Co za znieczulica! Biedną kobietę wyprosili ze sklepu, bo… jeździ na wózku inwalidzkim!

19 Sierpnia 2012

Ekspedientka bała się, że wózek zarysuje kosztowną podłogę. Absurd!

Emilia Papka

Kiedy 26-letnia Emilia Papka z Tarnobrzegu wybrała się z koleżanką na zakupy do salonu obuwniczego, nie przypuszczała, że tego dnia spotka ją wyjątkowa przykrość. Co się dokładnie wydarzyło? Otóż ekspedientka zabroniła niepełnosprawnej Emilii przebywać na terenie sklepu! Sprzedawczyni jako powód podała to, że wózek inwalidzki mógłby zarysować kosztowną podłogę, którą jej pracodawca niedawno odnowił.

Po prostu mnie zatkało. Od razu opuściłam sklep. Dawno nie spotkałam się z tak wielką przykrością. Czy to moja wina, że jestem na wózku? – mówi z żalem 26-latka na łamach Faktu. – Nie proszę nikogo o litość, ani współczucie. Sama dbam o siebie, studiuję, podróżuję, odwiedzam przyjaciół. Po prostu osobie na wózku należą się takie same prawa, jak innym – dodaje kobieta.

Z kolei właściciel sklepu obuwniczego przyznał w rozmowie z brukowcem, że nie chciał w żaden sposób dyskryminować niepełnosprawnych osób. - Mogą tu wejść, ale poruszać się tylko w asyście personelu. Jak było dokładnie w tym przypadku nie wiem, bo pracownica jest na pielgrzymce. Jeśli nasza klientka została źle potraktowana, to bardzo ją przepraszam – powiedział redaktorom gazety.

Byliście kiedykolwiek świadkami podobnej znieczulicy?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Sosnowiec: 16-latka URODZIŁA dziecko w domku na działce. Poród odbierał jej chłopak!

Dlaczego dziewczyna nie zgłosiła się do szpitala?

Jak dokarmiać głodujących? GOŁĘBIAMI! To genialny pomysł jednego z ministrów...

Ptaki mogłyby rozwiązać problem głodu na świecie. Dobry pomysł?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (47)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-29 14:11:42

Tak naprawdę jest to problem społeczny, bo po pierwsze zostało złamane prawo-każdy, kto prowadzi działalność dostępną dla wszystkich ma obowiązek tak dostosować budynek, żeby KAŻDY mógł swobodnie się do niego dostać i swobodnie w nim poruszać i to SAM, a nie na zasadzie "musi poruszać się w towarzystwie pracownika" bo to taka sama dyskryminacja jak wyproszenie ze sklepu(bardzo mnie dziwi czyjaś wypowiedź, w której autorka przekonywała, że właściciel przeprosił panią Emilię, oznajmiając jej że w sklepie czeka na nią eskorta. Jeszcze, o ile mi wiadomo nie udowodniono jej żadnego przestępstwa). Po drugie-dziś ona, jutro kto inny, dziś tu, jutro gdzie indziej. Dlatego to nie ona sama powinna dochodzić sprawiedliwości, jeszcze krytykowana i atakowana, ale WSZYSCY powinni stanąć za nią murem, dla dobra wspólnego i po to, żeby prawo nareszcie było przestrzegane. Nie ma to nic wspólnego z przywilejami, czy specjalnym traktowaniem, a jedynie jest to dążenie do NORMALNOŚCI. Jedyne co mnie w tym pociesza, bo w sumie na to, że tego właściciela dosięgnie sprawiedliwość za łamanie prawa jeszcze tym razem nie liczę, jest to, że jeśli nadal będzie ta bezmyślnie inwestował np. w podłogę, która nie nadaje się do używania, a jednocześnie pomiatał klientami, zapominając,że od tego jak potraktuje jednego zależy stosunek do jego sklepu wielu innych, to po prostu zbankrutuje i wątpię cz przy takim stosunku do ludzi powiedzie mu się z jakąkolwiek inną działalnością.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-24 23:08:30

mieszkam niedaleko Tarnobrzegu/a. Nie rozumiem tej kobiety, bo co p. Emilia jest winna? nic, jeździ na wózku, a przecież to wózek a nie buty z kolcami na podeszwach..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-23 17:59:40

katolicki sklep i zero zrozumienia- dlaczego mnie to nie dziwi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-22 02:05:31

To nie znieczulica, tylko przestępstwo. A swoją drogą-jakie ciekawe komentarze. jeszcze niedawno użalano się tu nad kotami zjedzonymi przez węża, a teraz wyśmiewa się z człowieka, który ośmielił się zaprotestować przeciwko potraktowaniu go jak mebla

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-22 02:13:34

Spokojnie. Gdyby ta pani wyrzuciła ze sklepu kota, na pewno dostałaby ze 2,3 lata bez zawieszenia i nareszcie sprawiedliwości stałoby się zadość

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-22 01:43:42

Czy osoba niepełnosprawna ma pod każdymi drzwiami zastanawiać się czy wolno jej wejść? A może ma co chwilę dziękować za łaskę albo przepraszać, że żyje?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-22 01:38:43

Dlaczego została nazwana biedną? Z powodu wózka, czy braku pieniędzy? Nie rozumiem, dlaczego mówi się o przykrości? Co tu mają emocje do rzeczy? Jeżeli celowo nie dewastowała sklepu, ani niczego nie kradła to wypraszając ją (albo też narzucając nadzorcę) popełniono przestępstwo. Jeżeli policji nic to nie obchodzi, to bardzo dobrze, że poszła do mediów. Nie od razu zadziała to na wszystkich bezmózgowców, ale popchnie sprawę do przodu. Trzeba egzekwować przestrzeganie prawa. Chociaż sklepy obuwnicze radzą sobie z niepełnosprawnymi w taki sposób, że zastawiają wszystkie przejścia kartonami i stołkami (w gruncie rzeczy przydały by się częstsze kontrole, bo naprawdę właściciele nie myślą o tym, jakiej szerokości jest wózek). A tak na marginesie-dawno nie widziałam, żeby ktoś zostawiał pod drzwiami wózek dziecinny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-21 16:40:44

Też mi afera.. na świecie dzieje się wiele gorszych rzeczy. A ta kobieta na wózku sie uzala nad sobą i robi z siebie niewiadomo jaka ofiare ;/;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-20 03:14:59

TARNOBRZEGA a nie TARNOBRZEGU

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-19 22:29:11

I dobrze, że walczy o równe prawa dla niepełnosprawnych, to kpina, żeby nie mogła w sklepie kupić butów. Ma jechać sobie do jakiegoś sklepu dla niepełnosprawnych? Co to ma być za segregacja ludzi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-19 21:53:02

ja ją znam, wredna kobieta szuka szumu wokol sb, nie ma co jej żalowac tylko omijac z daleka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz