Smutna prawda o One Love Manchester: tańcząca policja, alkohol, atmosfera zabawy... (Skrajna nieodpowiedzialność?)

06 Czerwca 2017

Europa chce udowodnić terrorystom, że nie boi się ataków. Ale One Love Manchester mógł przecież sprowokować sprawców do kolejnych akcji...

koncert dla ofiar Manchester

Wielka Brytania stała się ostatnio celem ataków terrorystycznych. W ciągu trzech miesięcy doszło aż do trzech tragicznych akcji, których sprawcami byli islamscy ekstremiści. Początek dramatycznej fali wydarzeń miał miejsce 22 maja w hali Manchester po koncercie amerykańskiej piosenkarki - Ariany Grande. Gdy ludzie zaczęli się rozchodzić, nastąpił wybuch, w którym zginęło ponad 20 osób, a ok. 100 zostało rannych. Tragedia tym bardziej wywołuje szok i niedowierzanie, ponieważ w koncercie brały udział głównie dzieci i młodzież. Świadkowie opowiadali o zakrwawionych ofiarach, którym gwoździe, znajdujące się w ładunku, powbijały się w twarz i ciało. Informacja bardzo szybko obiegła cały świat. Zewsząd popłynęły kondolencje, a także różne oferty pomocy dla poszkodowanych oraz rodzin ofiar.

Załamana piosenka zadeklarowała finansowe wsparcie w pokryciu kosztów pogrzebu tragicznie zmarłych. Ariana Grande zdecydowała się także na zorganizowanie koncertu upamiętniającego ofiary. Odbył się on 4 czerwca w Manchesterze na stadionie Old Trafford. Piosenkarka zaprosiła do udziału także innych artystów, m. in. Justina Biebera, Miley Cyrus, Katy Perry, Coldplay, Little Mix, Nialla Horana czy Maca Millera. Wyjątkowym punktem programu było wystąpienie Amerykanki wraz z chórem szkoły średniej Parrs Wood. Jego członkowie również uczestniczyli w poprzednim koncercie Ariany. Grande transmitowała wydarzenie na swoim facebookowym profilu oraz na kanale na YouTubie. Cały dochód z One Love Manchester (zebrano ponad 2 mln funtów) jest przeznaczony na pomoc rodzinom, które poniosły stratę.

I choć cel był naprawdę szczytny - co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości - to czy organizacja takiego wydarzenia i ponowne gromadzenie ludzi w miejscu zamachu było odpowiedzialną decyzją?

Co dokładnie działo się na koncercie?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-06 12:07:37

ten sam cyrk jak malowanie kreda po chodniku, nadzieji na przebudzenie narazie na horyzoncie brak

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-06-06 03:14:29

Nie ma co się martwić. W Polsce też niedługo tak będzie. Info: Joanna Kos-Krauze, polska reżysera i scenarzystka, w programie „Dzień dobry TVN” wypowiedziała zaskakujące słowa. Jej zdaniem prawo szariatu w Polsce nie byłoby problemem, ponieważ jej zdaniem, to, co funduje kobietom resort zdrowia niczym nie różni się od radykalnych muzułmańskich reguł. W dalszej części swojej wypowiedzi Kos-Krauze skomentowała problem nielegalnej imigracji. Jej zdaniem Polaków straszy się uchodźcami, a winę za to ponoszą media i politycy. Mnóstwo tych lęków jest absurdalnie wyolbrzymianych. Rozmawiamy o tym niewłaściwym językiem. (…) Europa zmienia kształt i kolor i nie ma w tym absolutnie nic złego. My musimy się na to przygotować. Przygotować dzieci, procedury… – mówiła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-06-06 03:18:32

Masz rację, kolejna mądra: Internautka "Epsilon" napisała 26 stycznia 2017 r: "Jak wiadomo kobiety są bardziej kolektywistycznie myślące w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy są indywidualistami. Może i każda z Nas jest głupsza od dowolnego mężczyzny ale razem tworzymy społeczną sieć, będącą superinteligencją. To właśnie dzięki temu kolektywnemu myśleniu powstał WGTOW, który następnie stworzył feminizm. Celem ruchu feministycznego jest doprowadzanie do zagłady większości mężczyzn, a z reszty z nich uczynienie niewolników. Nie powstrzymacie Nas. Nawet ISIS jest pod Naszą kontrolą. Europę zaleje potop Arabów, którzy zabiją większość białych mężczyzn, pozostawiając przy życiu jedynie tych najbardziej potrzebnych i uzdolnionych. Kobiety jedynie zgwałcą, z czego one będą zadowolone, w końcu kto by nie chciał seksu z egzotycznym brutalem. Następnie kobiety wrócą do niewielkiej grupki białych mężczyzn i z ich pomocą zniewolą Arabów zamkną ich w specjalnych seks-rezerwatach, gdzie będą mogły się z nimi zabawiać w kontrolowanych warunkach. Na świecie zapanuje pokój. Oczywiście dzieci będą rodziły głównie białym mężczyznom, ale do zapłodnienia będzie dochodziło sztucznie, a większość męskich płodów będzie abortowana. Niszczymy każdą grupę, która mogłaby się nam przeciwstawić. Wiem, że i tak mi nie uwierzycie. Zwyzywacie od wariatów, zwolenników teorii spiskowych, ale taka jest prawda".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-06-06 03:09:29

Och mój Boże! "Największe portale rozpisują się o płaczącym i rozmodlonym Justinie Bieberze oraz Arianie Grande", coś niebywałego. Szkoda, że te "gwiazdy" nie użyły najbardziej skutecznej broni przeciwko terroryzmowi t. zn. nie rysowały kredkami na chodniku lub nie zrobiły sobie tatuażu "pszczółki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1