Romantyczne oświetlenie w sypialni

12 Września 2008

Sypialnia jest miejscem, w którym przeżywamy wiele intymnych chwil. Dobrze, by towarzyszył im odpowiedni nastrój. Znamy kilka sposobów na wprowadzenie romantycznej atmosfery za pomocą światła.

Romantyczne oświetlenie w sypialni

Idealna romantyczna sypialnia ma być przede wszystkim przytulna. Oświetlenie powinno tworzyć miły nastrój - nie może być ostre, zbyt jasne. Powinno być kilka punktów oświetleniowych, niekoniecznie na suficie.

Lampki na stolikach nocnych, na ścianach czy na meblach - odpowiednia ich liczba otworzy możliwość wybrania takiej konfiguracji, na jaką masz danego wieczoru ochotę. Dyskretne światło małych lamp nie tylko oświetli pokój, ale wprowadzi odpowiedni nastrój.

Świetnym wyborem jest łączenie różnych rodzajów światła. Unikaj jednak dużych kontrastów, jaskrawości, zmniejszaj je, wprowadzając łagodne, relaksujące przejścia światłocienia, wykorzystując świetlówki w barwie ciepłej bieli lub kolorowe żarówki. Zasłonięte źródła światła ograniczą zbytnią jaskrawość, łagodnie wydobywając formy i przedmioty stanowiące scenerię pokoju.

Zastosowanie oświetlenia w kolorze czerwonym niewątpliwie pobudza, wzmacnia podniecenie, można więc pokusić się o tego rodzaju oświetlenie w wyjątkowych sytuacjach. Z drugiej strony, postaraj się nie stosować żarówek o barwie chłodnej, niebiesko-zielonej, gdyż wprowadzają stan niepokoju i zimna, psującego romantyczny nastrój. Efekty kolorystyczne można uzyskać, stosując pastelowe żarówki Philips Softone lub kolorowe filtry montowane w oprawach.

Niepowtarzalny efekt wnętrza sypialni można stworzyć, wprowadzając przesłony, kryjące szereg żarówek. Ważnym elementem, bez którego nie uzyska się nastroju romansu, są zasłony i firanki. Koniecznie muszą się znaleźć w pokoju, gdyż bez nich nie uzyska się odpowiedniego klimatu (można się pokusić nawet o baldachim). Rzucając na nie odpowiednio dobrane światło, wytworzysz wspaniałą atmosferę, która udzieli się wam obojgu.

W wydłużonym, ciasnym pomieszczeniu, skierowanie światła na krótsze ściany równoważy różnice w proporcjach. Daje efekt wygodniejszego i przytulniejszego pomieszczenia. Podświetlenie ażurowych przesłon i wnęk ściennych wzmacnia walory estetyczne pokoju i potęguje już uzyskany efekt.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (27)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marakuja
(Ocena: 5)
2016-06-01 11:51:40

re: Romantyczne oświetlenie w sypialni

Powalający efekt 3 d w każdej sypialni sprawdzi się znakomicie. Elway to jakość, na którą stać każdego. I ja polecam ich wyjątkowe komplety pościeli i najwyższą jakość wykonania. Perfekcja w każdym calu, a zakochać się można w znakomitych motywach. Takich, jakich mnóstwo tutaj wwelwaybiz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Moje3D
(Ocena: 5)
2016-05-30 17:14:52

re: Romantyczne oświetlenie w sypialni

Oświetlenie w sypialni to nie wszystko. Niezbędne są również stylowe dodatki, takie choćby jak wysokiej jakości pościel. Ja polecam tę najbardziej efektowną, z trójwymiarowym efektem, od Elway. Większe rozmiary kompletów dostępne tu: www[at]elway[at]biz/37-posciel-3d-180x200 mniejsze zaś właśnie tutaj www[at]elway[at]biz/34-posciel-3d-160x200?p=2

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-10 00:27:51

czy ktoś wie gdzie można kupić takie łóżko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-08 23:20:01

http://krysztalylux.eu/images/fullfoto/arkadia41.jpg mnie sie podoba ten na sufit + 2 x takie lampeczki http://krysztalylux.eu/images/fullfoto/4107-17-1wew.jpg co wy na to? :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-17 19:19:00

Witamy, Serdecznie zapraszamy do nowo otwartego salonu oświetleniowego mieszczącego się w Galerii Arkada w Poznaniu przy ulicy Obornickiej 229. Jesteśmy zainteresowani wszelka współpracą z projektantami wnętrz na specjalnych warunkach. Oferujemy oświetlenie nowoczesne, klasyczne, kryształy, kinkiety, kolekcję łazienkową, dziecięca oraz nowoczesne i stylowe lampy włoskiej kolekcji LIRIO – jedyny punkt sprzedaży lamp LIRIO w Poznaniu. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu bądź kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na indywidualną rozmowę z naszym przedstawicielem. SALON OŚWIETLENIOWY ELEKTRO-DOM UL.OBORNICKA 229 60-650 POZNAŃ tel. 061 6561888 poznan@elektro-dom.eu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-17 15:38:00

bardzo fajny artykuł i przydatny na przyszłość

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-14 23:59:00

Oświetlenie w sypialni jest bardzo ważną rzecza tak jak i jej kolor ścian czy mebli. To wpływa na człowieka. I to że piszą o tych kolorach to jest najprawdziwszą i najszczerszą prawdą. Światło powinno być przytłumione. Na 10000% nie powinno się w sypialni stawiać lampek takich że rozswietlają cały pokój na maksa że jest widno jak w samo południe w słoneczny dzień któregoś sierpnia. Bardzo dobre rady xD Jeźeli ktoś planuje remont niech pamięta o tym artykule :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-14 21:05:00

Uwazam ze osoba piszaca o oswietleniu do sypialni ma cos wspolnego z projektowaniem wnetrz. To dobre rady dla ludzi urzadzajacych sobie gnizdko rodzinne. W dzisiejszym czasie - czasie zwariowanym - jedynie sypialnia po calym dniu ciężkiej pracy daje spokoj i wyciszenie. Urzadzona zgodnie z zasadzmi i pod kierunkiem albo sugestia fachowca spełnia swoje zadanie .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-13 23:27:00

Tak to wszystko romantycznie brzmi, że aż się rozmarzyłam o wyglądzie mojej sypialni w przyszłości... jak na razie pozostaje mi duży pokój, ale w mieszkaniu, które dzielę z innymi studentami :/ :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-13 20:13:00

Bardzo ciekawe, spróbuje. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz