrania ostro krytykują politykę swojego państwa.

Dyskryminacja kobiet

Irańskie kobiety mieszkające na emigracji w Europie postanowiły ostro walczyć o prawa dla swoich rodaczek. Aby ich głos został usłyszany na całym świecie, zdecydowały się na odważny krok. Rozebrały się do rosołu i zupełnie nago wystąpiły w filmie stworzonym przez znanego działacza Maryama Namazie – informuje Deser.pl.

Podczas krótkiego nagrania dzielne Iranki mówią otwarcie o swoich potrzebach. Domagają się równouprawnienia. Chcą zwalczyć dyskryminację kobiet. Zmusić władze do zaprzestania represji względem przedstawicielek płci pięknej.

Odważne posunięcie nie spodobało się islamskich fanatykom. W Iranie rozpętała się prawdziwa burza. Występujące w filmie kobiety mają oczywiście zakaz powrotu do kraju.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

13-latka z Opola poroniła w szpitalu! Była w DRUGIM MIESIĄCU CIĄŻY - SZOK!

Okoliczności całej sprawy bada obecnie policja. Kto jej to zrobił?

SENSACJA: Urodziła bliźniaki w wieku 66 lat!

Cud natury czy niebezpieczna anomalia? Michał i Jozue czują się dobrze, ale czy ich mama zdoła ich wychować?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (14)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-29 20:49:05

Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-22 01:21:47

I DOBRZE NIECH WKONCU ZACZNA WALCZYC O SWOJE PRAWA BO TEGO JUZ DLUZEJ NIE MOZNA AKCEPTOWAC OD POKOLEN SIEDZA CICHO DOSC TEGO!!!!!! I NIECH PRZESTANA WPAJAC SWOIM CORKOM ZE SA GORSZE I MAJA SLUZYC MECZYZNA ...BO TO CHORE!! CZAS ABY SIE POSTAWILY JAK ZRIBIA TO WSZYTSKIE MOZE W KONCU BEDZIE INACZEJ.....CHOS AKURAT NIE WEIM CZY NAGOSC TO JEST ROZWIAZANIE....ALE NIECH WALCZA ZTYMI CHORYMI OGRANICZONYMI PALANTAMI ...FACETAMI !!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 21:34:14

arabowie są sami sobie winni, po co obalali Szacha? teraz mają wymarzoną islamską republikę. warto wspomniec, że w powstaniu przeciwko Pahlaviemu brały udział też kobiety, a teraz się skarżą. jasne, to przykre, jest mi ich szkoda, ale zastanowmy się czasem nad własnymi wcześniejszymi działanami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-22 00:23:00

ktoś się naczytał kapuścińskiego naczytał i myśli, że wszystkie rozumy zjadł?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 19:40:02

'mają zakaz powrotu do kraju' raczej wątpie żeby chciały tam wracać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 15:58:28

Każdy człowiek na tym swiecie powinien być równy ,mamy dwudziesty pierwszy wiek a w Iranie głębokie średniowiecze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 12:30:56

i bardzo dobrze, trzymam kciuki za te biedne kobiety!!! nie mogą być niewolnicami mężczyzn! powodzenia dziewczyny, walczcie o swoje prawa!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 12:26:28

to starszne, ze gdzies indziej na świecie kobiety muszą walczyć o niezaleznośc dla siebie, a w polsce wiekszośc dziewczyn daje sie poniżać na wlasne życzenie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 11:55:48

Może w końcu coś się tam zmieni.Bardzo dobrze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 10:59:00

Nigdzie kobiety nie przechodzą takiego piekła jak w krajach arabskich. Dużo czytałam o tym, byłam w Iranie, widziałam kobiety ,,pohańbione" poparzone kwasem, żebrające na ulicy, zakryte w burkach pa same oczy. To chory kraj - bo religia wcale im tego nie nakazuje, to wymysł mężczyzn i chorej tradycji. Mąż wraca do domu mówi tylko trzy słowa ,,rozwodzę się z tobą" często wystarczy nawet sms o tej treści i kobieta z piątką dzieci ląduje na ulicy - taki faceci mają tam prawo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 09:00:30

wstyd. feministka nie powinna pokazywac swojego ciala. nie tylko mowie o iranie, mowie o np Feminie na ukrainie. po prostu jest to wstyd i pokazywanie mezczyzna tego co by chcieli sami zobaczyc. sprowadzanie sie do roli przedmiotu. worka z cycami. czyli tego co mezczyzni by chcieli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 09:12:59

tylko że w islamskiej kulturze kobieta NIE MOŻE pokazywać swojego ciała. a może ma taką ochotę? tu nie chodzi o pokazanie tego, co mężczyzna chce zobaczyć, ale tego, co kobieta CHCE pokazać. to jej ciało i powinna mieć do niego prawo. uważam, że to bardzo fajna akcja, zorganizowana przez kobiety, które są na emigracji, czyli w jakiś sposób wyzwoliły się od Irańskiego prawa i chcą pomóc tym, które niewiele mogą zdziałać mieszkając w muzułmańskim państwie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 17:16:26

wstyd. feministka nie powinna pokazywac swojego ciala. nie tylko mowie o iranie, mowie o np Feminie na ukrainie. po prostu jest to wstyd i pokazywanie mezczyzna tego co by chcieli sami zobaczyc. sprowadzanie sie do roli przedmiotu. worka z cycami.chcieli................................................... czyli tego co mezczyzni by chcieli ??!! nie generalizuj !! już nie komentując innych piedól jakie tu powypisywałaś.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz