Porady wnętrzarskie: Jak stworzyć wnętrze w ekologicznym stylu?

20 Maja 2011

Jeśli chciałabyś, aby w Twoim mieszkaniu zapanował klimat spokoju i harmonii, urządź wnętrze w stylu ekologicznym!

ekologia

Styl eko zrodził się z potrzeby ochrony środowiska, a potem stopniowo wkraczał do sfery odżywiania, zdrowia, wychowywania dzieci. W końcu dotarł także do wnętrz mieszkalnych, czyniąc je oazą spokoju, ładu i harmonii.

Eko-wnętrza, dzięki naturalnym materiałom wykończeniowym i dekoracyjnym, tworzą obszar idealny do wypoczynku, relaksu i wyciszenia – a przecież właśnie tego szuka dzisiaj zapracowany i zaganiany człowiek.

Jeśli i tobie marzy się wnętrze w stylu ekologicznym, skorzystaj z kilku prostych wskazówek i wyczaruj w swoim mieszkaniu przestrzeń bliską naturze.

Eko-barwy

Podstawą stylizacji o takim charakterze są kolory, nawiązujące do odcieni ziemi, a więc brązowy, żółty, szary, zielony i beżowy. Istotna jest także zasada przewidująca wpuszczanie do wnętrza jak największej ilości światła i wykończenia pomieszczeń naturalnymi materiałami (takimi jak drewno, rattan, wiklina, kamień, bawełna, skóra czy len). W przypadku, gdy mieszkanie nie uwzględnia sporych przeszkleń lub nie zawiera dużych okien, efekt jasnej przestrzeni uzyskamy, malując ściany po prostu na biało. Styl ekologiczny nie uwzględnia sztucznych barwników, przetworzonych materiałów i bijących po oczach kontrastów.

W eko-wnętrzu podłogi obowiązkowo powinny być drewniane, choć nie zapominajmy, że styl ekologiczny nie jest tym samym, czym stylizacja typowo wiejska. Eko dopuszcza więc nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-20 22:59:33

NAPISZCIE ARTYKUŁ JAK MOŻNA SEGREGOWAĆ SMIECI W DOMU bo u mnie w domu jest 6 osób i to jest dość uciążliwe :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-20 10:28:26

eko mieszkanie to po pierwsze segregacja smieci, oszczednosc pradu i wody, a nie stolki z rafii i zielone zaslony

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 08:55:11

DO-KŁAD-NIE!! ja segreguję śmieci od ładnych kilku lat, zachęcam wszytskich do tego samego! mam jedynie problem z oszczędnością wody, nad oszczędnością prądu juz pracuję :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-20 08:27:49

te wieszaki z płyt fajny pomysł

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1