Porada wnętrzarska: Stylowe ścianki działowe

24 Czerwca 2011

Zadaniem ścianek działowych jest wydzielenie przestrzeni w naszym domu, jednak z powodzeniem mogą również pełnić funkcję dekoracyjną.

ścianka działowa

Ścianki działowe w naszych mieszkaniach służą przede wszystkim do dzielenia powierzchni na mniejsze pomieszczenia. Dzięki nim można np. wydzielić część sypialną, jadalną, łazienkową, czy roboczą. Są świetnym rozwiązaniem zwłaszcza wówczas, gdy mamy do dyspozycji sporą przestrzeń i chcemy zachować jego najwyższą funkcjonalność przy jednoczesnym dyskretnym wskazaniu, że każda z części pomieszczenia pełni inną funkcję. I mimo że głównym zadaniem ścianek jest podział przestrzeni, to z powodzeniem mogą również pełnić funkcję dekoracyjną.

W którym miejscu postawić ściankę działową?

Ścianka działowa może stać właściwie w każdym miejscu naszego mieszkania, oddzielając np. jadalnię od kuchni, kuchnię od salonu, garderobę od sypialni, część natryskową od części WC, czy kącik do zabaw dla dziecka od pokoju gościnnego. Jeśli wiemy już, gdzie będzie stała ścianka, musimy jeszcze zdecydować, jaka będzie jej nadrzędna funkcja: (dźwiękoszczelna, dekoracyjna, dzieląca na mniejsze strefy) oraz czy ma być stała i niezmienna, czy raczej ruchoma i pozwalająca dowolnie aranżować mieszkanie?

W zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć, musimy wybrać ścianki działowe wykonane z konkretnych, dostosowanych do naszych potrzeb materiałów.

Rodzaje ścianek działowych

Tradycyjne ścianki działowe wykonuje się z pełnych cegieł. Materiał ten jest bardzo trwały i świetnie tłumi hałas, jednak nie prezentuje się zbyt nowocześnie i estetycznie. Dlatego właśnie lepiej zdecydować się na ścianki wykonane z lżejszych materiałów, np. z gipsu. Przegrodę taką możemy wykonać samodzielnie, ponieważ specjalne ozdobne moduły gipsowe bez problemu znajdziemy w sklepie z materiałami wykończeniowymi. Ścianki gipsowe są nie tylko łatwe w montażu, ale przede wszystkim mają różnorodne kształty i formy, dzięki czemu wnętrze nabierze nowego charakteru.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Podpis...
(Ocena: 5)
2014-08-08 13:42:28

re: Porada wnętrzarska: Stylowe ścianki działowe

Napisz komentarz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-23 10:54:01

a ceny?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-23 10:52:08

no... dwie takie same, ale wybór.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-24 19:45:18

świetne te ścianki na zdjęciach :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1