Świąteczne stroiki na ostatnią chwilę - POMYSŁY!

24 Grudnia 2010

Dekoracje bez rujnowania portfela i zakupów w zatłoczonym centrum handlowym. Wystarczy kilka świeczek, orzechy, goździki i… odrobina fantazji!

Świąteczne stroiki na ostatnią chwilę - POMYSŁY!

Goździkowe pomarańcze

Wybierz dziesięć dorodnych pomarańczy i wbij w nie wysuszone pąki goździków. Tak przygotowane ozdoby rozłóż nieregularnie na świątecznym stole. Naturalne dekoracje ze świeżych owoców najlepiej prezentują się w rustykalnych wnętrzach. 

Serwetkowe kwiaty

Nudny, wysoki świecznik i klasyczną stołową świecę urozmaicisz przygotowując kolorowy kwiat serwetkowy. Z kilku papierowych serwetek (w różnych odcieniach) najpierw wytnij duże koła, którym następnie nadaj kwiatowy kształt. Tak przygotowane kwiaty połóż warstwami jeden na drugim i wbij przez nie świeczkę do otworu świecznika. Uważaj, aby cieniutki papier się nie podarł. Na koniec fantazyjnie rozłóż płatki swojej wielobarwnej ozdoby.

Złote orzechy

Do przygotowania tej dekoracji możesz zaangażować dzieci. Wybierz duże orzechy włoskie i przy pomocy małego pędzelka pomaluj je złotą farbą. Gdy wyschną, rozrzuć je po świątecznym stole. Będą prezentować się jak luksusowa ozdoba z królewskiego stołu!

Świeczka z zatopionym skarbem

Przygotuj kilka złotych albo srebrnych paciorków, garść goździków, świeżą skórkę pomarańczy, małe szyszki i wszystko, co tylko podpowie ci wyobraźnia! Teraz stop w rondelkach kilka świeczek w różnych kolorach (w roli rondelków świetnie sprawdzą się metalowe puszki, np. po farbach). Teraz przygotuj mały spodeczek i po kolei wlewaj cienkim strumyczkiem różne odcienie wosku, tak aby kolory wzajemnie się ze sobą przeplatały. W międzyczasie zatapiaj w świecy knotek (wyjęty z jednej ze świec) oraz przygotowane wcześniej skarby. Po chwili świeczka będzie gotowa!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-06 19:36:56

jeżeli przeczytałeś już słowa "Raskaster Fraum - moja śmierć jest początkiem wiązku śmierci" spoczywa na tobie klątwa . Szybko wyślij to do 15 osób wtedy klątwa zniknie. Jeżeli nie wyślesz tego do min.15 osób duch tej dziewczynki przyjdzie po ciebie w nocy. Ostrzegamy ! Klątwa działa...(napisano 15 listopada 2007 r. przez matkę dziewczynki) P.S zabiło już 18 osób - 12 mężczyzn i 6 kobiet

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-24 12:32:37

moze jakies zdjecia, a nie :\

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-24 14:08:48

no przydałyby się fotki...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-24 11:51:07

świeczki takie zrobiłam już w zeszłym roku :) miałam sporo muszelek znad morza, wyglądają fajnie w szerokich kieliszkach(nie wzięłam z zastawy tylko kupiłam po 4 złote ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-24 02:04:03

całkiem fajne jak ktoś lubi sie bawić :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-24 01:15:28

bardzo pomocne -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1