Dostała odszkodowanie za obcisłą sukienkę!

20 Czerwca 2009

Kelnerka, która została zmuszona do noszenia obcisłej, czerwonej sukienki w godzinach pracy, otrzymała rekompensatę za straty moralne w wysokości 3 tys. funtów!

Dostała odszkodowanie za obcisłą sukienkę!

W połowie zeszłego roku 33-letnia Fata Lemes została kelnerką w Rocket Bar w Mayfair w Wielkiej Brytanii. Zatrudniając się tam, myślała, że w godzinach pracy będzie przebierała się w standardowy, ciemny uniform (koszulę i spodnie), jaki do tej pory nosili zatrudnieni tu mężczyźni i kobiety. Po tygodniu Fata dowiedziała się jednak, że pracodawca postanowił zmienić roboczy strój przedstawicielek płci pięknej na czerwone, mocno opinające ciało sukienki.

Fata oskarżyła swoich przełożonych o dyskryminację i molestowanie seksualne, swój wniosek motywując faktem, że w obcisłym stroju czuła się jak prostytutka. Sąd odrzucił skargę o molestowanie, ale stwierdził, że właściciel baru dopuścił się dyskryminacji ze względu na płeć i nakazał mu wypłacenie na rzecz poszkodowanej rekompensaty w wysokości ponad 3 tys. funtów. Zdaniem sądu Fata została zmuszona do zrobienia rzeczy wbrew swojemu sumieniu i przyzwoitości, co ją upokorzyło oraz pozbawiło godności. Zachowanie pracodawcy nie miało jednak znamion molestowania i z tego powodu sąd nie mógł zaakceptować roszczeń Lemes, które opiewały na zawrotną kwotę 17 tys. funtów.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Wyleciała z pracy, bo bawiła się na Facebooku!

Migrena nie pozwalała jej pracować przed komputerem, więc wzięła wolne. Szefowie wytropili jej niekonsekwencję i dyscyplinarnie zwolnili.

Wąskie dżinsy są niezdrowe

Superobcisłe rurki wyglądają sexy, ale mogą spowodować zaburzenia krążenia i utratę czucia w nogach.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (146)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-29 19:44:50

głupia baba, jak się jej nie podobało to mogła odejść z roboty..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-08 18:51:37

link do tego komentarza zgłoś do usunięcia Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz Proszę u usunięcie tego komentarza, ponieważ ... [quote="ladybugzz"]Zauwazylam,ze w Wielkiej Brytanii to sa anomalie w panstwie, grubasy dostaja wielotysieczne zasilki na tycie, kobiety dostaja odszkodowania za obcisle sukienki.. Banda poj.ebów jednym zdaniem...[/quote] A zastanowiłaś się czy może Ty nie jesteś anomalią? Dziewczyna zawalczyła o swoje i miała rację. Niby Polska jest taka perfect? Każde państwo ma swoje plusy i minusy. Nie musisz wyzywać kogoś kogo i tak nie znasz, jak ostatni menel. Uważasz że powinna wbrew sobie nosić taką prawdziwie kurewską i co gorsza za małą i zbyt obcisłą sukienkę? Tylko po to aby kilku klientów mogło się poślinić na jej widok, no i oczywiście aby szefunio mógł sobie pooglądać dokładniej pracownice. Jeszcze więcej takich zahukanych przez innych, Polek jak Ty i Polska zejdzie już całkiem na psy. Dokładnie... chciał się szefunio pogapić i klientów podkręcić.. kobieta miala poprostu godnośc i nie dala sie zastraszyć.. walczyla o swoje prawa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-07 19:14:40

o kurna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-05 22:05:33

heh... dobre.... ;/ ale cwana była...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 21:33:00

[quote="Gosc"]he chora ! Jak sie nie podoba to wypad do innego baru!!! saama jestem kobietą , nie wlozylabym takiej sukienki ,ale tez nie pozwała pracodawcy. Wcale nie zostało jej to narzucone. Miała wybór !!!!!!Mogła zatrzymać pracę i paradowac w tej beznadziejnej sukience lub po prostu zmienic prace jak normalny człowiek ,a nie pozywac szefa za molestowanie jak psychinie chora histeryczka[/quote] włąsnie ;\

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 21:33:00

[quote="Gosc"]i barrrdzo k... dobrze!! Tak samo bym zrobila;)))[/quote] bauahhahaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 21:32:00

[quote="Gosc"]Nie chciała chodzić w tej sukience bo wygląda ochydnie, po prostu ma brzydką figurę.. Sukienka jak sukienka nic w niej złego nie widzę.. Facet musiał zaplacić za jej kompleksy.[/quote] dokładnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 20:57:00

cwaniara:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 13:37:00

Nie chciała chodzić w tej sukience bo wygląda ochydnie, po prostu ma brzydką figurę.. Sukienka jak sukienka nic w niej złego nie widzę.. Facet musiał zaplacić za jej kompleksy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 13:31:00

ttp://pieknastronazycia.nivea.pl/pl/mezczyznamarzen/mezczyzna/id-169103

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz