Afera na lotnisku: Rodzice zostawili dwulatkę bez ważnego paszportu i… wybyli na wakacje!

23 Lipca 2012

Choć całą sprawą zainteresowała się prokuratura, nieodpowiedzialnym Polakom niestety nie grozi żadna kara.

Katowice Pyrzowice

Czy udane wakacje mogą być ważniejsze od własnego dziecka? Niestety okazuje się, że tak. Najlepszym tego dowodem jest historia, która niedawno miała miejsce na lotnisku w Pyrzowicach.

Jak donosi rmf24.pl, nieodpowiedzialni rodzice z Polski zostawili swoją 2-letnią córeczkę w biurze informacji turystycznej, a sami polecieli na upragniony urlop do Grecji. Co najgorsze zrobili to celowo, ponieważ tuż przed wylotem okazało, że dziecko… ma nieważny paszport.

- Beztroscy rodzice powiedzieli, że po dziewczynkę przyjedzie opiekunka i polecieli na wakacje razem ze starszym synem – czytamy na portalu.

Choć niania rzeczywiście pojawiła się po pewnym czasie, nietypową sprawą zdążyła już zainteresować się policja. Stróże prawa najpierw skonsultowali się z prokuraturą, a następnie odwieźli 2-latkę i jej opiekunkę do dziadka dziewczynki.

Co grozi rodzicom za tak beztroskie i karygodne zachowanie? Nic, ponieważ zdaniem prokuratury zapewnili dziecku opiekę – mimo że była to opieka obcych osób.

Jak skomentujecie całe to wydarzenie?

Maja Zielińska

Zobacz także:

INDIE: Lekarze wycinali macice zdrowym kobietom, żeby dostać od państwa dotacje!

Przekonywali zdrowe kobiety, że są nieuleczalnie chore.

Chlebek z TESCO: Jest grubsza afera, bo 10-latek w opakowaniu z pieczywem znalazł...

Chłopiec twierdzi, że już nigdy nie weźmie do ust żadnego pieczywa.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (84)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-28 08:14:16

Karać rodziców ukarać tych co ustalają przepisy, wprowadzają reformy oświatowe, ZLIKWIDOWAĆ GIMNAZJA, MOŻE SIĘ COS ZMIENI kiedyś PiS MIAŁ TAKIE PLANY I CO UCICHŁO

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-26 22:35:13

JEZUS MARIA! owszem zostawili dziecko, ale zawiadomili o tym dziadków, ciocię i kogoś jeszcze. Ta dwulatka byłą "sama" przez niespełna 20 minut!! zostawili ją pod opieką!!!!!!!!!!! nie była sama! nie powiedzieli "czekaj tuy, za tydzień wrócimy" =.=

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-26 22:22:58

rodzice tom kretyni a osoba która ich tu broni też nie jest zbyt rozgarnięta jak widzę i powinna pięć razy się zastanowić nim napisze kolejny głupi tekst nic nie wiedząc o dzieciach!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-25 21:11:04

W życiu bym nie zostawiła swojego dziecka, zrezygnowałabym z wyjazdu - proste!!!! Co to za rodzice!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 23:44:30

Ludzie, opanujcie się, wystarczy że ktoś napisze podburzający artykuł, da krzykliwy nagłówek i już wszyscy się bulwersują. Zachowanie tych rodziców na pewno nie było szczytem odpowiedzialności, ale już naprawdę nie przesadzajmy. O jakiej traumie 2-latka piszecie? Dziecko nie zostało samo, tylko z inną osobą, to że wpadło w histerie bo mama odchodzi jakoś mnie nie dziwi. Ja sama ryczałam kilka miesięcy kiedy mama zostawiała mnie w przedszkolu, czy nawet zostawiała z rodzeństwem a już byłam starsza. To normalka, a Wy piszecie o tym w taki sposób jakby dziecku stała się niewyobrażalna krzywda, chociaż jak każde dziecko w tym wieku pewnie nie wiedziało gdzie jest, z kim i po co, ważne że mamusia oddaliła się na parę kroków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-26 14:10:48

dziecko zostawili na czas do przyjazdu niani z obcą osobą. więc tacy rodzice kare powinni dostać chociaż finansową.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 23:24:10

Ja nie zostawiłabym nawet swojego kota bo potem zastanawiałabym się czy rzeczywiście ktoś się nim zajął, czy nie uciekł, czy ktoś go nie wyrzucił...To, że dzieciak będzie miał traumę to pewne. Myślę, ze to kwestia hierarchii wartości. Dla niektórych dziecko będzie najważniejsze a dla innych wakacje i tyle w temacie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 22:59:09

Bardzo nieodpowiedzialne, lecz trudno tu mówić o zbrodni, bo przecież nie porzucili jej na pastwę losu gdzies na środku holu, tylko zaprowadzili do obsługi i zadzwonili po opiekunkę. Pewnie dzieciak był wystraszony, ale ostatecznie została mu zapewniona jakaś opieka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 22:48:35

Nie przesadzajmy. Pozostawienie dziecka na pół godziny pod opieką personelu lotniska/sklepu/urzędu, kiedy dzieje się nagła sprawa i niezwłoczne wezwanie kogoś zaufanego do opieki to nie zbrodnia!! Gorsze zdecydowanie chwile przeżywają teraz rodzice, bo jest na nich nagonka, niż dziecko, które było bezpieczne przez cały czas, tylko zmieniły mu się wakacyjne plany. A idioctwo rodziców natomiast leży w niesprawdzeniu ważności paszportu i to nie podlega żadnej dyskusji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 19:57:00

Pojechali na wakacje, które przez ten cały szum medialny i niepewność co będzie po powrocie (mają mieć przesłuchanie w prokuraturze) prawdopodobnie mają zepsute.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 21:44:50

ja mialabym zepsute myslac czy moje dziecko za mna nie teskni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-25 10:20:44

i prawdopodobnie byś go nie zostawiła :P skoro oni to zrobili to domyślam się, że stwierdzili "popłacze, popłacze, a potem jej przejdzie"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 19:03:21

Według mnie tak nie zachowują się NORMALNI i odpowiedzialni rodzice. Powinni sprawdzić czy wszystkie formalności są zapięte na ostatni guzik, w tym ważność paszportów i nie byłoby problemu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz