Dziennikarka skazana za walkę z pedofilią!

04 Kwietnia 2009

Za ujawnienie pedofila z warszawskiego Żoliborza sąd skazał ją na rok w zawieszeniu, wpisanie do rejestru skazanych i 15 tysięcy złotych nawiązki.

Dziennikarka skazana za walkę z pedofilią!

Historia wyroku dziennikarki „Super Expressu”, Katarzyny Brudnias, ma swój początek w 2003 roku. Do redakcji dziennika trafiła kaseta z zarejestrowanym filmem z treściami pedofilskimi. Jedna ze scen przedstawia mężczyznę, który wydaje polecenia kilkuletniej dziewczynce:

"Weź się tak połóż. Świetnie. Jaka aktorka jesteś. Odchyl się do tyłu. Pokaż język. Ty się nas nie wstydź. Jesteś taka ładna. My ciebie kochamy. Lody będziemy ci kupować" („Super Express”).

W innych scenach około 9-letnia dziewczynka robi striptiz, masturbuje się, markuje seks albo udaje, że szykuje się na randkę i mówi:

"On będzie dotykał moich piersi i pupy. Potem się będziemy p...".

Dziennikarzom udało się ustalić, że mężczyzną jest 71-letni Marcin J. Po uzyskaniu tej informacji złożyli doniesienie na policji. Mimo ujawniania kolejnych faktów organy ścigania nie robiły nic, aby niebezpieczny pedofil trafił za kratki. Wreszcie dziennikarze zbulwersowani opieszałością policjantów postanowili upublicznić dane mężczyzny, który mieszkał wspólnie z bratem na warszawskim Żoliborzu. Ujawniono tożsamość braci Marcina i Mariana J. Jak tłumaczy dziennikarka, był to radykalny krok, ale na względzie mieli dobro dzieci.

Policja zatrzymała pedofila i przeszukała mieszkanie dopiero po publikacji. Na miejscu zabezpieczono kilkadziesiąt kaset i kilkaset zdjęć z treściami pedofilskimi. Marcin J. został skazany na 2 lata więzienia, natomiast jego brat oskarżył dziennikarkę odpowiedzialną za publikację o zniesławienie. Sąd przychylił się do jego oskarżenia i wymierzył kobiecie karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, wpisania do rejestru skazanych i wypłatę poszkodowanemu 15 tysięcy nawiązki.

Ta sytuacja oburzyła środowisko dziennikarskie. List w obronie Katarzyny Brudnias, który został wysłany do prezydenta RP, premiera i ministra sprawiedliwości, podpisał Stefan Bratkowski, honorowy prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Poparła go także Dorota Gawryluk z Polsatu. Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, Miłosz Marczuk, określił wyrok jako skandaliczny:

„To skandaliczny wyrok. Została skazana za to, że zajmowała się tym, co powinny robić organa ścigania”.

Zobacz także:

Krwawa zemsta na pedofilu!

Nauczycielka skazana za gwałcenie uczennicy!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (178)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-18 22:25:49

COFNĄĆ JEJ WYROK WYPŁACIĆ DZIENNIKARCE ZADOŚĆ UCZYNIENIE ZA KRZYWDĘ W WYSOKOŚCI 100000ZŁ I PEDOFILA SKAZAĆ NA 40LAT PRAWO JEST DO BANI USTAWY SĄ DO BANI PEDOFILE SĄ W RZĄDACH CHRONIĄ SIEBIE CHORYM PRAWEM PEDOFILSKIE RZĄDY PEDOFILSKIEGO ŚWIATA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-18 22:19:54

NO I CO NA TO PREMIER TUSK? BYŁA JAKAŚ REAKCJA,CZY ZWYCZAJNIE MA TO W DUPIE JAK WSZYSTKO DO TEJ PORY???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-27 19:52:00

Po co karać pedofila ?! mozna mu jeszcze dac za to 15 tys. ;///////// jak tak mozna ? ja nie rozumiem tego wyroku w ogole :O

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-04 16:40:00

Takie jest polskie prawo, kto ma nas bronić, przed pedofilami, jeśli policja nic nie robi. Gratuluje odwagi pani Kasiu i jesteśmy a Panią. Może wreszcie sie coś ruszy w tym kierunku jeśli będziemy mówic głośno i na łamach gazet.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-03 13:07:00

brak słów...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-01 22:38:00

Ja zostane chyba morderczynią albo jakimś innym złym charakterem, skoro oni mają łatwiejsze życie od uczciwych ludzi...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-26 16:59:00

Wypaczenie. Ten wyrok to bezprawie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-20 20:29:00

Ano.... polskie prawo chroni pedofilow,gwalcicieli,mordercow itd... tylko normalni ludzie sa gnebieni i karani niestety :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-14 19:02:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] masakra... i jak potem pomagać...kobieta niewinna. i dobra i bezinteresowna potrafiła zrobić to czego policjanci zrobić nie chcieli[/quote] Kobieta jak najbardziej winna(złamała prawo), zła (nikt, kto dopuszcza sie samosądu nie jest dobry) i z całą pewnością nie bezinteresowna (jak naiwnym trzeba być, żeby uwierzyć, że zrobiła to z innych pobudek niż finansowe?).[/quote] chciała dobrze i tyle ! Niektórzy nie zgadzają się na krzywdzenie innych ! I nie milczą jak inni tylko głośno mówią ![/quote] a Ty tez sądzisz ją pisząc"zła" choć nie masz do tego [prawa. A prawo wymyślone i spisane przez człowieka jest do kitu-to po drugie,wg mnie winną nie jest.. a po trzecie-chyba tylko materialiście przychodzi do głowy że to z pobudek finansowych,wierze co nieco w ludzi,choć może to i naiwne podejscie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-07 13:15:00

pedofilom powinni ucinac penisy. jak by to dotyczylo mojego dziecka to bym sama takiego zabila. a biedna dziennikarka dostaje gorsza kare niz on. no zesz ku... ja nie moge. co za prawo mamy w Polsce? co robi ta cholerna policja?? ze zatrzymuja po przekoczeniu 20 km/h wiecej niz mozna to jeszcze zrozumiem, ale zeby nie zatrzymac takiego skurw...???? ludzie zobaczcie co sie dzieje z tym wszystkim?? ja tego nie rozumiem. Absolutnie popieram pania Katarzynę. Bądź dzielna i nie daj się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz