Jakie drzwi do łazienki, jakie do sypialni? WNĘTRZARSKI PRZEWODNIK

04 Marca 2011

Drzwi nie tylko chronią przed hałasem i zapewniają intymność, ale przede wszystkim są jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. Dlatego tak ważny jest ich odpowiedni wybór.

Jakie drzwi do łazienki, jakie do sypialni? WNĘTRZARSKI PRZEWODNIK

Drzwi są elementem wykończenia wnętrz, który w znacznym stopniu wpływa na styl mieszkania. Wybierając drzwi wewnętrzne, przede wszystkim zwracamy uwagę na ich wygląd i jakość wykonania. Warto jednak również pamiętać, że drzwi powinny być nie tylko ładne i zharmonizowane z aranżacją wnętrza - jeśli mają być skuteczną barierą przed hałasem i zapewniać intymność, równie ważne są ich właściwości techniczne.

Drzwi do pokoju: pełne czy przeszklone?

Drzwi wewnętrzne pełne stosuje się często tam, gdzie pomieszczenie, które oddzielają, wymaga zasłonięcia lub wyciszenia. Zazwyczaj pozostają zamknięte - tworzą barierę dla komunikacji i chronią przed dźwiękami lub niepożądanym wzrokiem innych domowników, czy gości. Właśnie z tych względów drzwi pełne najlepiej sprawdzą się w sypialni małżeńskiej lub gabinecie, w którym zależy nam na ciszy.

Kompromisem między chęcią otwierania przestrzeni a koniecznością zamykania niektórych pomieszczeń są drzwi przeszklone. Zastosowanie przeszkleń nie musi zaburzać naszej prywatności, jeśli drzwi będą wykonane z odpowiedniego szkła. W przypadku gdy zastosujemy przeszklenia ze szkła mrożonego lub piaskowanego, zarys postaci i przedmiotów będzie lekko widoczny. Te gatunki szkła nie tylko przepuszczą światło i doświetlą wnętrze, ale także stworzą efekt gry świateł i wrażenie głębi. Możliwe jest także wybranie przeszklonych drzwi, które są wykonane ze szkła hartowanego, matowego, barwionego, ornamentowego lub witrażowego – wybór w tej kwestii jest bardzo szeroki.

Jeśli mamy poczucie, że szkło bardziej odkrywa niż zasłania, możemy rozważyć wybór drzwi z częściowym przeszkleniem. Te, które mają okienko lub przeszklenie w górnej części skrzydła, przepuszczą światło, a jednocześnie nie odsłonią całego wnętrza. Przeszklenie nie musi jednak znajdować się jedynie w górnej części skrzydła – na rynku dostępne są także drzwi z przeszklonymi otworami, umieszczonymi na różnej wysokości i o różnych kształtach – od tradycyjnych po bardziej nowoczesne (np. w kształcie figur geometrycznych albo fantazyjnych wzorów).

Drzwi z częściowym przeszkleniem są dodatkowo mniej narażone na stłuczenia, dlatego doskonale sprawdzą się w pokojach dziecięcych.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Iza
(Ocena: 5)
2016-09-01 10:30:08

Kompromis da się wypracować także w kwestii samych przeszkleń. Sama tak zrobiłam, chciałam trochę doświetlić łazienkę bez okna i zdecydowałam się na przeszklone drzwi z Kon-Trade, ale w wersji z matowymi szybami. Łazienka nie jest tak ciemna, a bez problemu możemy zachować prywatność.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-07 23:18:35

to mieszkanko z pierwszego zdjęcia jest świetne! A u mnie w domeczku mam drzwi bardzo podobne do tych z ostatniej strony w zielonym pokoiku. Prawie wszędzie takie mam z wyjątkiem drzwi frontowych, co jest logiczne i łazienki:) świetne są bardzo się fajnie prezentują.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 12:07:31

drzwi znajdujące się na zdjeciu sa fenomenalne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 12:10:52

oczywiście te z 1-go zdjęcia i te czarne z drugiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-04 16:36:45

tak.. ale ludzi na tego typu drzwi czy wyposażenie wnętrza nie stać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-04 11:16:59

co się stało z telewizorem w tym pomieszczeniu ?? hahaha :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-04 15:42:45

nic się nie stało.światło tak pada...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-04 09:42:09

ładne mieszkanie na tym pierwszym obrazku :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1