HANDEL ŻYWYM MIĘSEM: Setki psów transportowano do restauracji

18 Sierpnia 2011

Psy z ciężarówki miały trafić na talerze.

psy

Podobno nie powinniśmy bać się egzotycznych przysmaków, bo jedząc je możemy poznać kulturę danego kraju. Jednak na to specyficzne wietnamskie danie nigdy byśmy się nie zdecydowali. Na temat jedzenia psiego mięsa krąży wiele mitów, ale tam naprawdę się to robi.

Właśnie w Wietnamie w ostatnich dniach uratowano setki psów, które były przewożone w spartańskich warunkach i nieprawdopodobnych ilościach. Nie była to akcja ekologów, którzy chcieli zadbać o bezpańskie stworzenia, ale transport bezpośrednio do tamtejszych "restauracji".

Policja zatrzymała cztery ciężarówki załadowane małymi klatkami, w których na siłę upychano po kilka psów. W rezultacie uratowano ponad 1000 zwierzaków, które trafiły już do schroniska. Ok. 300 nie udało się uratować - udusiły się lub spadły z naczepy w czasie ucieczki handlarzy przed funkcjonariuszami.

Czterech mężczyzn zostało oskarżonych o nielegalny przewóz i handel zwierzętami. Sprawcy potwierdzili, że psy z ciężarówki miały trafić na... talerze. Maksymalna kara za ten proceder to rok więzienia, ale zazwyczaj kończy się na grzywnie o równowartości ok. 2 tys. zł. To jednak niewiele, bo to zapewne nie pierwszy taki transport, a za jednego psa restauracje płacą ok. 100 zł.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Oburzająca segregacja w szkołach: "Głupsi" dostaną inne mundurki niż "mądrzejsi"!

Podział dzieci na grupy ma pomóc w dopasowaniu odpowiedniej formy kształcenia....

Panika w Krakowie: W niewyjaśnionych okolicznościach giną młode, podobne do siebie kobiety!

Ofiary mają ten sam kolor włosów, podobny wiek i noszą okulary.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (86)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

elo
(Ocena: 5)
2014-07-26 20:25:18

re: HANDEL ŻYWYM MIĘSEM: Setki psów transportowano do restauracji

w Polsce robi sie ze zwierzetami dokladnie to samo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-18 14:39:55

WIETNAMIE!! MACIE POJ3BANY KRAJ ! JECIE ZWIERZĘTA!!!!!TO NIE NORMALNE !! Biedne Psiaki ;(( Mam nadzieje że ci frajerzy zdechną !! To nie jest dopuszczalne !! Jak to możliwe że te potwory obejdą się bez kary ?? !! Bez więzienia ??!! tylko 2 000 zł zapłacą ??!! Japi3rdole co za świat !! Ludzie łączmy się !!! NIE POZWÓLMY ABY ZWIERZĘTA CIERPIAŁY !!! MUSIMY IM POMÓC !! TO TEŻ ISTOTY LUDZKIE !! CHYBA NIKT NIE CHCE ABY RASA PSÓW WYGINĘŁA PRZEZ TAKIE COŚ ZA JAKIEŚ 30 LAT ??!! TO NIE DOPUSZCZALNE !! BIEDNE PSYY ;((( *PŁACZE* .. skórwi3le !! jak spotkam tylko jakiegoś żółtka to nie radze mu ze mną zadzierać !!!! ;(( *beczy na cały głos* !!!! (*)(*)(*) X 300 ;(... Za te Biedne pieski które wycierpiały , które próbowały uciec , ale zdechły .. (*).. Ku Ich Pamięci.. *płacze* :(:(:(:( . pojebant typ t poisał

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-08 23:10:33

CO PRAWDA TO PRAWDA. POPIERAM

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-08 23:09:00

Jak czytam niektóre wypowiedzi to się zastanawiam, czy te psiaki przewożone w tych klatkach nie mają większych mózgów od takich popierdolonych zajebanych frajerów jak WY.! Nie chodzi o to, że te psiaki są jedzone, bo rzeczywiście dla wielu osób zwierzę to po prostu tylko mięsko. Problem jest w tym jak są traktowane podczas transportu i to w jaki sposób są zabijane. Jakbyście cokolwiek wiedzieli na ten temat to nie trzeba było by was uświadamia, że te psy są góodzone i zabijane na żywca (np. obdzierane ze skóry). Więc jeśli gówno wiecie i macie tylko tyle do powiedzenia to lepiej zamknijcie niewyparzone mordy i pakujcie dalej w te wasze tłuste duuupy.! Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-10 10:42:54

Nie giną okrutnie? Oni z tych psów NA ŻYWCA ZDZIERAJĄ SKÓRĘ! skurwysyny!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-22 13:25:01

u nich to normalne...u nas to patologia... cóż...ich kultura na to pozwala. Przykre to z punktu widzenia człowieka dla którego pies czy kot jest najlepszym przyjacielem... :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-21 19:55:27

WIETNAMIE!! MACIE POJ3BANY KRAJ ! JECIE ZWIERZĘTA!!!!!TO NIE NORMALNE !! Biedne Psiaki ;(( Mam nadzieje że ci frajerzy zdechną !! To nie jest dopuszczalne !! Jak to możliwe że te potwory obejdą się bez kary ?? !! Bez więzienia ??!! tylko 2 000 zł zapłacą ??!! Japi3rdole co za świat !! Ludzie łączmy się !!! NIE POZWÓLMY ABY ZWIERZĘTA CIERPIAŁY !!! MUSIMY IM POMÓC !! TO TEŻ ISTOTY LUDZKIE !! CHYBA NIKT NIE CHCE ABY RASA PSÓW WYGINĘŁA PRZEZ TAKIE COŚ ZA JAKIEŚ 30 LAT ??!! TO NIE DOPUSZCZALNE !! BIEDNE PSYY ;((( *PŁACZE* .. skórwi3le !! jak spotkam tylko jakiegoś żółtka to nie radze mu ze mną zadzierać !!!! ;(( *beczy na cały głos* !!!! (*)(*)(*) X 300 ;(... Za te Biedne pieski które wycierpiały , które próbowały uciec , ale zdechły .. (*).. Ku Ich Pamięci.. *płacze* :(:(:(:( .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-22 13:12:11

hahaahaha :D jak sama nazwa wskazuje zwierzęta to nie "istoty ludzkie" :) ogólne cała Twoja wypowiedź mi się podoba, uśmialam się strasznie :) masz 12 lat?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-22 13:23:21

ahahaha i pod krzyż z nimi! gdzie jest krzyż?! gdzie jest krzyż?!... aahhahaaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-20 21:05:12

Jak mięso może być żywe?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-20 12:04:39

to na serio trzeba mieć nasrane w tych główkach,żeby te psy wozić w takich warunkach a tym bardziej je jeść ;/////////..... większość ludzi w Polsce traktuję te zwierzaki jako człowiek rodziny a inni je jedzą ;///.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-19 23:57:59

dla mnie to roboty bez uczuc ! tam juz dawno zniknelo jakiekolwiek poczucie winy i sumienie !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz