„Najfajniejsza małpa w dżungli”. H&M przeprasza za rasistowską reklamę!

09 Stycznia 2018

Reklama słynnej marki nie spodobała się użytkownikom.

reklama H&M

Obecnie społeczeństwo europejskie jest bardzo wyczulone na wszelkie przejawy rasizmu, ale walka z nim w niektórych przypadkach dochodzi do granicy absurdu. Pisałyśmy m. in. o wyborach Miss Finlandii. Wygrała go imigrantka Sephora Ikalaba. Użytkownicy Internetu komentowali, że ta uczestniczka była zdecydowanie najmniej urodziwa i podejrzewali wpływ poprawności politycznej na werdykt. Czyżby jury obawiało się, że w innym przypadku zostanie oskarżone o rasizm?

Kuriozalna wydaje się też decyzja spalenia wszystkich starych wydań popularnej książki dla dzieci o przygodach Pippi Pończoszanki oraz zastąpienie wyrażenia „Król Murzynów” określeniem „Król Południowego Pacyfiku”. Jeden z użytkowników biblioteki poczuł się urażony nazwą „Król Murzynów” . O tych wydarzeniach możecie przeczytać tutaj i tutaj.

Tym razem burza rozpętała się wokół marki odzieżowej H&M. Na brytyjskiej stronie internetowej sklepu zostało zamieszczone zdjęcie ciemnoskórego chłopczyka – modela w zielonej bluzie z napisem „COOLEST MONKEY IN THE JUNGLE”. W mediach społecznościowych ten pomysł H&M został skrytykowany. Padły opinie, że reklama jest nieodpowiednia i rasistowska. Niektórzy komentatorzy internetowi uważają, że istnieje małe prawdopodobieństwo, aby była ona wynikiem nieuwagi. Podejrzewają, że było to działanie celowe.

Zdjęcie usunięto, a rzeczniczka brytyjskiego oddziału przeprosiła za zajście. Dodała, że pracownicy H&M nie chcieli nikogo urazić. - Przepraszamy wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni. Omawiane zdjęcie zostało już skasowane ze wszystkich stron internetowych H&M.

Cała sprawa nabrała jednak rozgłosu. Myślicie, że wizerunek całego brandu mocno na tym ucierpi?


 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-10 02:02:36

w ogole, te wszystkie napisy na koszulkach sa dla prostakow.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-10 00:44:53

Hahahahaha, dobre :D Ja bym miała wy.bane na to na miejscu H&M i nie zmieniałabym reklamy, ani nie przepraszała, bo za co ?. Oni mają jakieś kompleksy na tym punkcie, małpy i dżungla ich dawne środowisko, dlaczego się wściekają ? Przecież to sama prawda :) Poza tym, to tylko bluza.... jeśli białe dziecko założyłoby tą bluzę, to jest ok, ale jak tylko czarny założy to zaraz wielkie oburzenie. Co za j..bany ciemnogród.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
inferno
(Ocena: 5)
2018-01-11 07:05:45

w punkt

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-11 19:23:51

Święta prawda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-09 22:50:19

A białych można nazywać małpami?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1