Dzisiaj gramy z ORKIESTRĄ!

11 Stycznia 2009

Dziś 17. finał WOŚP. W tym roku hasłem zbiórki Jurka Owsiaka jest „WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI”.

Dzisiaj gramy z ORKIESTRĄ!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest akcją unikalną na skalę światową. W tym roku gra już po raz 17. Co roku zmienia się temat przewodni. W tym, Jurek Owsiak wraz z ekipą zbierają pieniądze na sprzęt potrzebny do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

Z roku na rok każdy finał cieszył się większą popularnością, a serca i kieszenie Polaków otwierały się coraz szerzej. Zbiórce będą dzisiaj towarzyszyć różne imprezy oraz koncerty - dojdą do skutku pomimo kryzysu, choć, jak mówią organizatorzy, nie będzie takiej pompy jak w latach poprzednich.

Pomóżmy i w tym roku pobić rekord zebranych pieniędzy. To takie proste, a daje tyle radości - możliwość ujrzenia uśmiechu na twarzy dziecka.

Niestety, nie obyło się bez zawirowań. O ile problemy z pieniędzmi, w związku z kryzysem, udało się jakoś zażegnać, to tym razem nie popisali się artyści. Pomógł dopiero apel Jurka Owsiaka:

„Nie psujcie nam tego, nasi drodzy artyści. Mój drogi artysto! Nie bierz kasy. Wyluzuj. Weź – to co ci się należy - zwrot kosztów podróży”.

Okazało się, że niektórzy za zagranie koncertu, oprócz zwrotu kosztów, zażądali honorariów. 30 tysięcy chciał Szymon Wydra, a 22 tysiące zespół De Mono. Ten pierwszy, po negocjacjach, zgodził się na 10 tysięcy.

Dajmy Orkiestrze to, co możemy i sprawmy, aby każde dziecko mogło dorastać z uśmiechem na twarzy, a nie w szpitalnym łóżku.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (117)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-15 15:19:00

Szymon Wydra Szymon Wydra i Carpe Diem: w finale WOŚP wzięliśmy udział za darmo! Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem wydali oświadczenie, w którym dementują doniesienia dziennika "Rzeczpospolita", jakoby mieli wziąć pieniądze za koncert w ramach 17. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 stycznia "Rzeczpospolita" podała, że Szymon Wydra z Carpe Diem mieli być gwiazdami finału w Łodzi, ale zażądali 30 tys. złotych, na co nie zgodzili się organizatorzy. "Wydra zagra więc w Białymstoku. Za ile? – To tajemnica handlowa – ucina Zbigniew Suski, menedżer Szymona Wydry" - pisała gazeta. Zespół w związku z tymi rewelacjami przesłał redakcji Muzyka.onet.pl specjalne oświadczenie, w którym czytamy (pisownia oryginalna): "Z szacunku dla idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i samego Jurka Owsiaka, nie mając nic do ukrycia i chcąc jak najszybciej spróbować wyjaśnić tę »chorą« sytuację, RAZ JESZCZE PODKREŚLAMY: Wystąpiliśmy na 17 finale W.O.Ś.P. w Białymstoku ZA DARMO!!! Zwrócono nam tylko koszta, które ponieśliśmy, aby móc zagrać w Białymstoku. Informacja podana przez »Rzeczpospolitą« jest INFORMACJĄ NIEPRAWDZIWĄ! Totalną bzdurą jest podana kwota w wysokości 30 tys., jaką by miał rzekomo zespół zażądać za wykonanie koncertu. W przypadku dziennika o takiej renomie jakim jest »Rzeczpospolita« dziwi nie przestrzeganie przez dziennikarzy podstawowych zasad wynikających z prawa prasowego, czyli zasad rzetelności i staranności. GWARANTUJEMY, ŻE WYJAŚNIMY OCZERNIAJĄCE NAS KŁAMSTWA". I co Wy na to???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-14 08:43:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] taa owsiak mówi:" wyluzuj, nie bierz kasy..." Może by tak pomyślał o sobie i sam nie brał tej kasy heheheh to ciekawe...[/quote] Taa a gdzie ma spać na ulicy !? On też z czegoś żyć musi ... cały czas jest tylko dziećmi zajęty to kiedy ma zarabiać co? Odpowiedz mądralo ;/;/;/[/quote] [quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] taa owsiak mówi:" wyluzuj, nie bierz kasy..." Może by tak pomyślał o sobie i sam nie brał tej kasy heheheh to ciekawe...[/quote] Taa a gdzie ma spać na ulicy !? On też z czegoś żyć musi ... cały czas jest tylko dziećmi zajęty to kiedy ma zarabiać co? Odpowiedz mądralo ;/;/;/[/quote] ale dlaczego az 7000 musi zarabiac? gdyby robil to tylko z checi pomocy a nie dla kasy to by wzial srednia krajową...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-13 20:27:00

[quote="Gosc"]taa owsiak mówi:" wyluzuj, nie bierz kasy..." Może by tak pomyślał o sobie i sam nie brał tej kasy heheheh to ciekawe...[/quote] Taa a gdzie ma spać na ulicy !? On też z czegoś żyć musi ... cały czas jest tylko dziećmi zajęty to kiedy ma zarabiać co? Odpowiedz mądralo ;/;/;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-13 18:12:00

a ja bylam wolontariuszką:P I ciesze sie ze komus pomoglam:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-13 16:03:00

[quote="Gosc"]ok..sluchajcie na stronie wośp są sprawozdania finansowe. poczytałam jedno za 2007. jest tam wpis: wynagrodzenie członków zarządu (1 etat) 119 935,65 pln + premia 6850,00 brutto. to chyba jest pensja owsiaka... chyba jakies 7000 netto to wychodzi...wynagrodznia pracowników to brutto łącznie 840 106,24 . są tam szczegółowe dane na co wydają, ile zarabiają na lokatach itp...ale czy prawdę mówią te sprawozdania.....?[/quote] 7000 netto pensji to ekstra

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-13 16:02:00

[quote="Gosc"]<zal>..... zeby za pomoc chcieli jeszcze kase.... a jak by ich dziecko bylo chore i lekarz zazadal by kase ze leczenie albo wylatuje i nich umiera to ciekawe jak oni by sie czuli... moze dopiero dostrzegli bym co to jest pomoc za darmo... a te pare groszy dla nich nie zrobi chyba zadnego znaczenia.... <Syśśś.....>[/quote] a ty myslisz ze jak jest..ze dzieci w szpitalu sie za darmo leczy....jak nie ma ubezpieczenia to wypad..albo plac rachunek szpitalowi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-13 14:31:00

..... zeby za pomoc chcieli jeszcze kase.... a jak by ich dziecko bylo chore i lekarz zazadal by kase ze leczenie albo wylatuje i nich umiera to ciekawe jak oni by sie czuli... moze dopiero dostrzegli bym co to jest pomoc za darmo... a te pare groszy dla nich nie zrobi chyba zadnego znaczenia....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-13 14:22:00

ok..sluchajcie na stronie wośp są sprawozdania finansowe. poczytałam jedno za 2007. jest tam wpis: wynagrodzenie członków zarządu (1 etat) 119 935,65 pln + premia 6850,00 brutto. to chyba jest pensja owsiaka... chyba jakies 7000 netto to wychodzi...wynagrodznia pracowników to brutto łącznie 840 106,24 . są tam szczegółowe dane na co wydają, ile zarabiają na lokatach itp...ale czy prawdę mówią te sprawozdania.....?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-13 12:55:00

[quote="Gosc"] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] oczywiście...wszyscy winią Owsiaka...za co? że pomaga chorym dzieciom i w zamian bierze parę procent??? WOSP to jest jego praca-a wiadomo za prace tez trzeba zapłacić... a takim skąpym i chciwym gwiazdom wielkie chu.. w du...!!![/quote] tez bym chciala "pare procent" z 32 milionow.......niepogardzilabym.....[/quote] A niby z czego ma żyć Jurek Owsiak !? Za to co robi dla dzieci to i ja bym mu dala PARENAŚCIE MILIONÓW! Należy się WIELKIEMU człowiekowi![/quote] hmmm...a po co parenascie milionow...? myslalam ze robi to z wielkiego serca....czyzby jednak nie....?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-13 10:53:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] oczywiście...wszyscy winią Owsiaka...za co? że pomaga chorym dzieciom i w zamian bierze parę procent??? WOSP to jest jego praca-a wiadomo za prace tez trzeba zapłacić... a takim skąpym i chciwym gwiazdom wielkie chu.. w du...!!![/quote] tez bym chciala "pare procent" z 32 milionow.......niepogardzilabym.....[/quote] A niby z czego ma żyć Jurek Owsiak !? Za to co robi dla dzieci to i ja bym mu dala PARENAŚCIE MILIONÓW! Należy się WIELKIEMU człowiekowi!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz