Jak urządzić mieszkanie w stylu Feng Shui?

14 Stycznia 2011

Czym tak naprawdę jest Feng Shui? Czy ma ono wpływ na nasze zdrowie, szczęście i bogactwo? Przeczytaj i sprawdź, czy przypadkiem nie hamujesz nieświadomie swojego sukcesu!

Jak urządzić mieszkanie w stylu Feng Shui?

Feng Shui jest starożytną praktyką planowania, która pozwala na osiągnięcie harmonii ze środowiskiem naturalnym. Tradycyjne Feng Shui uprawiane w starożytnych Chinach obejmowało rozkład miast i budynków oraz takie ich rozplanowanie, aby były chronione przed złymi duchami. Symbole zawarte w nazwie tej sztuki to wiatr - żywioł niewidzialny i woda - żywioł nieuchwytny.

Feng Shui ma kilka podstawowych zasad. Jedną z nich jest zasada yin i yang, czyli pierwiastki żeński i męski, które uzupełniają się we wszechświecie. Kolejna to tzw. siatka bagua, która jest podstawą planowania w Feng Shui. Stanowi ją oktagon podzielony na 8 równych części, a każda z nich przedstawia inną dziedzinę życia. Są to: kariera, wiedza, rodzina/zdrowie, bogactwo, sława i stopień, małżeństwo, dzieci, pomocni ludzie. Trzecia zasada to z kolei wu xing, czyli zasada pięciu żywiołów, do których należą: ogień, ziemia, powietrze, wiatr i woda.

Jaki zatem rozplanować przestrzeń naszego mieszkania, aby miała ona korzystny wpływ na nasze życie?

Człowiek i przestrzeń

Układ przestrzeni zawsze odgrywał w życiu ludzi duże znaczenie, ponieważ organizm człowieka reaguje na takie elementy kompozycji przestrzennej, jak dół, góra, zamknięcie czy otwarcie. Takie rozumienie otaczających nas przedmiotów i kształtów wynosi przestrzeń na inny wymiar – zaczyna ona żyć własnym życiem, wywierając subtelny wpływ na człowieka.

Feng Shui pomaga ją oswoić i zharmonizować z jednostką. Jeśli zatem poznamy kilka podstawowych zasad planowania według Feng Shui, nie będziemy musieli obawiać się negatywnej energii i „złych duchów”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-21 11:34:44

moze i to fajnie wyglada ale ile to musi kosztować, takze ja podziękuje..... a ta sypialnia na 3 stronie to zajebista;pp

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-21 11:32:51

nie no moze i to fajnie wygląda ale ile to kosztuje?? pewnie duzo takze ja podziękuje.... ale sypialnia mi sie podoba najbardziej;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-14 17:23:32

Artykul fajny, ale z bledami. 5 zywiolow to: woda, drewno, ogien, ziemia, metal. Kiedys fascynowal mnie ten temat! Dzis wiem, ze wprowadzenie wszystkich zasad feng shui do mieszkania/domu jest niewykonalne! Np.: zgodnie z siatka bagua sypialnia powinna znajdowac sie w prawym gornym rogu (poludniowy zachod), bo to pole odpowiedzialne za zycie uczuciowe. Ale prawy gorny rog powinien byc w kolorze lila-roz. Jak to sie ma do brzoskwinii? Albo wyobrazacie sobie kuchnie po poludniowej stronie??? Piekarnik! Z przyczyn praktycznych buduje sie kuchnie i lazienke jak najblizej siebie (chodzi o doprowadzenie i odprowadzanie wody), ale w feng shui taki uklad nie jest korzystny. Szczerze mowiac nawet na biurku ciezko jest zastosowac feng shui... Ale mozna sprobowac! :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-16 22:48:50

drewno i metal to żywioły? :D czy jak np. sie mówi ze zywioł cos zniszczył to metal ci zniszczy dom? :D są 4 zywioły :P woda (powodzie), ogień (pożary), ziema (trzęsienia) i WIATR (churagany, trąby powietrzne). HAHAHA :D piszesz ze sa błędy a sama jesteś jakaś TĘPA I GÓWNO WIESZ ! :D drewno i metal to zywioł :D:D:D niech Cię Bóg ma w swojej opiece :D naoglądała się KAPITANA PLANETY i gada głupoty :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-17 16:26:55

Tak, metal i drewno to w feng shui zywioly. Nieladnie tak wyzywac od tepych, gdy samemu nie posiada sie dostatecznej wiedzy. A wystarczyloby skorzystac z google...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-14 16:51:13

mądre, pomyslę nad zmianą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-14 12:30:34

błagam... ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1