Prezent na Dzień Babci i Dziadka: Smartphone SeeYou (Jest całkowicie sterowany głosem!)

15 Stycznia 2013

Taki gadżet usprawni kontakt osoby starszej z bliskimi oraz pomoże podczas załatwiania codziennych spraw.

seeyou phone

Już 21 i 22 stycznia dziadkowie będą obchodzić swoje święto. Idealny prezent dla osób starszych powinien być przede wszystkim użyteczny, pomocny i prosty w obsłudze. Polscy informatycy postanowili przybliżyć nowoczesną technologię osobom z dysfunkcjami wzroku oraz seniorom, tworząc SeeYou Phone, czyli pierwszy całkowicie sterowany głosem smartphone. Usprawni on kontakt osoby starszej z bliskimi oraz pomoże podczas załatwiania codziennych spraw.

- Osoby starsze bardzo często mają psychiczną barierę związaną z obsługą telefonu, ponieważ wydaje im się skomplikowany w użyciu. Dlatego właśnie stworzyliśmy smartphone, którego jedną z największych zalet jest połączenie wszechstronnych funkcji z prostą i intuicyjną obsługą. Cały proces korzystania z SeeYou Phone przypomina rozmowę – osoba wydaje komendę głosową, a telefon na nią odpowiada – wyjaśnia Marcin Łapa, pomysłodawca SeeYou.

Ten specjalny telefon działa w oparciu o przyjazny i prosty system operacyjny, dzięki któremu obsługa urządzenia nie stanowi już żadnego problemu. Umożliwia on korzystanie z kilkunastu podstawowych i zaawansowanych funkcji smartphone’a, takich jak komunikacja głosowa i SMS, aplikacje organizacyjne (kalendarz, notatnik, budzik), dostęp do Internetu czy nawigacji GPS. Osoby starsze z pewnością docenią także elektroniczną lupę, wbudowaną w SeeYou Phone, dzięki której czytanie nawet małych liter stanie się zdecydowanie mniej uciążliwe.

Obsługiwany głosem SeeYou Phone to jednak nie wszystko. Uzupełnieniem oferty jest sieć komórkowa SeeYou Mobile, która oprócz standardowych usług, zapewnia szereg dodatkowych zalet, zwiększających poczucie bezpieczeństwa swoich użytkowników. Abonent SeeYou Mobile może skorzystać z trzech abonamentów: SeeYou 150, SeeYou 300 oraz SeeYou 1000, zawierających w sobie darmowe minuty, SMS-y oraz pakiety danych internetowych. Co więcej, w ramach abonamentu ma również zapewnione wsparcie techniczne, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, a także może korzystać z pomocy osobistego asystenta, który działa na zasadzie concierge. Dzwoniąc na infolinię SeeYou, każdy abonent SeeYou Mobile uzyska wsparcie w organizacji codziennych spraw, takich jak rezerwacja wizyty u lekarza, zakup biletów, zamówienie prezentu itp.

SeeYou Phone jest dostępny w sprzedaży poprzez sklep on-line na stronie www.seeyou-mobile.com, call center SeeYou (tel. 22/ 208 48 48) oraz za pośrednictwem partnerów SeeYou.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

1234
(Ocena: 5)
2013-01-16 17:18:30

Może w ogóle na dzień dziadka kupujmy im nowe domy a na urodziny czy święta Bożego Narodzenia wyspę czy jakąś miejscowość?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-15 19:29:11

głosowy smartphone. spoko, fajna sprawa być może :) problem jedynie polega na tym, że seniorzy, którzy nie umieją obsługiwać telefonów, nie tylko dotykowych, ale w ogóle mają już swoje lata, a często te lata powodują taką barierę jak wyraźna mowa. do mojego telefonu trzeba wyraźnie mówić, podobnie jak i tu, a starsi ludzie często borykają się z chorobami, ich mowa jest niewyraźna, nawet bliscy nie mogą zrozumieć, a co dopiero telefon. tak jak zostało wspomniane to może być smartfon dla osób niewidomych, bo naprawdę niewiele jest seniorów, którzy by z tego byli w pełni zadowoleni. no chyba, że mają na myśli seniorów w wieku 60 lat, ale ci znowuż już mają do czynienia z telefonami od wielu lat, więc oni raczej nie powinni mieć z tym problemu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-15 21:43:08

moja babcia ma 60 i śmiga na iphonie ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-15 18:11:08

to jest telefon stworzony dla osób niewidomych i nieodwidzących, nie dla seniorów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-15 16:17:50

ile to cacko kosztuje? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-15 18:12:28

2,5tys , akurat można kupić jeden dla babci, drugi dla dziadka.. xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-15 18:30:21

no 5 tys. dla babci i dziadka xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julka
(Ocena: 5)
2013-01-15 16:06:42

Ja babci kupię gruby kremowy sweter w H&M a dziadkowi koszulę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
klaudia
(Ocena: 5)
2013-01-15 15:27:15

co tam babci... sama sobie taki kupię!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1