2 miliony odszkodowania za zamianę dzieci w szpitalu!

17 Stycznia 2009

Sprawa, którą założyły poszkodowane rodziny, przeciąga się. Wyrok zapadnie prawdopodobnie już w marcu.

2 miliony odszkodowania za zamianę dzieci w szpitalu!

W 1984 roku, w warszawskim szpitalu przy ulicy Niekłańskiej, doszło do zamiany dziewczynek. Siostry - bliźniaczki jednojajowe - Edyta i Kasia, wychowały się w różnych rodzinach, ktoś zamienił Edytę z Niną. Podczas śledztwa nie ustalono, kto jest winny błędu. Podejrzany był lekarz, siostra oddziałowa i bliżej nieokreślona osoba trzecia.

Rodziny dziewczynek żądają odszkodowania w wysokości ponad dwóch milionów złotych. Pozwane zostało Ministerstwo Zdrowia, wojewoda (jako założyciel szpitala) i Warszawski Uniwersytet Medyczny, który kierował placówką. Nikt nie chce jednak zapłacić.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą", mecenas reprezentująca poszkodowane rodziny, Maria Wentlandt-Walkiewicz, powiedziała, że jest to sprawa, jakiej jeszcze nie było na świecie. Dziewczynki i rodzice (czyli w sumie siedem osób) złożyli pozew 7 lat temu. Wystąpili o zadośćuczynienie za psychiczne skutki pomyłki szpitala.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (91)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-23 21:42:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] przecież jeśli matka urodziła bliźniaczki jednojajowe(dzieci są identyczne) to się nie połapała że Nina wygląda jak Kasia?[/quote] a skąd matka miała wiedzieć że to bliźnieta jedno jajowe, przecież nie da się w czasie ciąży zauważyć podziału jaja, bo 99% kobiet nawet o tym nie wie że jest w ciąży, a bliźnieta dwujajowe mogą być zupełnie niepodobne do siebie. [/quote] moze nie wiedziała jeszcze ze jednojajowe:d albo za małe jeszcze były a potem juz nie myslała ze ktos sie mógł pomylic bo to podobno było tak ze przy kompaniu w szpitalu te paski z imionami pomylili wiec tez jeszcze nie zauwazali podobieństwa miedzy nimi bo to by nie zaszło w ogóle a wie ktos jak one sie dowiedziały o tym?? ;dd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-17 19:00:00

lol

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-17 18:27:00

[quote="Gosc"]przecież jeśli matka urodziła bliźniaczki jednojajowe(dzieci są identyczne) to się nie połapała że Nina wygląda jak Kasia?[/quote] a skąd matka miała wiedzieć że to bliźnieta jedno jajowe, przecież nie da się w czasie ciąży zauważyć podziału jaja, bo 99% kobiet nawet o tym nie wie że jest w ciąży, a bliźnieta dwujajowe mogą być zupełnie niepodobne do siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-17 16:57:00

[quote="Gosc"]przecież jeśli matka urodziła bliźniaczki jednojajowe(dzieci są identyczne) to się nie połapała że Nina wygląda jak Kasia?[/quote] Wszystkie dzieci wygladaja tak samo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-17 15:10:00

przecież jeśli matka urodziła bliźniaczki jednojajowe(dzieci są identyczne) to się nie połapała że Nina wygląda jak Kasia?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-17 14:17:00

[quote="Gosc"]a ja nic nie rozumiem ;d skoro byly blizniaczkami.... i zostaly adoptowane. w różnych rodzinach. to co za rozniaca jakie imiona nosily?:D czy edyta na nine czy nina na edyte... eee bez roznicy przeciez... ;P[/quote] ja pierdacze.:D oni nie zamienili im imion tylko dzieci! byly sobie blizniaczki edyta i kasia i byla sobie dziewczynka o imieniu nina. I zamiast blizniaczke edyte oddac do rodzicow oddali ja dla rodzicow niny, a sama nine oddano dla rodzicow blizniaczek i nina zyskala siostre kasie! zrozumialas?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-03 11:33:00

jebac ich niech placa rzad wie jak z nas kase zbierac czas by ktos inny z nich teraz korzystal!!!!!!1 szkoda tylko ze takim kosztem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-04 19:37:00

http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53663,610570.html ti jest wszytsko na ten temat

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-25 15:17:00

ale pióra :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-24 21:20:00

[quote="Gosc"]Nie były zamienione jako noworodki, tylko jako niemowlaki, ktore trafily z biegunka do szpitala. u dzieci z biegunka, odwodnionych moga sie zmienic rsy twarzy. a ze byly to czasy wyzu demograficznego, dzieci kladziono gdzie tylko sie dalo i kapano po kilka w jednej wanience... do kapania sciagano opaski identyfikacyjne[/quote] tak zgadzam się w 100% taka byłaa prawda a pozatym lekarze im wmawiali że przy biegumce dziecko może całkowicie zmienić rysy tważy....:/ zastanuwcie sie wszyscy co wy wogule wiecie i może zczekajcie z tymi chorymi komentarzami typu link do tego komentarza zgłoś do usunięcia Gość 2009-01-22 10:37 Jak można było nie rozpoznać własnego dziecka,zwłaszcza że były to bliźniaczki jednojajowe.Na pierwszy rzut oka widać pewnie było że są inne.Jedynie można to wytłumaczyć wysokim poziomem hormonów tzw matczynych-czyli oxytocyny,po których kobieta przygarnia każde maleństwo.Ale ojciec,rodzina.Eh Pewnie do głowy im nie przyszło ,że coś takiego może się wydarzyć.P.S.trzeba oglądać amerykańskie filmy,tam to było ;)) ma-q-ła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz